Dieta Czeska

Dieta czeska.

Czeszka.

Dieta Czeska została stworzona przez czeskich dietetyków. Zakłada spożycie od 1200 do 1300 kcal. W ciągu dnia należy spożyć 6 posiłków. Dieta czeska zakazuję spożycie cukru, a tłuszczu można spożyć tylko do 10 g na dzień.

Oczywiście z cukru nie da się całkowicie zrezygnować. Jednak ważne jest, aby nie jeść posiłków bogatych w cukier. Dużą zaletą diety są proste i nie skomplikowane posiłki. Kuracje odchudzającą dobrze jest stosować raz na jakiś czas. Szczerze polecam zastosować dietę po większym “obżarstwie” np po świętach. Dieta czeska nie tylko odchudza, ale także oczyszcza organizm. Na blogu znajdziesz także wpis: Dieta warzywno owocowa

Dieta czeska zalety:

1. Posiłki łatwe w przygotowaniu.

2. Nie jest skomplikowana.

3. Wiele posiłków w ciągu dnia.

Dieta Czeska jadłospis.

śniadanie 7.30.

50 g sera lub 70 g chudego twarogu, herbata lub kawa bez cukru, 50 g razowego chleba, 50 g chudego mięsa lub jedno jajko.

II śniadanie 10.00.

Jabłko albo pomarańcza, grejpfrut, banan.

Lunch 12.30.

Herbata lub kawa bez cukru. Możesz też pić zieloną lub czerwoną herbatę. O czerwonej herbacie pisałem we wpisie: Test czerwonej herbaty na odchudzanie .Woda mineralna, 200 g sałatki z warzyw, 100 g chudego mięsa gotowanego.

Obiad 15.30.

100 g owoców lub warzyw.

Podwieczorek 18.00.

100 g jogurtu naturalnego 0% tłuszczu, 100 g chudego mięs, 50 g razowego chleba.

Kolacja 21.00

50 g sera, 1 jabłko.

Kolejną zaletą diety czeskiej jest aż 6 posiłków. Co sprawi, że w czasie diety i odchudzanie. Nie czujesz głodu. Przerwy między posiłkami są małe. Co ciekawe po tym jak przedstawiłem dietę na blogu. Napisało do mnie wiele osób, że dieta czeska jest świetna dla osób które mają problemy z trawieniem niektórych pokarmów. Owszem dieta czeska jest bardzo łagodną dietą. Nie zawiera przypraw, produktów przetworzonych.

Dieta czeska to typowa lekka dietka. Dobra na schudnięcie kilku kilogramów. Zobacz też inne diety na stronie.