Dieta Candida

Dieta candida.

Ogórki kiszone.

Dieta Candida polega na jedzeniu tak jak ludzie odżywiali się przed rozwojem przemysłu spożywczego. Obecnie większość produktów w swoim składzie zawiera cukier. Występuje zdecydowana nadwyżka cukru w codziennej diecie.

Ta nadwyżka skutkuje gorszym samopoczuciem. Chorobami grzybicznymi, a także otyłością. Cukier sprzyja rozwojowi bakterii. Do tego dochodzi co raz częstsze stosowanie antybiotyków, które zabijają pozytywna florę bakteryjną w przewodzie pokarmowym.

Dieta candida w swoim pierwotnym założeniu ma mieć charakter przeciwgrzybiczny. Jednak wiele założeń z diety candida może mieć zastosowanie w diecie odchudzającej.

Dieta candida w dużym stopniu polega na wyeliminowaniu z codziennego jadłospisu cukrów w różnej postaci. I w różnych produktach spożywczych. Oczywiści trudno jest pozbyć się cukru na co dzień. Jednak w diecie candida bardziej chodzi o unikanie spożywania produktów z cukrem.

Dlaczego należy unikać cukru – dieta candida ?

Cukier zakłóca proces trawienia, a nawet może wywoływać alergie, bo szybko ulega fermentacji po spożyciu. Cukier stanowi pożywkę dla grzybów oraz drożdży.

Co można jeść dieta candida ?

•   Fasola,jajka, soczewica, jogurty najlepiej naturalne czyli te z żywymi kulturami bakterii bez dodatku owoców itp. Poza tym makaron orkiszowy, kefiry, kasza, mleko kozie, ogórki kiszone, kapusta kiszona, zielona herbata. Chleb na zakwasie w sumie chleb na zakwasie jest też robiony na drożdżach. Jednak te są mniej szkodliwe dla organizmu. Pieczywo orkiszowe, pieczywo żytnie.

Dieta candida jakich produktów należy unikać ?

•   Alkohol, grzyby, mleko. Makaron z białej mąki, kawa, kiełki. Chleb z białej mąki, większość herbat.

Koktajl jawo antygrzybiczny i dobry na odchudzanie. Zobacz także wpis: Koktajle na odchudzanie

Pokrój 3 kiszone ogórki plus 5 ząbków czosnku plus garść kiszonej kapusty. Dodaj odrobinę oliwy z oliwek. Dodaj wodę z kapusty lub ogórków. Wszystko wymieszaj i wymiksuj. Jak dodasz trochę natki to zniwelujesz intensywny zapach czosnku.

Jak jeść dieta candida ?

  1. Po 1-2 łyżeczkach do posiłków.
  2. Taki koktajl możesz trzymać w lodówce 2-3 dni.

Przy wyborze produktów spożywczych w diecie candida warto jest się kierowa indeksem glikemicznym.

Dieta candida przykłady produktów spożywczych o niskim indeksie glikemicznym IG.

•   Surowa marchew 35. Czosnek 20. Płatki zbożowe 50. Warzywa 20.

Podczas stosowania diety warto jest jeść osobno produkty zawierające białko i węglowodany. Jest to bardzo przydatne w czasie odchudzania. Inaczej organizm trawi mięso. Inaczej ziemniaki czy makaron. Z reguły mięso organizm trawi w ciągu 4 godzin. Natomiast produkty zawierające węglowodany około 2 godzin.

Posiłek składający się węglowodanów z białkiem organizm trawi dwa razy dłużej czyli około 8 godzin. Taki posiłek to np. ziemniaki z kotletem. Zobacz także wpis: Ziemniaki kalorie .Ma to szczególne znaczenie w czasie diety odchudzającej, ponieważ w czasie odchudzania ważne jest żeby posiłki były lekkie tak by można było szybko je spalić. Łączenie węglowodanów z białkiem spowalnia metabolizm co skutkuje powolnym spadkiem wagi. Dieta candida może być stosowana jako dieta przeciwgrzybiczna i dieta odchudzająca.