Pływanie na odchudzanie

Pływanie na odchudzanie.

Basen.

Pływanie na odchudzanie to świetny pomysł. Jest proste, przyjemne. Pływalnie można znaleźć praktycznie w każdym większym i mniejszym mieście. W ostatnich latach powstało wiele tzw. aquaparków w mniejszych miejscowościach. Gdzie bez trudu można pływać. W przypadku pływania na odchudzanie bardzo ważna jest odpowiednia technika pływania. Pływanie świetnie odchudza. Modeluje sylwetkę. I poprawia samopoczucie.

Dlaczego pływanie na odchudzanie ?

Pływanie na odchudzanie jest doskonałym pomysłem na odchudzanie dla osób, które mają problemy z kręgosłupem. Zresztą najlepszą reklamą pływania na odchudzanie są sylwetki pływaczek. Wysportowane, szczupłe i zgrabne.

Jaka technika na pływanie na odchudzanie.

Żeby schudnąć należy pływać co najmniej 30 minut. I trzeba pływać niestety. Ale samo pluskanie się w wodzie nie pomoże. Najlepszy styl na pływanie na odchudzanie jest żabka i kraul. Dlaczego żabka i kraul ? .To proste, te style spalają najwięcej kalorii. Pływając żabką w ciągu godziny można spalić około 600 kcal. Sama tabliczka czekolady zawiera 500 kcal ! Najlepszym sposobem na pływanie na odchudzanie jest pływanie intensywne. Z różnymi stylami i przerwami na odpoczynek.

Płynąc żabką spalasz 600 kcal/h.

Dla tych, którzy nie potrafią pływać, albo nie pływali przez dłuższy czas. Dla nauki i przypomnienia. Film instruktażowy nauka pływania żabką. Więcej o stylu pływania żabką przeczytasz na wikipedii styl żabką .A tu film pływanie na odchudzanie. Czyli nauka pływania w kilku krokach.

[jwplayer mediaid=”7735″]

Jak pływać – pływanie na odchudzanie.

Płyń 4 długości basenu w normalnym tempie. Następnie odpocznij przez 30 sekund. Taka przerwa jest wskazana. Serce w ciągu tych 30 sekund. I tak nie zdoła odpocząć. A Ty nabierzesz spokojnie powietrza w płuca. Następnie powtórz pływanie na odchudzanie w 5, 10 seriach. Pamiętaj jednak, żeby na początku nie forsować się za mocno. Zwłaszcza jeśli przez dłuższy czas nie miałeś kontaktu z wodą, nie pływałeś. Nie bój się na początku korzystać z deski pływackiej. W ten sposób lepiej skoordynujesz prace swoich rąk i nóg. Na blogu znajdziesz także: Bieganie na odchudzanie

Najwięcej schudniesz jeśli będziesz w ten sposób pływać 2-3 razy w tygodniu. Nie zapomnij połączyć pływania. Z dietą. I innymi sposobami na odchudzanie. O których przeczytasz na moim blogu odchudzanieplus. Odwiedź również fanpage bloga.

Efekty pływanie na odchudzanie.

Najlepsze efekty uzyskasz jak połączysz pływanie na odchudzanie z treningiem siłowym.

Najlepszy model odchudzania to.

1  w tygodniu aqua aerobik.

1  w tygodniu pływanie stylem klasycznym.

1  w tygodniu trening siłowy.

Plusy pływanie na odchudzanie. Pływać może praktycznie każdy. Bez względu na wiek. Oprócz spalania tkanki tłuszczowej pływanie na odchudzanie poprawia samopoczucie.W ten sposób mogą się odchudzać osoby starsze. I osoby z innymi schorzeniami np. kręgosłupa. Baseny stają się co raz bardziej dostępne. Poza tym pływanie na odchudzanie wzmacnia mięśnie. Nie obarcza stawów, kości. Intensywnym wysiłkiem i obciążeniem.

Minusy pływanie na odchudzanie.

–  za wejście na basen należy zapłacić.

Badania naukowe a pływanie na odchudzanie.

Amerykańscy naukowcy przeprowadzili  badania naukowe. Potwierdzające skuteczność pływania na odchudzanie. Wyniki tych badań wskazują jednoznacznie. Osoby które pływają mają mniej tkanki tłuszczowej. Więcej masy mięśniowej. Są chudsi i zdrowsi. Niż osoby, które uprawiają rekreacyjnie inne dyscypliny sportowe.

Ciekawostka pływanie na odchudzanie.

Zaskakujące są wyniki innych badań naukowych. Jak się okazuję pływanie na odchudzanie, nie tylko pomaga…Ale także odmładza. Ta informacja z pewnością ucieszy kobiety. Naukowcy dowiedli, że osoby które regularnie pływają. Mają ciała o 20 lat młodsze. Niż ich rówieśnicy.

Poza tym, że  pływanie na odchudzanie dobrze wpływa to pomaga również.

  1. Obniżyć ciśnienie krwi. Wskazane jest dla osób. Które mają problemy z nadciśnieniem.
  2. Obniża poziom cholesterolu. Tego złego cholesterolu.
  3. Poprawia funkcjonowanie układu krążenia.
Opinie pływanie na odchudzanie.

„…Pływanie na odchudzanie jest super.od stycznia do maja przy codziennej dawce pływania ok.godziny i trochę lżejszym jedzeniu miałam na wadze 7 kilo mniej. Potem miałam mały dołek. I przestałam chodzić. Ale od tygodnia znowu pływam regularnie. I znowu czuje się super…”

katinka 123.

„…Chciałam powiedzieć, że nie ma co się wstydzić basenu. Ponieważ tam są ludzie tak różni. Że na prawdę nikt nie zwróci uwagi konkretnie na ciebie. Tam są i grubaski i osoby starsze. A każdy pływa i zajmuje się sobą.

Proszę także nie dać sobie wmówić ze pływanie nie odchudza. Każdy sport i ruch jest lepszy niż siedzenie w fotelu! Każdy!! .Nigdy nie widziałam zawodowego pływaka który byłby grubcio. Ja wybrałam basen. Ponieważ lubię pływać a nie lubię np. biegać gdy żar leje się z nieba. We wszystkich ćwiczeniach chodzi przede wszystkim o wytrwałość. Pozdrawiam…”. Jak widać pływanie na odchudzanie jest bardzo zdrowe.