Ćwiczenia na odchudzanie w domu

Ćwiczenia na odchudzanie w domu można dostosować do swojej osoby. Niektórzy lubią intensywny trening. I porządnie się zmęczyć i spocić. Inni z kolei lubią spokojny trening. Który pobudza do pracy wszystkie partie mięśni. A przy tym nie jest tak intensywny. Dlatego w dzisiejszym wpisie przedstawiam różne ćwiczenia na odchudzanie w domu. Które można robić na odchudzanie. ale również na utrzymanie zgrabnej sylwetki. W internecie można znaleźć mnóstwo ćwiczeń na odchudzanie. Jednak ja dzisiaj postaram się przedstawić te najbardziej popularne. I najbardziej znane.

Ćwiczenia na odchudzanie w domu.

Pilates.

Bardzo popularny zestaw ćwiczeń. Które można wykonywać w domu. Są to spokojne ćwiczenia na odchudzanie w domu. Niektóre z nich wtkonywane są z użyciem piłki. Nie wymagają intensywnego wysiłku fizycznego. Więcej o pilatesie możesz przeczytać we wpisie: Pilates na odchudzanie . Ćwiczenia te pobudzają do pracy praktycznie wszystkie partie mięśni.

Callanetics 1 godzina daje tyle co 20 godzin aerobiku !

Jest trening ułożony przez znaną propagatorkę zdrowego trybu zcyia Mariolę Bojarską. Przyznam że to jest prawdziwa petarda na odchudzanie. Przede wszystkim trening jest bardzo szybki. Oparty na krótkich seriach. Maksymalnie do 100 powtórzeń. Świetnie spala tłuszczyk z brzucha. Dodatkowo wysmukla nogi.

Callenetics film ćwiczenia na odchudzanie w domu.

[jwplayer mediaid=”16274″]

Przysiady.

Bardzo proste ćwiczenie. Które z pewnością większość z nas pamięta z dzieciństwa. Świetnie modelują pośladki i uda. Mało kto wie, ale przysiady likwidują cellulit. Poza tym przysiady poprawiają wygląd nóg. Stają się bardziej umięśnione. Najbardziej znane są zwykłe przysiady. Jednak istnieją również te z obciążeniami.

• Brzuszki.

Kolejne proste ćwiczenie na odchudzanie. Nie tylko spala kalorie. Ale również wzmacnia mięśnie klatki piersiowej. Najgorsze jest robić brzuszki na początku. Wtedy już po kilku lub kilkunastu kończy się ćwiczenia. Jednak z upływem czasu tych brzuszków można wykonywać co raz więcej. Nawet kilkaset jednego dnia. Brzuszki najlepiej modelują mięśnie brzucha. Podczas ich wykonywania ważne jest aby nogi były unieruchomione. Tak by sylwetka była stabilna. Znasz inne ćwiczenia na odchudzanie w domu pisz na FB.

Pompki.

Dzięki nim można wzmocnić mięśnie barków, ramion oraz klatki piersiowej. Chociaż wiele osób kojarzy, że pompki to typowe ćwiczenie dla kobiet. To jest ono równie dobre dla kobiet.  Ćwiczenia na odchudzanie w domu mogą wykonywać zarówno kobiety jak i męźczyżni.Bo ujędrnia biust. Odmian tego ćwiczenia jest wiele np. z nogami skrzyżowanymi. Na jednej ręce. Wszystko zależy od wytrenowania i doświadczenia. Ogolnie dzieli się na dwa rodzaje męskie i damskie. Czym się różnią ? Męskie są wykonywane na palcach stóp. Natomiast damskie są wykonywane na kolanach.

– Skłony.

Dobre są na spalenie tłuszczyku z bioder. Skłony to kolejne ćwiczenia na odchudzanie w domu które wzmacniają mięśnie pleców. Wystarczy stanąć w rozkroku. I wykonać skłon raz do jednej stopy. Raz do drugiej.

Fit Ball.

To ćwiczenia z piłką. Mają na celu utrzymanie równowagi. Pobudzają do pracy wszystkie partie mięśni. Można je wykonywać na dwa sposoby. Albo w pozycji siedzącej. Albo w pozycji stojącej. Bardzo dobrze modelują sylwetkę. Dobrze wpływają na utrzymanie równowagi.

Ciężarki – ćwiczenia na odchudzanie w domu.

Praktycznie każdy z nas w domu posiada ciężarki. Które nadają się na ćwiczenia na odchudzanie w domu. Jeśli nie masz w domu ciężarków. To możesz je sama wykonać. Wystarczy wsypać piasek do butelki po wodzie mineralnej. Zamiast piasku może wsypać coś sypkiego np. ryż. Ciężarki będą ważyć w zależności od tego jaką butelkę użyjesz. Im większa butelka tym cięższe. Można je również używać podczas wykonywania innych ćwiczeń. Na przykład pompek. Wtedy spalisz więcej kalorii.

Aerobik z serii pump it.

Jest to cała kolekcja filmów z ćwiczeniami na odchudzanie w domu. Większość filmów można obejrzeć na youtube. Odpowiednia dieta plus aerobik pozwala schudnąć. W ciągu tygodnia 2 kilogramy. Ale musisz ćwiczyć każdego dnia. Jest to bardzo intensywny trening. Jak wyglądają te ćwiczenia na odchudzanie w domu ? Na początku jest rozgrzewka. Później uklad taneczny. Ma on charakter aerobiku. Później są ćwiczenia na ujędrnianie uda. Pośladków i brzucha. Trening kończy stretching, który rozciąga mięśnie. Dzięki czemu nie będziesz miała zakwasów.

Chodzenie.

Pozwala spalić aż 200 kalorii na godzinę. Ale jak chodzić w domu ? Wystarczy chodzić podczas rozmowy telefonicznej. Kiedy rozmawiasz przez telefon. Nie stój w miejscu. Tylko spaceruj po domu, mieszkaniu. Wzdłuż pokoju. Dzięki temu spalisz kalorie. A twój umysł będzie lepiej funkcjonował. Jeszcze więcej kalorii spalisz jeśli mieszkasz w domu pietrowym. Wtedy wystarczy chodzić po schodach a spalisz jeszcze więcej kalorii.

Mental Body.

Bardzo ciekawe ćwiczenie na odchudzanie. Które nie tylko polega na wysiłku. Ale również pobudza umysł. Do treningu dobierana jest odpowiednia muzyka. Raz szybsz, raz wolniejsza. Zgodnie z intensywnością ćwiczenia. Jest to jedna z odmian fitnessu.

Jak widać ćwiczenia na odchudzanie są różne. Wybór ćwiczenia zależy już tylko od ciebie. Jeśli wcześniej nie ćwiczyłaś. Zacznij od spokojniejszego treningu. Tak by nie zniechęcić się zbyt szybko. I nie dostać zakwasów. Znasz inne ćwiczenia na odchudzanie w domu pisz na FB.