Dieta bez pszenicy doktora Davisa

Dieta bez pszenicy doktora Davisa

Ziarna pszenicy.

Dieta bez pszenicy doktora Davisa jest to dieta stworzona przez amerykańskiego kardiologa doktora Williama Davisa. Dieta bez pszenicy doktora Davisa pozwala schudnąć do 5 kilogramów w 14 dni. Dużą zaletą diety jest obecność w diecie tłuszczy dobrej jakości. Od razu powiem, że są różne diety bez pszenicy. Jednak w tym wpisie opisuje konkretnie diete bez pszenicy doktora Davisa. Myśle, że warto jest się zainteresować tą dietą. Bo po pierwsze jest to dieta stworzona przez lekarza kardiologa. Po drugie dieta bez pszenicy doktora Davisa jest efektem wielu lat pracy doktora Davisa. Po prostu doktor Davis przez wiele lat leczył i miał kontakt z osobami chorymi. I na tej podstawie powstała dieta bez pszenicy doktora Davisa. Doktor William Davis rozmawiał z pacjentami co jedzą i widział jaki to ma na nich wpływ. Od razu powiem, że ja osobiście nie jest wielkim przeciwnikiem pszenicy. Problem w tym, ze wielu z nas jest uczulonych. Lub gorzej znosi pszenice. Sami nawet o tym nie wiemy.  Od razu dodam też, że uczulenie lub alergia na pszenice to nie jest sytuacja, że jesz posiłek z pszenicą. I nagle zaczynasz się drapać po całym ciele. Wychodzi Ci uczulenie na skórze. Alergia lub uczulenie na gluten to szereg symptomów wzdęcia, gorsze trawienie.Problemy z odchudzaniem. Bóle brzucha. Nawet problemy zdrowotne. Naprawdę wiele tych objawów jest.

Dieta bez pszenicy doktora Davisa

Dieta bez pszenicy doktora Davisa jest to dieta wysoko białkowa. I dieta o niskiej zawartości weglowodanów. Trzeba pamiętać, że wszelkie diety o niskiej zawartości węglowodanów. Powodują spadek nastroju. Myślenie jest gorsze oraz spada poziom koncentracji. Węglowodany biorą udział w wielu procesach w organizmie. Między innymi węglowodany biorą udział w produkcji serotoniny. Która uznawana jest za hormon szczęścia. Dlatego wiele osób z nadwagą uważa się za wesołych i sympatycznych. Bo te osoby które są otyłe i jedzą sporo słodyczy. Dostarczają organizmowi sporo węglowodanów które podnoszą poziom serotoniny. Czyli są bardziej uśmiechniete. A z kolei wiele osób które się odchudzają. Uznawane są za smutne. Bo często te osoby są na dietach o wysokiej zawartości białka. Ale węglowodanów jest mało. Przez co „mają” mniej energii.

Dieta bez pszenicy doktora Davisa pszenica gluten.

Pszenica jest jednym z najczęściej uprawianych zbóż na świecie. Dieta bez pszenicy nie zawiera glutenu. Ale co ja bym chciał mocno podkreślić. Trzeba poruszyć kilka kwestii. Osoby które cierpią na alergie na gluten. I nie mogą jeść glutenu. Powinny stosować dietę bezglutenową. A dieta bez pszenicy jest przeznaczona dla każdego. Kto chce w ten sposób poprawić swoje zdrowie. I schudnąć. Według autora diety współczesna pszenica różni się od tej pszenicy. Która była uprawiana jeszcze kilkadziesiąt lat temu. Współczesna pszenica jest bardziej modyfikowana. Doktor William Davis uważa, że pszenica odpowiedzialna jest za szereg chorób cywilizacyjnych. Które występuje w naszym społeczeństwie.

Dieta bez pszenicy doktora Davisa pszenica genetycznie modyfikowana.

Współczesna pszenica jest gorsza, bo jest genetycznie modyfikowana. Modyfikacje genetyczna stosuje się z kilku powodów. Po pierwsze dla lepszych plonów. Po drugie dla lepszej jakości i smaku. A więc w laboratoriach badana jest jakość i smak pszenicy. I wybiera się te odmiany które najlepiej smakują społeczeństwu. Aczkolwiek nie są one najzdrowsze dla człowieka. Wiele osób nie rozumie tego jak pszenica może być nie zdrowa dla człowieka. Nawet te osoby które na co dzień prowadzą zdrowy tryb zycia. No bo jak możę szkodzić ziarno które pochodzi z ziemi. Jest naturalne. Teoretycznie takie myślenie jest ok. jednak w praktyce. Tak nie jest.

Główny problem stanowi ziarno które jest siane po to by zebrać pszenice. Kiedy ktoś mnie pyta o pszenice. To zawsze odpowiadam na przykładzie hamburgera. Hamburger to też jedzenie. Zawiera mięso, bułkę, surówkę jakiegoś pomidora czy cebule, plasterek sera. Ale czy hamburger jest zdrowy ? Czy można jeść tylko hamburgery każdego dnia i to na każdy posiłek ? No raczej nie. Podobnie jest z pszenicą i glutenem. Tylko że nie każdy jest uczulony na pszenice i gluten. Każdy organizm inaczej reaguje na pszenice i gluten.

Efekty – dieta bez pszenicy doktora Davisa.

Według doktor Williama Davisa na diecie bez pszenicy w ciągu kilku pierwszych miesięcy można schudnąć nawet do 20 kilogramów.

Dieta bez pszenicy korzyści dla zdrowia.

 1. chudniesz, czujesz się lepiej.
 2. złagodzenie podrażnień jelita.
 3. lepsza gęstość kości.
 4. mniejsze objawy celaki.
 5. lepsza koncetracja.
 6. lepsze samopoczucie.
 7. poprawa stanu skóry, włosów.
 8. dieta bez pszenicy doktora Davisa pomaga nawet na łysienie.

Według autora diety jedzenie pszenicy dostarcza organizmowi o 400 kalorii więcej niż osoby które nie jedzą pszenicy.

Jaki wpływ ma ziarno pszenicy na odchudzanie ?

Bardzo ciekawa jest kwestia ziarna pszenicy a odchudzania. Co niby jest takiego złego w pszenicy. I dlaczego tyjemy od produktów które zawierają pszenice.

Doktor William Davis tłumaczy, że pszenica zawiera w swoim składzie. Amylopektyne. Która bardzo szybko rozpada się w układzie pokarmowy na małe cząsteczki. I tym samym pszenica szybko podnosi poziom cukru we krwi. Według doktora Williama Davisa pszenica szybciej podnosi poziom cukru we krwi niż BIAŁY CUKIER !!!.
Taki szybki wyrzut cukru we krwi. Powoduje, że musi zareagować insulina. A to wszystko prowadzi do odkładania się tkanki tłuszczowej.
Czyli prosty przykład. Bo nie każdy musi być chemikiem czy biologiem. Żeby rozumieć mechanizmy które zachodzą w organizmie ludzkim. Jesz pieczywo z pszenicy. Następuje błyskawiczny wyrzut cukru we krwi. A tym samym. Insulina musi włączyć się do działania.

Dieta bez pszenicy doktora Davisa co ciekawe nie wszystkie produkty bezglutenowe.

I teraz najciekawsze istnieje pewna grupa produktów które są dobre na odchudzanie. A które ze względu na pszenice. Nie można jeść w diecie bez pszenicy. Mało tego dieta bez pszenicy doktora Davisa w skrócie to dieta bez glutenu. Czyli teoretycznie produkty bezglutenowe można by było zjeść. Jednak NIE ! Nie wszystkie produkty bezglutenowe można jeść. I to jest najważniejsza RÓŹNICA między dietą bezglutenową a dietą bez pszenicy doktora Davisa. Dieta bezglutenowa jest prosta. Dieta bez glutenu zakłada, że wszystko co ma gluten trzeba wyrzucić do śmietnika. Można jeść tylko to co nie ma glutenu. I to jest największy problem, bo większość produktów spożywczych zawiera gluten. Ze świecą szukać tych produktów które nie zawierają glutenu.

Dieta bez pszenicy doktora Davisa powinna zawierać ryby. Drób. Owoce morza.I mięso ale tylko mięso ekologiczne. Takie mieso nie może zawierać azotanów sodu.Posiłki w diecie bez pszenicy można wzbogacić przyprawami i ziołami.

Natomiast 3 składniki diety powinny znaleźć się każdego dnia. A są nimi:

 • orzechy
 • oleje roślinne
 • jajka

Jakie oleje można konsumować na diecie bez pszenicy ?

Można jeść albo dodawać do posiłków olej z awokado. Oliwe z oliwek. Oraz olej kokosowy.
Warzywa w diecie bez pszenicy. Powinny to być warzywa organiczne. Czyli takie które nie zawierają chemii czyli pestycydów.
W diecie zamiast zwykłego mleka można pić niesłodzone mleko kokosowe. Lub mleko migdałowe.
W diecie można jeść sery pełnotłuste takie jak mozzarella. Parmezan. Czy sery pleśniowe. Oczywiście każdy kto chce schudnąć. Musi uważać na te sery w diecie. Żeby ich nie jeść za dużo. Jednak dieta bez pszenicy doktora Davisa eliminuje tak wiele produktów spożywczych. Że nie ma co się obawiać serami. Tylko należy je jeść w rozsądnych ilościach.
Mięso w diecie nie może być smażone.

Dieta bez pszenicy doktora Davisa – skuteczność.

Skuteczność diety pszenicznej doktora Davisa. Doktor Davis poprawe stanu swoich pacjentów. Mógł sam zaobserwować w trackie wielu lat swojej praktyki. Przede wszystkim poprawa nastąpiła jeśli chodzi o osoby ze zmianami reumaitodalnymi. Ból zmniejszył się. Lub całkowicie ustąpił. Poprawa stanu zdrowia wystąpiła również u osób z refluksem (czyli cofanie się treści pokarmowej). Pacjenci doktora po zastosowaniu diety lepiej się czuli. Mieli więcej energii. Mieli lepsze samopoczucie. Oczywiście schudli. U niektórych pacjentów znikła wysypka z ciała. Ustąpiły biegunki. Dobre efekty dieta bez pszenicy doktora Davisa dała osobom z astmą. U niektórcyh chorych objawy astmy zmniejszyły się. Niektórzy zmniejszyli a nawet całkowicie odstawili lekarstwa.

Do jakich chorób może prowadzić spożywanie pszenicy ?

 • Alzheimera
 • choroby serca
 • cukrzyca typu 2
 • choroby nowotworowe.

Na przykład dieta bez pszenicy doktora Davisa zakazuje jeść takich produktów jak: ryżu, ziemniaków. Skrobi kukurydzianej. Suszone owoce. Słodycze. Napoje gazowane. Rośliny strączkowe.
I ja się z tym zgadzam w 100 %. Bo na mnie ryż kompletnie nie działa. Nie mogę go jeść w czasie odchudzania. Bo ani mi nie smakuje. Ani się nim nie najem. Nie ma dla mnie zalet. Ale jest to moje osobiste zdanie. Co nie znaczy, że nie polecam ryżu na odchudzanie. Bardzo dobry obiad na odchudzanie to ryż plus pierś z kurczaka gotowana. Taki obiadek dostarcza węglowodany plus białko. Czyli paliwo do treningu. Plus białko na regeneracje mięśni. Ale w moim przypadku właśnie sprawdzi się ta zasada żeby nie jeść ryżu w czasie odchudzania. Ale tak jak pisałem każdy jest inny. Ma inny organizm. Inny metabolizm. To wszystko należy indywidualnie rozpatrywać. Nie ma złotego środka na odchudzanie ani diety, ani treningu.

Wiem że wiele osób czyta diety i oczami przewracają na myśl o zakazach inakazach. To można jeść, tego nie można jeść.jak to wszystko zapamiętać.

Dlatego najprościej mówiąc dieta bez pszenicy to dieta w której jemy najwięcej warzyw cały dzień.

I czasami owoce ale tylko te owoce jagodowe.

Czym jest sama pszenica ? Pszenica jest to zboże. Które w większości składa się z białka i skrobi. Ze wszystkich zbóź to właśnie pszenica zawiera najwięcej glutenu i białka. Gluten zawarty jest nawet w kiełkach pszenicy. Jednak to właśnie kiełki pszenicy są najlepiej tolerowane przez organizm. Więc jeśli już jeść pszenice to kiełki pszenicy. Przy okazji zobacz wpis: Kiełki na odchudzanie
Dieta bez pszenicy doktor Davisa pozwala pić wodę mineralną oraz soki ale soki w całości ze świeżych owoców. Czyli nie mogą to być soki na bazie koncentratu z owoców. Takich soków jest najwięcej w sklepach. W diecie nie należy pić kawy, herbaty, czerwonego wina. A jeśli już to ewentualnie okazjonalnie. Ale raczej należy starać się unikać tych używek w diecie.

Natomiast co może zaskakiwać w diecie pszennej doktora Davisa. To fakt, że należy zrezygnować ze wszystkich produktów spożywczych podanych w diecie. Nawet tych które na pierwszy rzut oka wydają się być zdrowe. A nawet dietetyczne. Jak na przykład chleb razowy. Którego nie można jeść w diecie bez pszenicy. Sam wiele razy na blogu odchudzanieplus.pl pisałem żeby zamienić białe pieczywo na pieczywo pełnoziarniste. Bo jest zdrowsze i ma niski indeks glikemiczny. Jednak każda dieta jest inna. I dieta bez pszenicy doktora Davisa zakazuje jeść pieczywo pełnoziarniste.

Dieta bez pszenicy doktora Davisa dlaczego nie można jeść pieczywa pełnoziarnistego.

Według autora diety czyli doktora Williama Davisa produkty pełnoziarniste bardzo mocno uzależniają mózg. Dostarczają mózgowi podobnych doznań jak narkotyki.
Doktor Davis uważa nawet, że produkty pełnoziarniste uzależniają tak jak opiaty.