Test wag łazienkowych

test wag łazienkowych

 

Wiele osób pisało do mnie w kwestii wag łazienkowych. Jaką wybrać, która jest najlepsza i ile kosztują dobrej jakości waga łazienkowa. Zgodnie z prośbami postanowiłem przeprowadzić test wag łazienkowych. Przetestowałem trzy rodzaje wag łazienkowych. W tym celu kupiłem trzy wagi.

Jedną elektroniczną, drugą standardową, ale najtańszą oraz trzecią standardową jednak trochę droższą. Przez trzy miesiące testowałem trzy wagi, zapisując wagę w dzienniku. W tym czasie nie odchudzałem się moja waga ciała stała w miejsca. Pod uwagę brałem wagi do 50 zł.

Test wag łazienkowych ceny.

– waga elektroniczna 49.99 zł.

– waga standardowa średniej klasy 29.99 zł.

– waga standardowa najtańsza 19.99 zł.

Test wag łazienkowych wyniki.

Rezultaty eksperymentu były zaskakujące nawet dla mnie. Okazało się, że najlepiej wypadła waga elektroniczna, która ani razu nie pokazała błędnej wagi.

Co prawda różnice były w gramach jednak wartość kilogramów była prawidłowa. W teście najgorzej wypadła najtańsza waga za 19.99 zł, która po 2 miesiącach używania wskazywała różnice w wadze od 2-3 kilogramów.  Z kolei waga klasy średniej pokazywała próg błędu w granicach 1-1,5 kg niewiele, ale zawsze.

Test wag łazienkowych wnioski.

Wniosek testu jest następujący najlepiej jest kupować wagi elektroniczne, są najdokładniejsze i dużo wygodniejsze niż wagi standardowe. Standardowe klasyczne wagi zwłaszcza te z dolnej półki cenowej bardzo często pokazują błędny pomiar wagi po jakimś czasie.

Kolejnym minusem wag standardowych jest bez wątpienia pomiar wyświetlacza, który często jest nie czytelny. Szczerze muszę przyznać, że stojąc na wadze standardowej nie wiedziałem…nie widziałem czy waga pokazuje +1 czy +0,5 kilograma.

Na blogu znajdziesz także: Test czerwonej herbaty na odchudzanie

Po prostu wyświetlacz jest mało czytelny, a odległość między kolejnymi kilogramami czyli kreskami była tak mała że aż nie widoczna. Tego problemu nie było w wadze elektronicznej, która czytelnie i wyraziście wskazywała wagę. Jednak minusem wagi elektronicznej jest wymiana baterii co jakiś czas.

Najlepiej jest kupować nową wagę raz na rok. Wtedy masz większą pewność, że waga nie jest zepsuta i nie będzie wskazywać nieprawidłowej wagi. Jak wspomniałem już we wcześniejszym wpisie najlepiej jest ważyć się raz w tygodniu. Waż się rano na czczo, w bieliźnie.