Reverse diet

Reverse dietReverse diet jest to odpowiednie wychodzenie z diety. Polega na zwiększeniu dziennej dawki kalori. Reverse diet stosuje się stopniowo. Reverse diet czyli inaczej odwrócenie diety. Reverse diet jest bardzo ważne bo zapobiega efektowi jo-jo. Głównie reverse diet stosuje się w przypadku osób które chcą zrobić redukcje i później chcą zwiększyć masę oraz wyrzeźbić ciało.

Dlaczego w ogóle istnieje efekt jo-jo ?

Efekt jo jo to zwykłe zjawisko biochemiczne które zachodzi w ciele człowieka. Nie jest to żadna wielka filozofia. Ciągle powtarza się słowa efekt jo-jo. A tak naprawdę mało osób wie na czym to polega. I z czego się bierze. Każde odchudzanie jest swego rodzaju zaburzeniem odżywiania. Żeby schudnąć trzeba więcej spalić kalorii. Niż kalorii dostarczyć. Jak stosujesz diete to wprowadzasz pewne zaburzenie w swoim organizmie. I później jak odstawiasz dietę. Organizm błyskawicznie kumuluje kalorie w postaci tkanki tłuszczowej.

Po prostu organizm się boi tego, że znów dostarczysz mu mniej kalorii. Niż spalisz. I wtedy następuje efekt jo-jo. Poza tym każdy człowieka posiada metabolizm. Odpowiedni system trawienia. Jedni trawią szybciej. Inni wolniej. Na pewno każdy z nas zna taką osobę która je za trzech a jest szczupła. Dlaczego tak się dzieje ? Bo ma właśnie dobre trawienie. Szybki metabolizm. Zanim rozpoczniesz odchudzanie. Twój metabolizm jest na określonym poziomie. W momencie jak zaczynasz się odchudzać. Metabolizm też się zmienia.i teraz jak skończysz się odchudzać. I wrócisz do starych nawyków żywieniowych to znów przytyjesz. Bo Twój metabolizm był przestawiony na poprzedni model odżywiania.

Reverse diet tak ale stopniowo.

Trzeba pamiętać by wychodzić z diety stopniowo. Tak samo jak wychodzimy z domu zakładamy kurtkę, buty. Zamykamy mieszkanie. Robimy to stopniowo tak samo wychodzenie z diety czyli reverse diet musi być stopniowe. Są różne sposoby podniesienia kalorii w ciągu dnia. Moim skromnym zdaniem najlepiej jest podnieść dzienną dawkę kalorii o 100 kcal na tydzień. I tak podnosić stopniowo aż do uzyskania dziennej dawki kalorii. Czyli zapotrzebowania na dzienną dawkę kalorii. W internecie można znaleźć wiele tabel kto ile kalorii w ciągu dnia powinien dostarczać. Ale można też samemu obliczyć ile kalorii należy dostarczyć. Takim najprostszym sposobem na obliczenie kalorii.

  • Jest pomnożenie 24 razy twoja waga.

Czyli jeśli Pani Ania waży 60 kilogramów. To dzienne zapotrzebowanie na kalorie wynosi 1440 kcal. Oczywiście jest to przybliżona dzienna dawka kalori. I może ona być różna nawet dla dwóch osób o takiej samej wadze. Dzienna dawka kalorii zależy od wielu czynników. Między innymi wieku, wagi, trybu życia, aktywności fizycznej. Pracy, chorób itp.

Reverse diet po odchudzaniu

Wiele osób stosuje diety. Ale po ich zakończeniu powraca do poprzedniej wagi. Mało tego często zdarza się, że waga wraca. I przychodzą dodatkowe kilogramy. Waga jest wyższa niż przed odchudzaniem. A to właśnie w dużym stopniu zależy od reverse diet. Efekt jo jo jest zwykłym zjawiskiem biochemicznym. Które zachodzi w organizmie.wystarczy tylko zrozumieć na czym polega efekt jo-jo. I co należy zrobić by uniknąć przytycia. Reverse diet głównie stosowane jest w kulturystyce. W kulturystyce najpierw sportowcy chudną. Czyli robią tak zwaną redukcje. A później przybierają na masie. Ale ta masa to nie tłuszcz. Ale mięsnie. Roznica między tyciem na masę a odchudzaniem w reverse diet. Polega na ilości kalorii. Osoby które chcą zwiększyć masę i mięśnie. Dodają więcej kalorii. Nawet do kilkuset kalorii. Jednak w odchudzaniu tak nie jest. W odchudzaniu ten reverse diet jest mniejszy.

  1. Jeżeli ktoś stosuje diete 1000 kcal. I mialby pozniej wyjsc z diety.
  2. I na reverse diet stosować 1500 kcal.

To może łatwo przybrać na wadzę. A nie schudnie.
Mimo tego, że reverse diet polega na dodawaniu kalorii. To mimo tego może prowadzić do odchudzania. Bardzo często zdarza się że osoby które chudną wiele kilogramów po 30 a nawet 40 kilogramów. W pewnym momencie ich spadek wagi zatrzymuje się. Zastosowanie wtedy reverse diet podnosi dzienne spożycie kalorii. Ale też może spowodować spadek wagi w przyszłości. Bo dana osoba odchudza się ma cel że chce schudnąć x kilogramów. Chudnie 20 kilogramów. I dalej koniec waga stoi. Mimo usilnych prób. Wtedy warto jest zwiększyć kalorie w ciągu dnia na jakiś czas. By znów powrócić do odchudzania po jakimś czasie. W odchudzaniu bardzo ważną rolę odgrywa metabolizm. Warto jest żonglować metabolizmem. Raz zwiększać metabolizm. A raz zmniejszać metabolizm. Jak przyzwyczaisz organizm do określonego metabolizmu. To potem jest trudno zrzucić wagę. Dlatego tak wiele istnieje diet. Po to by stosować różne diety. Bo na każdego dieta działa inaczej. A poza tym można łączyć diety. I wtedy uzyskasz lepszy efekt odchudzania.

Reverse diet wychodzisz z diety i chudniesz.

Fenomen reverse diet. Polega na tym, że w pierwszych tygodniach stosowania reverse diet. Bardzo często organizm nadal chudnie. Oczywiście nie u każdego tak się dzieje. Ale wiele osób na początku reverse diet chudnie. Ponieważ ich organizm nadal jest w takim metabolizmie. Nadal jest w takim cyklu treningowym. Że nawet male dodawanie kalorii. Systematyczne przez pierwsze tygodnie. Nie zmienia metabolizmu. I waga spada. Jednak po pewnym czasie metabolizmu dostosowuje się do dziennej dawki kalorii. I waga już nie spada. Dlatego trzeba dobrze wyczuć ten moment. By z odchudzania nie przytyć.

Reverse diet jesz więcej i chudniesz

Reverse diet świetnie się sprawdza zwłaszcza w przypadku diet o bardzo małej ilości kalori. Takie diety jak 800 kcal na dzień. Albo 1000 kcal na dzień. Są obciążone dużym ryzykiem efektu jo-jo. Tylko odpowiednie i stopniowe wychodzenie z diety. Czyli reverse diet uchroni Cie przed jo-jo. Proste ! Wiele osób stosuje diety 1000 kcal. I uważają, że te diety nie działają. A te diety są skuteczne. Tylko trzeba odpowiednio się do nich przygotować. I odpowiednio je stosować. To jest tak samo jak idziesz do lekarza z problemem zdrowotnym. Lekarz zapisuje Ci lekarstwa. Jednak większość z nas zanim weżmie lekarstwa czyta opakowanie.
Każda dieta powinna kończyć się reverse diet. Wtedy są mniejsze szanse na efekt jo-jo.

Jak zastosować reverse diet w praktyce ?

Pani Wiola ma 45 lat. I ma 20 kilogramów nadwagi. Pracuje w biurze. I prowadzi średnio aktywny tryb zycia. Pani Wiola chcę przejść na dietę 1500 kcal. Pani Wiola waży 80 kilogramów. Pani Wiola musi obliczyć sobie ile mniej więcej dziennie dostarcza kalorii. W tym przypadku było to 3000 kcal. Następnie pani Wiola musi zmienić swoje nawyki żywieniowe. Pić mniej kaw. Zrezygnować z papierosów. A przynajmniej zmniejszyć palenie w czasie odchudzania. Zrezygnować całkowicie z alkoholu. Zrezygnować lub ograniczyć do raz w tygodniu słodycze.

Pani Wola zanim rozpocznie odchudzanie musi oczyścić organizm z toksyn. Najlepiej żeby był to tygodniowy detoks. Następnie Pani Wiola musi stopniowo ciąć kalorie w ciągu dnia. Tak by po 2 tygodniach dojść do dziennej dawki kalorii na poziomie 1500 kcal. Kalorie w ciągu dnia tniemy z róźnych posiłków. Nie dwie kromki chleba razowego. A jedna kromka chleba razowego. Zamiast cukru słodzik. Rezygnujemy z białej mąki. I produktów na bazie białej mąki. Do obiadu dodajemy sosy na bazie jogurtu light. Rezygnujemy z tłustych sosów. Rezygnujemy z fast foodów. Zamiast coli jeśli już to pijemy cole light. Z wody najlepiej jest pić wodę mineralną niegazowaną. Jeśli stać jest Panią Wiolę to może kupić suplementy. Które tylko pomogą w odchudzaniu zielona herbata w tabletkach, magnez, chrom, bcaa itp.

Pani Wiola powinna również wprowadzić aktywność fizyczną spacery. Jazda na rowerze. Pani Wiola może również trenowac w domu oglądając Chodakowską na youtube. Jakikolwiek trening wykonuje Pani Wiola. Musi to być trening albo cardio albo interwały albo aerobowy. Najprostszy i najłatwiejszy trening interwałowy. To spacer z psem. Spacer z psem powinien być raz szybki. Raz wolny. Ale szczegóły treningu znajdziesz na blogu odchudzanieplus.pl w innych wpisach. I Pani Wiola chudnie. Jest super świetnie się czuje. Koleżanki z pracy i rodzina zauważają spadek wagi. Pani Wiola chudnie. I teraz tak są dwie opcje.

Pierwsza Pani Wiola chudnie 20 kilogramów. Tyle ile zaplanowała. Tyle schudła. W tym przypadku reverse diet polega na stopniowym wprowadzaniu większej ilości kalorii. Czyli Pani Wiola dokłada po 100 kcal każdego tygodnia. Aż do uzyskania swojej dziennej dawki kalorii. Oprócz tego, żeby nie wystąpił efekt jo-jo Pani Wiola zachowuje zdrowe nawyki żywieniowe. Natomiast zdrowe nawyki żywieniowe. To nie ciągłe życie na diecie. A jedynie pamiętanie o pewnych zasadach żywieniowych. Dzięki który pani Wiola nie przytyje.

  • Czyli nie należy jeść na krótko przed snem.
  • Nie należy jeść ciężkich i kalorycznych kolacji.
  • Stosować w diecie dietetyczne zamienniki.

Produkty light. Mniej słodzić. Pić napoje słodkie słodzone słodzikiem zamiast napojów kolorowych słodzonych cukrem. Nie łączyć alkoholu z tłustym jedzeniem. Bo wtedy BŁYSKAWICZNIE waga nabija. Alkohol spowalnia metabolizm. A w dodatku organizm przyjmuje podwójną dawkę kaloiri z alkoholu. I z jedzenia.

I druga sytuacja reverse diet.

Jest wtedy kiedy Pani Wiola chudnie 15 kilogramów. A waga dalej nie spada. Mimo chęci. Mimo stosowania diety. I aktywności fizycznej. Waga nadal nie spada. W tym przypadku problemem może być metabolizm. Który znajduje się na określonym poziomie. I metabolizm nie chcę ruszyć z miejsca. Nie chcę spalić tkanki tłuszczowej. Wtedy należy zastosować reverse diet. W celu podniesienia dziennej dawki kalorii. Takie reverse diet stosuje się na kilka do 6 tygodni. Po to by organizm powrócił do równowagi. I po tym czasie należy znów zastosować diete 1500 kcal. Wtedy efekt jest gwarantowany. A waga spada o te kolejne 5 kilogramów.

A ktoś powie ale to bezsens jest stosować diete później reverse diet na 6 tygodni i potem znów diete żeby tylko 5 kilogramów schudnąć. Przecież 5 kilogramów schudnąć to nie jest tak wiele. Ja to wiem. Zdaje sobie z tego sprawe. Jednak odchudzasz się tak jak Ci metabolizm pozwoli. Musisz się wsłuchać w głos swojego organizmu. Jeśli stosujesz diete. Stosujesz sport. A waga już nie spada. Ani trochę. To trzeba zastosować reverse diet na krótki czas. Żeby schudnąć tyle ile się planowało na samym początku. Czyli w tym przypadku akurat Pani Wiola chciała schudnac 20 kilogramów.
I na końcu Pani Wiola jet zadowolona bo co prawda odchudzanie się przedłużyło. Ale schudła 20 kilogramów. Znów mieści się w swoje ulubione ciuchy. I czuje się lepiej. I na samym końce stosuje reverse diet do swojej dziennej dawki kalorii.