Płatki na ochudzanie

Płatki na odchudzanie.

Czekoladowe płatki.

Płatki na odchudzanie to jeden z najpopularniejszych produktów na śniadanie. Nie wszystkie płatki są dobre na odchudzanie. niektóre z nich to prawdziwe bomby kaloryczne. Zawierają ogromne ilości węglowodanów. Wielu producentów żywności w celu poprawy smaku płatków.

Dodatkowo dosładza je. Przez co mają jeszcze więcej kalorii. I jeszcze więcej węglowodanów. Dlatego w czasie odchudzania najlepiej jest wybierać takie płatki na odchudzanie, które nie zawierają dodatków. A dodatki mogą być różne np. miód, cynamon. Wiele płatków pokrytych jest czekoladą.

Najlepiej jest jeść 50 gramów dziennie płatków. Wtedy nie przytyjesz. I jest to też bardzo ekonomiczne. Bo jedna paczka płatków zawiera około 500 gram. Więc wystarczy ci na 10 dni.

Dobrze jest też przygotować płatki na odchudzanie samemu. Co to znaczy ? wystarczy, że skomponujesz sobie posiłek taki jak ty lubisz. Z tych składników które najlepiej ci smakują.

Przykład posiłku – płatki na odchudzanie.

W czasie odchudzanie najlepsze płatki na odchudzanie to płatki owsiane. I warto jest dodawać do nich inne wartościowe dla naszego organizmu dodatki np. owoce.

Płatki owsiane do tego nasiona dyni, kilka orzechów, jogurt naturalny 0 % tłuszczu. Jakiś owoc np. truskawki lub maliny. I gotowe ! Idealny posiłek na odchudzanie. O kaloriach zawartych w płatkach pisałem we wpisie: Kalorie w platkach

  1. Taki posiłek to prawdziwa bomba…ale witaminowa. Dodatkowo dostarcza spore ilości błonnika.
  2. Tak ważnego w czasie odchudzania. Taki posiłek warto jeść na śniadanie. Bo dostarcza energii i witamin na cały dzień.

Zresztą płatki owsiane są dobre na odchudzanie. pisałem o tym już na blogu. We wpisie: Dieta owsiankowa

Dlaczego płatki owsiane na odchudzanie ?

Dostarczają organizmowi wielu cennych witamn i wartości odżywczych. Takich witamin jak: B6, B1. Dodatkowo zawierają niski indeks glikemiczny. Dobrze wpływają na koncentrację i pracę umysłu. Biorą udział w metabolizmie węglowodanów i tłuszczy. Wzbogacenie swojej diety o płatki owsiane poprawia funkcjonowanie układu nerwowego. Poza tym o płatkach owsianych powinny pamiętać osoby które mają problem z miażdżycą. A wiele osób otyłych ma problem z miażdżycą. Ponieważ płatki te zawierają nienasycone kwasy tłuszczowe. W skrócie NNKT. Które z kolei zapobiegają powstawaniu miażdżycy.

•  Płatki ze słodkimi dodatkami nie powinny jeść osoby cierpiące na cukrzyce. Z tego względu, że płatki bardzo szybko podnoszą cukier. A następnie poziom glukozy we krwii spada. Dlatego osoby z cukrzycą w czasie odchudzania powinny jeśc płatki bez dodatków. Na przykład płatki owsiane.

Zobacz które płatki tuczą zamiast odchudzać.

Na pierwszym miejscu są kuleczki o smaku czekoladowym. Które zawierają 380 kalorii. Jeśli chcesz schudnąć to lepiej jest ich nie jeść. Same płatki zawierają węglowodany. Dodatkowo czekolada również zawiera węglowodany. Co powoduję, że takie płatki są bardzo kaloryczne. To tak jak by do ciastka dodać bitą śmietanę.

Zbożowe z miodem. Kolejne kaloryczne płatki. Zamiast schudnąć można od nich przytyć. Ich skład to cukier zawarty w płatkach. Dodatkowo cukier z miodu. Przeciwutleniacze i emulgatory. Najlepsze płatki na odchudzanie z miodem. To płatki owsiane z dodatkiem łyżeczki miodu.

Pełnoziarniste z dodatkiem cynamonu. Zawierają ponad 420 kaloiri. Oprócz tego w ich składzie. Znajdziemy takie składniki jak: glukoza, skrobia kukurydziana i karmel.

W czasie diety dobrze jest jeść płatki z dodatkiem błonnika. Takie płatki można dostać w wielu sklepach spożywczych. Najlepiej bez żadnych dodatków typu: miód, cynamon. Takie płatki na odchudzanie oprócz błonnika  zawierają dodatkowy błonnik. A jak wiadomo składnik ten przyspiesza odchudzanie.

Płatki fit na odchudzanie. jest ich wiele na rynku. Warto jest czytać dokładnie ich skład na opakowaniu. Najlepsze są te które nie mają dodatków. I zawierają spore ilości błonnika.

Kukurydziane. To najpopularniejsze płatki. I zarazem najtańsze. Zawierają tyle kalorii co inne płatki. Jednak mają bardzo wysoki indeks glikemiczny. Który nie jest wskazany w czasie odchudzania.

Co oznacza wysoki indeks glikemiczny ?

Jak zjesz nawet garść płatków. To szybko zaspokoisz głód. Ale też szybko zaczniesz być głodna. Wysoki indeks glikemiczny oznacza, że głód zostanie zaspokojony szybko, ale na krótko.

Jak widać wybór płatków na odchudzanie jest ogromny. Jednak nie każde płatki są dobre na odchudzanie. Niektóre z nich to słodkie posiłki. Poza tym z reguły płatki jemy z mlekiem. I wtedy tłuszcz z mleka w połączeniu z węglowodanami zawartymi w płatkach. Sprawi, że nie schudniemy. Dlatego do płatków na odchudzanie dobrze jest dodawać mleko nisko tłuszczowe.