6 witamin spalających tłuszcz

6 witamin spalających tłuszcz foto.

Spalanie.

6 witamin spalających tłuszcz to witaminy, które pomagają w odchudzaniu. Oczywiście same witaminy za nas nie schudną. Jednak jedzenie tych witamin w znaczący sposób przyspieszy proces odchudzania.

6 witamin spalających tłuszcz.

Witamina D.

Niski poziom witaminy D w organizmie powoduję, że glukoza zamiast być źródłem energii w organizmie przekształca się w komórki. tłuszczowe. Niski poziom witaminy D wpływa na hormon zwany leptyną, który mówi twojemu mózgowi kiedy skończyć jeść. O wpływie hormonów na wagę przeczytasz w wcześniejszym wpisie: Hormony a odchudzanie

Wapń – 6 witamin spalających tłuszcz.

Razem w witaminą D pozbywa się tłuszczu z organizmu. Wapń wiąże tłuszcz w przewodzie pokarmowym i zapobiega przedostaniu się tłuszczu do krwiobiegu. Wszyscy wiemy, że najwięcej wapnia znajduję się w mleku i nabiale. Problem wapnia w diecie odchudzającej polega na tym, że wapń z reguły znajduję się w produktach mocno kalorycznych i tłustych np. mleko, sery. Dlatego w czasie diety odchudzającej najlepiej jest wybierać nabiał nisko tłuszczowy. Takim są np. mleko nisko tłuszczowe, chudy ser, ser twaróg chudy.

Białko – 6 witamin spalających tłuszcz.

Badania naukowe wykazały, że kobiety które podczas odchudzanie jadły białko dwa razy dziennie straciły o 4% więcej kilogramów niż kobiety które nie przyjmowały białka. Dodatkowo zbudowały o 6 % większą masę mięśniową.

Kwasy tłuszczowe Omega-3.

Omega 3 znajdziesz w rybach np. łososiu. Regularne spożywanie omeg 3 poprawia samopoczucie. Pozytywnie wpływają na działanie leptyny. Najwięcej kwasów omega-3 znajdziesz w rybach. Naukowcy już dawno udowodnili, że społeczeństwa których dieta jest bogata w ryby są szczupłe. Szczególnie kraje skandynawskie ze względu na swoje położenie terytorialne spożywają spore ilości ryb.

Sprzężony kwas linolowy (CLA).

CLA znajdziesz m.in. w cielęcinie i wołowinie. Wspomaga proces odchudzania po przez spalanie tłuszczu w mięśniach. Najlepsze efekty uzyskasz jak połączysz CLA z wapniem, witaminą D i białkiem.

Polifenole – 6 witamin spalających tłuszcz.

Polifenole znajdziesz w zielonej herbacie. Badania naukowe wykazały, że polifenole zwiększają metabolizm o 17 %.

To tylko 6 witamin spalających tłuszcz. Z pewnością jest ich więcej. Znasz inne ciekawe witaminy na odchudzanie. Pisz na facebooku ! P.s. przeczytaj także wpis: Chrom na odchudzanie