Rolki na odchudzanie

Rolki na odchudzanie.

Łyżworolki.

Rolki na odchudzanie to dobry pomysł dla tych którzy chcą połączyć jazdę na rolkach z odchudzaniem. Jazda na rolkach wciąga !To opinia większości osób, które jeżdżą na rolkach. Wiele osób przed rozpoczęciem przygody z rolkami była nie chętnie nastawiona do takiego sportu.

Jednak już po pierwszych minutach większość zmienia opinie o jazdzie na rolkach. Rolki to sport uniwersalny dostępny dla każdego bez względu na wiek i płeć.

Rolki na odchudzanie są świetne, ponieważ podczas jazdy pracują niemal wszystkie partie mięśnie. Jeżdżąc na rolkach nie tylko chudniesz, ale tez ładnie modelujesz swoje ciało.

Dlaczego rolki na odchudzanie ?

Bo jazda jest przyjemna i nie wymaga wkładu aż takiego wysiłku fizycznego. Poza tym rolki na odchudzanie mogą być praktyczne. Na rolkach możesz jeżdzić do pracy (mając buty w plecaku) na zakupy, spotkanie lub wybrać się zamiast spaceru.

Jednak kluczową sprawą w jeżdzie na rolkach jest to, że jest to trening aerobowy czyli taki w czasie którego spalana jest tkanka tłuszczowa. O różnych rodzajach treningu i ich wpływie na odchudzanie pisałem na blogu. Dodatkowo rolki poprawiają kondycje. Panie powinny szczególnie polubić jazdę na rolkach, ponieważ jazda świetnie pozbywa się cellulitu.

• Kalorie rolki na odchudzanie.

1 h jazdy na rolkach to 350 kcal !

Rolki na odchudzanie są idealne. Wiele ćwiczeń na odchudzanie jest rutynowych, często trzeba je wykonywać tylko w jednym miejscu np. siłownia. Natomiast podczas jazdy na rolkach dotleniasz swój mózg, pokonujesz jakiś dystans czyli ma to jakiś sens np. niż jazda rowerem w miejscu. W dodatku możesz poznać nowych ludzi, odstresować się, zobaczyć nowe miejsca czy po prostu posłuchać muzyki lub e-booka w formie mp 3.

Rolki na odchudzanie jak jeżdżić ?

Najlepiej jest jeżdzić około 30-40 minut 3-4 razy w tygodniu.Początki nauki jazdy na rolkach mogą być trudne. Jeśli nie chcesz mieć zdartych kolan i łokci to kup ochraniacze, a nawet kask. Wiem że może to wyglądać komicznie pełny rynsztunek na rolkach, jednak każdy się kiedyś uczył.

– Z reguły łatwiej nauczyć się jazdy na rolkach osobą, które wcześniej jeżdziły na łyżwach. Jeśli stawiasz pierwsze kroki w nauce to poproś o pomoc znajomego lub kogoś z rodziny. W ostateczności możesz skorzystać z pomocy profesjonalnego instruktora, który pomoże ci w nauce.

Jak wybrać-kupić rolki na odchudzanie ?

  1. Przede wszystkim rolki muszą pasować idealnie na stopę. Rolki nie mogą być ani za duże, ani za małe. Jeśli kupujesz rolki po raz pierwszy to wybierz rolki fitness/rekreacyjne takie są najlepsze na początek. Są komfortowe i nie kosztują zbyt wiele.
  2. Pierwsze rolki na odchudzanie nie muszą być świetnym, nowoczesnym i drogim sprzętem. W miarę upływu czasu, jak nabierzesz doświadczenia możesz kupić droższe,bardziej profesjonalne czy też szybsze rolki. Zdecyduj się na zakup rolek markowych, nie kupuj taniej tandety, bo może się to skończyć fatalnie. Kiepska jakość plastiku koła, zapięcia mogą spowodować że upadniesz i jedyne wspomnienie jakie zachowasz z jazdy to gips i wizyta w szpitalu.
  3. Podczas kupna zapytaj sprzedawce o rolki z aluminiowymi płozami te są lepsze i bardziej wytrzymałe. Przy zakupie buta pamiętaj, że do jazdy trzeba założyć grubsze skarpety.

Rolki na odchudzanie ciekawostka…

Ciekawostką jest fakt, że jazda na rolkach to nie tylko jazda przed siebie. Istnieje wiele odmian jazdy np. hokej, jazda szybka, slalom są nawet mistrzostwa świata w jezdzie na rolkach.

I pamiętaj…

Schudniesz , dasz radę !