Śliwki na odchudzanie

Śliwki na odchudzanie kto by pomyślał. Że nasze tradycyjne śliwki mogą być dobrym owocem na odchudzanie.Owoce te zawierają sporo cennych dla organizmu. Witamin i wartości odżywczych.  Szczególnie dużo mają witaminy A i E.

Śliwki na odchudzanie.

Śliwki a odchudzanie.

Warto wiedzieć, że śliwki zawierają sporo przeciwutleniaczy. Czyli substancji które zapobiegają wystąpieniu choroby nowotworowej. Wbrew pozorom śliwki na odchudzanie można jeść przez cały rok. Praktycznie od czerwca do września można je kupić w sklepach. Natomiast przez pozostałą część roku. Można jeść je w postaci przetworów. Szczególnie pyszny jest dżem ze śliwek. Mam znajomą która robi dietetyczny dżem. Na bazie słodzika i muszę przyznać. Że jest równie smaczny co zwykły. A ma zdecydowanie mniej kalorii.

Dlaczego śliwki na odchudzanie ?

Przede wszystkim mają mało kalorii. W 100 gramach śliwek znajduję się około 50 kalorii. Dodatkowo te pyszne owoce mają niski indeks glikemiczny. Czyli oznacza to tyle. Że po ich zjedzeniu nie będziemy tak szybko głodni. Zwłaszcza w czasie odchudzania warto jest jeść produkty. Zawierające niski indeks glikemiczny. Po prostu łatwiej od nich schudnąć.

Poza tym śliwki na odchudzanie wspomagają układ trawienny. Przyspieszają przemianę materii. Jedzenie śliwek w czasie odchudzania chroni organizm przed zaparciami. Ciekawe są właściwości pro zdrowotne śliwek. Mało kto wie, ale śliwki obniżają cholesterol. I zapobiegają wystąpieniu wielu chorób serca. Owoce te również dobrze wpływają na wygląd skóry. A to dzięki temu, że reguluje pracę gruczołów łojowych. Jedzenie śliwek zdecydowanie poprawia wygląd skóry.  Śliwki pomagają w leczeniu prostaty.

Dwa fakty zdrowotne o śliwkach.

I – Powszechnie mówi się. Że śliwki są dobre na oczy. I faktycznie jest to prawda. A to wszystko dzięki kwasom które znajdują się w śliwkach. Mają one właściwości które zapobiegają wystąpieniu ślepoty. Takie badania naukowe przeprowadzili naukowcy. I na ich podstawie określono. Że jedzenie śliwek zapobiega w plamce żółtej oka.

II – Śliwki do swojej diety powinny również włączyć osoby. Które mają problemy z włosami. Jedzenie śliwek zapobiega siwienu włosów. Oraz wypadaniu włosów.

Trzeba przyznać że śliwki to legendarny owoc. Nie sądziłem jednak, że aż tak ! Okazuje się że istnieje w Polsce nawet zagłębie śliwek. Podobnie jak miejscowości gdzie uprawiana jest tylko papryka.Istnieją również miejscowości które specjalizują się tylko w śliwkach. Mało tego. Co roku obchodzone jest nawet święto śliwki.

[jwplayer mediaid=”17058″]

Przeciwwskazania śliwki na odchudzanie.

Owoców tych nie powinny jeść osoby które mają problemy z nerkami. Oraz osoby które mają problemy z funkcjonowaniem wątroby. Trzeba pamiętać, że śliwki na odchudzanie zawierają spore ilości węglowodanów. Dlatego śliwki na odchudzanie tak. Ale w małych ilościach. Najlepiej jest dodawać je do posiłków. A każdego dnia zjadać nie więcej niż dwie porcje śliwek na odchudzanie.

– Moim skromnym zdaniem śliwki na odchudzanie są świetnie. Jeśli masz ochotę na słodycze. Zamiast sięgać po słodką przekąskę np. kawałek ciasta. Warto jest zjeść śliwki na odchudzanie. Przy okazji zobacz wpis: Kalorie w ciastach i słodyczach . Te owoce świetnie wypełniają żołądek. Są bardzo sycące.I nie chcę się po nich jeść.Dlatego każdy kto schudnąć powinien jeść śliwki na odchudzanie.