Dieta boot camp

Dieta boot campDieta boot camp jest to dieta stworzona przez Gillian McKeith. Autorka diety jest dietetyczką i szczegółowo opisuje dietę w swojej książce. Dieta boot camp kładzie duży nacisk na kwestie mentalna w czasie odchudzania. Jak wiadomo w czasie odchudzania dużą rolę odgrywa nasz umysł. I to jak postrzegany siebie. I to jak postrzegamy nasz system żywienia. Bo jęlsi mamy nadwagę i jemy nie zdrowo. A nadal nic nie zmieniamy w swoim życiu. To trudno będzie schudnąć z takim nastawieniem.

Autorka diety przekonuje, aby w czasie odchudzania myśleć pozytywnie. I nastawić się na osiągniecie konkretnego celu. Na przykład kobieta która ma rozmiar 38 a chce schudnąć do rozmiaru 32. powinna się pozytywnie motywować do odchudzania. I powinna się motywować, że osiągnie ten cel. Według mnie jest to dobry sposób. Dobrze jest pozytywnie myśleć. I pozytywnie się motywować. Jednak nie zawsze to działa. Niektóre osoby mają po kilkadziesiąt kilogramów. I nadal nie widzą nic złego w takiej otyłości.

Także pozytywne myślenie. Pozytywna motywacja TAK ale do pewnych granic. Dieta boot camp zakłada rezygnację z produktów tłustych. I rezygnacje z produktów przetworzonych. Oprócz tego w diecie boot camp należy zrezygnować lub ograniczyć do minimum spożycie soli i cukru. Dieta boot camp ma na celu zmiane naszego stylu życia. Być może to w jaki sposób się odżywiamy jest złe. I trzeba to zmienić.

Dieta boot camp zalety.

Dieta boot camp oczyszcza organizm z toksyn. Pomaga obniżyć zły cholesterol. Dużym plusem diety jest fakt, że nie jest monotonna. Dieta boot camp bazuje na wielu produktach. W czasie trwania diety można jeść posiłki z róźnych produktów. Wiele diet opartych o jeden składnik szybko nudzi się. Dieta boot camp kładzie nacisk aby kontrolowac swoje nawyki żywieniowe. Zmieniać je. Tak abyśmy jedli zdrowo. Chudli i byli szczęsliwi.

Dieta boot camp co można jeść

Z tłuszczy można stosować oliwe z oliwek. Olej lniany. Oleje roślinne.
Z mięsa można jeść indyka i kurczak.
Z mąk i kasz. Można jeść mąke orkiszową. Pieczywo pełnoziarniste.
Z napojów można pić herbatki ziolowe. Wodę mineralną niegazowaną. Soki owocowe. Soki warzywne. Świeżo wyciskane koktajle. Ryby można jeść praktycznie wszystkie rodzaje. Można jeść kiełki. Przy okazji zobacz mój wpis: Kiełki na odchudzanie. Można również jeść większość odmian orzechów. Z przypraw można stosować oregano. Tymianek, bazylia. Można jeść warzywa strączkowe. I takie warzywa jak. Buraki. Zobacz wpis: Buraki na odchudzanie .Kapusta. Bakłażany. Karczochy. Brukselke. Szparagi. Z owoców można jeść. Arbuzy. Zobacz wpis: Arbuz na odchudzanie . Agrest. Wiśnie. Ananas. Zobacz wpis: ananas na odchudzanie .jabłka. Brzoskwinie. Truskawki. Zobacz wpis: dieta truskawkowa .cytryny. Jeżyny. Porzeczki. I morele.

Dieta boot camp wady.

Dieta boot camp jest trudna do stosowania dla osób które dużo pracują. Posiłki w diecie trzeba wcześniej przygotować. Co dla osób które dużo pracują może stanowić problem.
Dieta boot camp kładzie szczególny nacisk zwłaszcza na pierwsze 14 dni odchudzania.
Dieta boot camp zawiera wiele zasad zdrowego odżywiania. Do których według autorki diety wystarczy się dostosować aby schudnąć.

Dieta boot camp nie należy do najtańszych. Składniki w diecie wymagają nakładu finansowego.
Jedną z największych wad diety jest brak dwóch składników odżywczych w diecie. Te składniki to żelazo i wapń. Braki tych składników spowodowane są tym, że w diecie nie ma miejsca na nabiał i mięso.

  • Dieta boot camp jest to typowa dieta rygorystyczna. Zreszta tytuł książki w której ta dieta jest szerzej opisana brzmi

„Dieta boot camp. Rozkaz chudnij!”.

W czasie odchudzania nie można jeść potraw smażonych. Natomiast posiłki w diecie boot camp powinny być duszone. Gotowane. Lub pieczone. Dieta boot camp mówi o tym, że należy zrezygnować z pszenicy. Z pszenicy należy zrezygnować ze względu na to, że wiele osób ma alergie na gluten. Warto dodać, że wiele osób je produkty zawierające gluten mimo tego, że są uczuleni na gluten. Poza tym dieta boot camp nie zawiera nabiału. A to dlatego, że wiele osób również jest uczulona na laktoze. A poza tym dorośli ludzie gorzej trawią laktoze. Laktoza jest to główny składnik większości serów i mlek. Oczywiście można dostać produkty bez laktozy. Na przykład można kupić mleko bez laktozy. Jednak takie mleko jest zdecydowanie droższe niż zwykłe mleko. Laktoze najlepiej człowiek trawi do 20 roku życia. Natomiast w miarę upływu lat. Im człowiek jest starszy tym trawienie laktozy jest gorsze. To dlatego nasze mamy i babcie tak nas zachęcały do picia mleka. Bo okres dzieciństwa to najlepszy czas na picie mleka.

Dieta boot camp na czym polega ?

W diecie boot camp powinno znaleźć się sporo warzyw. I to najlepiej świeżych, surowych. Bo tylko takie warzywa mają najwięcej wartości odżywczych. Cennych dla organizmu witamin, mikro i makro elementów. Tak cennych dla prawidłowego funkcjonowania organizmu. Oprócz tego warzywa. Większość choć nie wszystkie zawierają sporo błonnika. Który przyspiesza proces odchudzania. Duża ilość białka w diecie sprawia, że trawienie jest szybsze i lepsze. A więc pożywienie nie odkłada się w organizmie w formie tkanki tłuszczowej. Bo jest z tego organizmu szybko usuwane.

Dieta boot camp to 3 posiłki oraz 3 przegryzki między posiłkami. W ten sposób w ciągu dnia jemy aż 6 razy ! Więc teoretycznie nie powinniśmy odczuwać głodu w czasie odchudzania.
Dieta boot camp dostarcza również sporo białka. Białko w diecie pochodzi z takich potraw jak. Chude mięso i ryby. Dieta boot camp zaleca spożywanie orzechów, awokado. I tłustych ryb w celu dostarczenia organizmowi cennego białka.

Dieta boot camp dziennik odchudzania.

Dieta boot camp zachęca do prowadzenia dziennika odchudzania. W czasie odchudzania każda osoba która się odchudza z boot camp powinna zapisywać wszystko co je. W jakich ilościach, kalorie. I o której godzinie. W dzienniku odchudzania powinny znaleźć się też emocje które towarzyszą nam w danym dniu. W ten sposób sprawdzimy czy nie jemy więcej kiedy mamy gorszy dzień. I czy nie zajadamy stresu.Pisałem już kiedyś o tym, że warto stosować dziennik odchudzania. Bo przynajmniej widzimy co jemy. Wiele osób nie zdaje sobie co każdego dnia je. Co ja mówię je co wlewa i wrzuca do swojego organizmu. Kiedy pokazuje się osobom otyłym co jadły w danym dniu. Rozkładając posiłki na stole. To są w szoku. Że jak ja mogłem/am zjeść tyle w ciągu zaledwie jednego dnia. Ale tak jest dodatkowe kilogramy z czegoś się biorą. Dieta boot camp uczy zdrowych nawyków żywieniowych. Dieta boot camp nie zapomina również o sporcie.

Powszechnie wiadomo, że aktywność fizyczna jest ważna w życiu każdego człowieka. Tylko my często źle postrzegamy aktywność fizyczną w czasie odchudzania. Od razu kojarzy nam się sala treningowa, trener i gwizdek. I rygor trenowania. A nie o to chodzi w aktywności fizycznej. Ważne aby dobrać aktywność fizyczną do swoich możliwości. Do swoich ograniczeń. Jako trener odchudzania nie zalecam aby każdy od razu szedł na siłownie. I wylewał siódme poty. Warto jest zacząć od drobnej aktywności fizycznej. Od robienia tego co nam sprawia przyjemność. Na przykład jazda na rowerze. Spacery z psem. czy nawet chodzenie na zakupy o galeriach handlowych. Nie ważne co robisz. Ważne żeby się ruszyć z miejsca. A jeszcze wazniejsze. Aby ruszyć na początku się z domu. Później odchudzanie pójdzie już łatwiej.

Dieta boot camp wskazówki.

Dieta boot camp mówi o tym, że w czasie odchudzania należy jeść do 5-6 posiłków w czasie dnia. Natomiast kolacja powinna być lekka. A cięższe mogą być śniadania i obiady. Jest to logiczne. Bo jedząc dość syte śniadania i obiady. Jesteśmy w stanie spalić kalorie z tych posiłków. A wieczorem nasz metabolizm spowalnia. Więc i kolacja powinna być lżejsza. Jedną z zasad diety boot camp jest odpowiedni sen. odpowiednia ilość godzin poświęcona na sen. dlatego dieta boot camp zaleca kłaść się spać przed 23 godziną.

Oprócz tego autorka diety wskazuje. Że w ciągu dnia powinniśmy zrezygnować z czynności na które de facto marnujemy czas. I są bezużyteczne. I nie przynoszą żadnych korzyści. Na przykład oglądanie telewizji. W diecie boot camp powinien znaleźć się również czas na relaks. Relaks jest to odpoczynek dla ciała i duszy. Ale też w tym czasie nasz organizm regeneruje się. I nabiera siły do odchudzania na kolejny dzień.

Dieta boot camp zaleca również wyznaczanie sobie małych celów do osiągniecia. Chodzi o ty by odchudzanie odbywało się krok po kroku. Jeśli np. jesz dużo słodyczy lub palisz papierosy. To zrezygnuje z tego. Lub ogranicz jedzenie słodyczy. Ogranicz palenie papierosów. A najlepiej rzuć palenie papierosów. Ale w zamian za to nagradzaj siebie za to. Nagradzaj siebie w inny sposób. Na przykład nagrodą w formie zakupów lub wyjściem do kina. Dieta boot camp zakłada również zrobienie porządków w kuchni.

  1. Z kuchni trzeba usunąć produkty które tuczą.
  2. Lub które nie są zdrowe dla człowieka.

Autorka diety przekonuje, że w ten sposób łatwiej jest schudnąć. Poza tym braki wszelkich smakołyków czy produktów zakazanych w diecie. Powoduję, że trudniej jest nam sięgnąć po nie w czasie trwania odchudzania. Według autorki diety boot camp łatwiej jest w ten sposób wytrwać na diecie.

Produkty w kuchni oraz przyprawy w kuchni powinny być jak najmniej przetworzone. A najlepiej jeśli są ekologiczne. Wybieraj się na zakupy z listą produktów które masz kupić. Listą produktów zdrowych i dietetycznych. W ten sposób unikniesz tak zwanych okazji i przypadkowych zakupów np. słodyczy.

Dieta boot camp przeciwwskazania

Dieta boot camp nie jest wskazana dla kobiet w ciąży. Kobiet karmiących. Diety również nie powinny stosować dzieci i młodzież. Na dietę powinny uważać osoby które cierpią na cukrzyce. Dieta boot camp nie jest wskazana dla osób które cierpią na osteoporoze i niedokrwistość.