Dieta Kayah

Zero glutenu, zero cukru, zero nabiału tak wygląda Dieta Kayah

Dieta Kayah jest bardzo podobna do modelu odżywiania i odchudzania, który opisywałem już na blogu Odchudzanie białe produkty . Białe produkty spożywcze nie wszystkim służą. Czasami wystarczy odstawić białe produkty a waga sama spadnie i samopoczucie się poprawi. W jednym z programów śniadaniowych Kayah przyznała, że nie je glutenu, cukru, nabiału.

Artystka przyznała, że sama piecze domowym sposobem chleb. Do codziennego menu wprowadziła kasze, warzywa i owoce. Jednak z owoców wybiera te które mają najmniej cukru. To ważne ponieważ nie wszystkie owoce są dobre na odchudzanie. Owoce są zdrowe jednak niektóre owoce to prawdziwa bomba kaloryczna. Oprócz tego dieta Kayah zawiera ziarna.

Dobór odpowiedniej diety dla Kayah nie był łatwą sprawą, ponieważ jak sama wspomniała wiele lat zmagała się z tarczycą.

Kayah stwierdziła, że wspólnie z koleżanką ma w planach napisanie książki o odchudzaniu.

Piosenkarka przyznała, że wcześniej odżywiała się nie właściwie i doprowadziła w ten sposoób do braku wielu witamin w organizmie. W dużym stopniu jest to spowodowane tym, że Kayah nie czytała bloga odchudzanieplus 🙂 bo gdyby czytała mojego bloga to by dowiedziała się ile ciekawych i zdrowych diet jest na odchudzanie.

Na blogu znajdziesz też: Dieta Kasi Zielińskiej

Dieta Kayah zasady

•  nie można stosować glutenu, cukru oraz nabiału.

Cukier i tak znajduję się w większości produktów spożywczych. Dodatkowe dodawanie cukru np. słodzenie kawy jest zbędne. Z kolei gluten to składnik spożywczy, który bardzo wiele osób nie powinno spożywać. Wiele osób posiada nie tolerancje na gluten choć sami nie zdają sobie z tego sprawy. Objawy nie muszą być widoczne np. gorsze trawienie. Jednak wystarczy z codziennej diety usunąć Produkty zawierające gluten (o których zresztą pisałem na swoim blogu) a waga sama zacznie spadać !

•  jeść należy warzywa i owoce.

Warzywa i owoce są dobrym sposobem na odchudzaniem. Należy jednak wybierać te warzywa i owoce, które zawierają najmniej cukru tak jak ma to miejsce w przypadku dieta Kayah. Dodatkowo warzywa i owoce są cennym źródłem błonnika na odchudzanie. O tym, ze błonnik jest świetnym sposobem na odchudzanie pisałem we wpisie Błonnik na odchudzanie

•  z owoców należy wybierać te które mają małą zawartość cukru.

•  piecz domowymi sposobami (nie kupuj) chleb

Dobrym rozwiązaniem w trakcie trwania diety, które stosuję artystka jest pieczenie własnego chleba. Kayah podobnie jak Magda Mołek piecze chleb domowymi sposobami.  W ten sposób piosenkarka nie dostarcza organizmowi środków konserwujących i mąki gorszej jakości, które można spotkac w innych chlebach.

Dieta Kayah to bardzo zdrowy model odżywiania i z pewnością można w ten sposób schudnąć bez większych wyrzeczeń.

Należy pamiętać, że dieta Kayah to model odżywiania przeznaczony zwłaszcza (choć nie tylko) dla osób zapracowanych, często kończących swoją pracę w środku nocy.