Dieta kapuściana

dieta kapuściana na odchudzanie

kapusta włoska

Dieta kapuściana powinna trwać przez tydzień czasu. Polega na spożywaniu zupy przygotowanej z kapusty włoskiej. W momencie kiedy pojawia się głód należy spożywać zupę.

Zalecana jest osobą, które chcą zrzucić małą ilość kilogramów. Dieta kapuściana jest bardzo uboga w pozostałe wartości odżywcze i witaminy.

Po zakończeniu odchudzania trzeba bardzo uważać, ponieważ występuje duże ryzyko efektu jo-jo. Dieta kapuściana może powodować obniżenie formy oraz gorsze samopoczucie. Zaletą diety jest jej prostota w przygotowaniu posiłków oraz szybkie efekty w zrzucaniu wagi.

Zupa kapuściana odchudzająca przepis.

Składniki. 3 duże cebule.1 lub 2 puszki pomidorów albo 2 koncentraty małe albo świeże pomidory 0,5 kg.2 papryki czerwona i zielona.1 seler naciowy. 3 szklanki wody. 1 por i pieprz, sól dla smaku. Możesz dodać także przypraw. 1 główka kapusty.

Przygotowanie. Pokrój warzywa i gotuj przez 10 minut na małym ogniu. Jak warzywa będą miękkie to dodaj pomidory i gotuj aż wszystko będzie miękkie.

Jadłospis tygodniowy dieta kapuściana.

– 1 Dzień. Na początku diety należy jeść zupę i owoce cały dzień. Z owoców najlepiej jest wybrać arbuzy i melony. Nie jeść bananów.

2 Dzień. dieta kapuściana. Dzień bez owoców. Jeść należy zupę plus jarzyny zielone. Na kolacje możesz przygotować 4 ziemniaki ugotowane. Nie jedz grochu suchego i zielonego.

3 Dzień. W tym dniu należy jeść owoce, jarzyny plus zupę. Natomiast nie wolno jeść bananów i ziemniaków.

4 Dzień dieta kapuściana. Woda mineralna niegazowana plus zupa kapuściana plus 5 sztuk bananów.

5 Dzień. 6 szklanek wody plus 250-500 g wołowiny lub drobiu (befsztyk). Zupe kapuścianą powinnaś zjeść co najmniej raz w ciągu dnia.

6 Dzień. dieta kapuściana. Jeść można drób, befsztyk i wołowinę plus zielone jarzyny. W tym dniu nie wolno jeść ziemniaków. Zupę kapuścianą powinnaś zjeść co najmniej raz w ciągu dnia.

7 Dzień. Możesz pić sok owocowy, ale bez cukru. Oprócz tego jarzyny i ryż no i zupa kapuściana.

Dieta kapuściana plusy.

Kapusta bogata jest w błonnik, który pomaga w odchudzaniu.

Zupę można szybko przygotować.

Kapusta dobrze wpływa na prace tarczycy, wygląd paznokci i skóry.

Stosunkowo tania dieta.

Minusy dieta kapuściana.

Charakterystyczny zapach zupy, który możesz zmienić dodając przyprawy.Jest to dieta monotonna.