Dieta Ketogeniczna – sonda nosowa

Dieta Ketogeniczna.

Sonda.

Dieta ketogeniczna swoją popularność zyskała w USA. Istnieją różne sposoby na odchudzanie: tabletki, diety, ćwiczenia. Jednak dieta ketogeniczna to jedna z najbardziej kontrowersyjnych sposobów na odchudzanie. Szok, obrzydlistwo, straszne to 3 najczęściej padające określenia diety ketogenicznej.

Wcześniej taki sposób odżywiania znany był w medycynie. Osoby po ciężkich wypadkach samochodowych i innych. Poddawane był diecie ketogenicznej. Jednak takiego modelu odżywiania nie starano się zastosować na odchudzanie.

Z czasem jednak wszystko uległo zmianie. Dieta ketogeniczna została stworzona przez dr Oliver de Pietro. Odchudzanie polega na umieszczeniu sondy w nosie i przekazywaniu odżywiania. Krótko mówiąc jest to przekazywanie jedzenia przez rurkę do nosa.

Jednak pożywienie nie jest zwykłe jest to specjalna papka zmielona – mikstura protein, tłuszczu i wody.

I na tym polega to odchudzanie ? Nie tylko. Sonda to tylko czynność „techniczna” cała ta mikstura ma bardzo mało kalorii.

Dzienna dawka kalorii w tym przypadku wynosi 800 kcal. Muszę przyznać, że jest to bardzo mało. To tyle co w bardzo radykalnej diecie kosmonautów: Dieta Kosmonautów

Dieta ketogeniczna a opinie lekarzy ?

Opinie amerykańskich ekspertów są jednoznaczne: dieta jest kontrowersyjna, ale bardzo skuteczna. Dieta budzi sporo emocji. Szczerze muszę przyznać, że dieta przypomina trochę zabieg medyczny. Pacjent a najczęściej pacjentka siada na krześle przypominającym to u dentysty i podawana jest sonda nosowa.

Taki sposób odchudzania rozpalił do czerwoności dyskusję w Ameryce na temat granicy odchudzania. Istnieje spora grupa zwolenników takiego odchudzania oraz jej przeciwnicy.

• Wśród przeciwników diety jest amerykańska aktorka Ashley Judd, która na twitterze skrytykowała taki sposób odchudzania mówiąc, że to „…smutne, głupie i niebezpieczne…”

Doktor Suzy Weems stwierdziła, że dieta ketogeniczna to najgorsza dieta na świecie. Przyznacie, że to mocne słowa. Z pewnościa na korzyść przeciwników diety przemawia fakt, że taka kuracja może prowadzić do podrażnienia i zakażenia dróg oddechowych.

P.s. Zobacz też wpis: Dieta Kalifornijska

Chciałem umieścić filmik pokazowy, ale jeśli jecie coś przed komputerem. To nie chce wam brudzić komputera 🙂 Bo widok jest delikatnie mówiąc nie smaczny.

A co w przypadku kataru ?