Papierosy a odchudzanie

Papierosy a odchudzanie.

Papieros.

 

Papierosy a odchudzanie  to temat obszerny.Na samym wstępie choć wiem, że jest to oczywiste pragnę podkreślić, że palenie jest nie zdrowe dla naszego organizmu i powoduje wiele chorób takich jak zawał serca, rak płuc etc. Zobacz także wpis: Alkohol a odchudzanie

Wokół palenia papierosów urosło wiele mitów. Więc pora się z nimi rozprawić. Niektóre z nich są prawdziwe, niektóre nie. Tylko tu i teraz szczerze na temat: papierosy a odchudzanie.

Papierosy a odchudzanie.

1. Czy palenie powoduje, ze nie odczuwamy głodu. Nie jem. A przez to chudniemy. ?

Otóż, Fałsz. !

Jest to często powtarzany slogan. Który nie ma żadnych podstaw.

To w takim razie dlaczego panuje taka opinia. ?

Prawda jest taka, że mit ten popularyzują najczęściej ludzie zapracowani. Pracownicy biurowi mający dużo pracy często wola wybrać się na przysłowiowego dymka niż cos zjeść, bo zaraz po papierosie muszą wracać do swoich obowiązków. Jednak palenie papierosa nie powoduje uczucia sytości, pełnego żołądka. Papieros odgrywa tutaj inna rolę, a mianowicie odciąga uwagę danej osoby od jedzenia i w ten sposób zapominamy o głodzie.

2.Odstawienie papierosów spowoduje, że przytyje. ?

Otóż, Fałsz. !

Jeżeli prowadzimy w miarę zdrowy tryb życia (pomijam palenie) tzn. jemy regularnie posiłki, jemy zdrowe i pełnowartościowe posiłki to nie powinniśmy przytyć.

Oczywiście istnieją osoby, który po odstawieniu papierosów przybierają na wadze, ale wynika to bardziej z tego, że te osoby nie znalazły zamiennika, którym można się posilić w momencie, kiedy pojawi się chęć zapalenia.

Jak nie przytyć przy rzucaniu palenia – papierosy a odchudzanie ?

  1.  zamiast papierosa sięgnij po świeżo obraną marchewkę.
  2.  jeśli masz odczucie, że musisz coś mieć w ręku. Kup piłkę gumową w sklepie z zabawkami. W takich sklepach dostępne są takie piłeczki, które wykonane są z plastiku i gumy i można w ten sposób zając ręce (proszę tylko nie jeść tych piłeczek. 🙂
  3.  zanim rzucisz papierosy zaopatrz lodówkę w lekkie pokarmy takie jak: surówki, owoce lub warzywa. W przypadku kiedy dopadnie cię niekontrolowany głód możesz sięgnąć po te pokarmy. Z dwojga złego lepiej najeść się truskawkami niż kiełbasą lub pierogami.

Jak widać papierosy a odchudzanie są ze sobą związane.