Dieta Daniela

Dieta DanielaDieta Daniela polega na częściowej głodówce. Bardziej niż głodówka. Pasuje tutaj słowo post. Ponieważ głodówka ma pejoratywne skojarzenie. I kojarzy się z glodem. W czasie diety Daniela głód nie występuje jako głód fizyczny. Ponieważ organizm pobiera energie z tkanki tłuszczowej.
Dieta Daniela w dużym stopniu związana jest z dietą doktor Dąbrowskiej. O diecie tej pisałem we wpisie: Dieta doktor Dąbrowskiej

Dlaczego taka nazwa – dieta Daniela ?

Jest to dieta która nawiązuje do Starożytności. Kiedy to panował Nabuchodozor II. Daneil był młodym człowiekiem który wychowywał się na dworze władcy. I nie chciał jeść mięsa ani pić wina. Głównymi posiłkami Daniela były same jarzyny. I pił dużo wody.
Legenda głosi, że dzięki takiemu modelowi odżywiania Daniel dożył 100 lat.

Dieta Daniela ma 3 właściwości.

Po pierwsze oczyszcza organizm z toksyn. Po drugie odchudza organizm. I po trzecie posiada właściwości lecznicze.
Główny zalożeniem diety jest wprowadzenie UWAGA ! Drugiego programu energetycznego. Ta bardzo tajemnicza nazwa. Prawie brzmiąca jak jakieś czary lub zaklęcie. To nic innego jak pobieranie energi z tkanki tłuszczowej. Tak niska dzienna dawka kalorii. Prowadzi do ujemnego bilansu energetycznego. Czyli krótko mówiąc spalamy więcej kalorii niż dostarczamy organizmowi. I przez to człowiek chudnie.

Co jest w tej diecie takiego leczniczego ?

Tak mała ilość kalorii sprawia, że nie tylko spalana jest tkanka tłuszczową. Ale także usuwane są wszelkie toksyny. I złogi. Dieta Daniela zakłada, że przez lata człowiek zatruwa swój organizm jedzeniem, napojami i trybem życia. Celem diety Daniela jest powrót do równowagi. Wprowadzenie organizmu w stan harmonii.

Dieta Daniela dostarcza organizmu małe ilości białek i węglowodanów.

Dieta Daniela główie polega na jedzeniu warzyw i owoców.
Podstawowe produkty dieta Daniela

  1. seler. Marchew.
  2. Rzodkiewki. Buraki.
  3. Grejpfruty. Jabłka. Pietruszki.
  4. Cytryny.

Przyprawy dieta daniela: majeranek. Świeże zioła.kminek.

Co do picia dieta Daniela ?

Herbatki ziołowe. Lekkie herbatki owocowe. Rozcieńczone soki.
W czasie diety należy jeść (o ile to możliwe) warzywa pochodzące z ekologicznych upraw.
Nie należy solić posiłków. W czasie diety można jeść surówki. Jednak ważne by surówki były „same” bez żadnych dodatków takich jak majonez czy śmietana. Aby podkreślić smak surówek można dodać przyprawy ziołowe.

Dieta Daniela czego nie można jeść

Mimo tego że w trakcie diety można jeść owoce. To nie można jeść owoców o wysokiej zawartości cukru. Oprócz tego nie można jeść mięsa. Białego pieczywa. Produktów na bazie bialej mąki. Nie można jeść ziemniaków i roślin straczkowych. Nie można pić mleka. Nie można jeść tłuszczu. Nie można jeść słodyczy i zbóź. Dlatego że w diecie jest mało tłuszczy i białek. Organizm nie buduje nowej tkanki tłuszczowej. A sięga po rezerwy właśnie do tkanki tłuszczowej.

Kto nie może stosować diety Daniela ?

Diety nie powinny stosować kobiety karmiące. Osoby z cukrzycą typu I. Osoby po przeszczepie narządów. Osoby które mają gruźlicę. Osoby które cierpią na niewydolność wątroby lub nerek. Dzieci do 15 roku życia. Osoby cierpiące na depresje, nowotwory. Osoby cierpiące na niewydolność krążenia.

  • Dieta Daniela nazywana jest również postem Daniela.

Paradoks naszych czasów polega na tym, że współcześnie jesteśmy najedzeni. Ale pytanie pozostaje czy nasz organizm jest dożywiony.
Oczywiście przed zastosowaniem każdej diety. Warto jest się skonsultować z lekarzem. Na każdego człowieka dieta będzie działać inaczej.
W diecie Daniela dzienna dawka kalorii wynosi do 800 kcal.
Bardzo często pojawia się pytanie o rany tak mało kalorii ? To będę głodna/y ?
Tak nie jest. A dzieje się tak dlatego, że po 3 dniach stosowania diety. Ośrodek głodu zostaje wyłączony. Czyli po prostu nie czujesz głodu. I teraz powstanie pytanie jak to możliwe że przy dziennej dawce do 800 kalorii nie jesteśmy głodni.

Tak rzeczywiście się dzieje. Sam to sprawdzałem na sobie. A dzieje się to dlatego, że w czasie diety nie dostarczasz BIAŁEK i TŁUSZCZY. Ograniczasz spożycie węglowodanów. A więc ograniczasz dostarczanie składników budulcowych. I wtedy organizm pobiera energie z tkanki tłuszczowej. I zlogów znajdujących się w organizmie. Dieta Daniela odchudza. A zarazem dieta Daniela oczyszcza organizm.

Obrazowo tłumacząc jedziesz samochodem. I kończy się paliwo. Ale stacji benzynowej nie ma w pobliżu. To jedziesz autem tak długo jak możesz. Wykorzystujesz rezerwe. Jedziesz na rezerwie. Jak to się mówi potocznie jedziesz na oparach. Ale mimo to samochód nie dojeżdża do celu. To wtedy przypominasz sobie, że w bagażniku masz maly kanister z benzyną. Zalewasz i dojeżdżasz do celu.

Podobnie jest z dietą Daniela. Jedziesz na rezerwie. Wykorzytujesz zasoby organizmu do spalenia tkanki tłuszczowej. Większość z nas ma wiele toksyn. I kilka kilo tłuszczyku. Albo więcej. To spalamy tkankę tłuszczową. A złogi i toksyny organizm przekształca do spalania kalorii. Tak to wygląda obrazowo opisując.

Zanim zastosujesz dietę Daniela dobrze jest wcześniej odstawić mięso. Mięso dobrze jest odstawić na kilka dni przed dietą Daniela. Ponieważ jak zjesz mięso to potrafi ono zalegać w jelitach nawet przez 72 godziny po spożyciu posiłku.