Paluszki na odchudzanie

Paluszki na odchudzanie.

Paluszki w szklance.

Paluszki na odchudzanie to świetna przekąska w czasie trwania diety. Ale nie tylko. Można je jeść między posiłkami. Lub podawać podczas spokań rodzinnych czy ze znajomymi. A dlaczego warto jeść paluszki na odchudzanie. o tym we wpisie poniżej.

Dlaczego paluszki na odchudzanie ?

Wydawać by się mogło, że paluszki nie są zbyt specjalnym  jedzeniem. Z reguły jemy je jako przekąskę. Często też podawana są razem z alkoholem. Mecz bez piwa i paluszków (czy orzeszków). To dla wielu osób nie możliwe wręcz ! 😉 Okazuje się jednak, że paluszki są świetne na odchudzanie. Dzieje się tak dlatego, że zawierają sporo białka. Muszę przyznać, że nigdy nie patrzyłem na paluszki jako źródło białka. Jednak paluszki na odchudzanie to cenne źródło białka. Z reguły 100 gram paluszków dostarcza około 10 gram białka. To bardzo dużo, ale to bardzo. Warto wspomnieć, że w 100 gramach serka wiejskiego jest około 11 gram białka. Ale w ogóle białko jest bardzo drogie w czasie odchudzania. Nie wspomnę już o suplementach z białkiem, które dobrej jakości kosztują prawie sto złotych.

W 100 gramach paluszków jest średnio 10 gram białka.

Co ciekawe pyszne paluszki na odchudzanie można samemu przygotowac w domu. Wcale nie trzeba kupować gotowych paluszków. Bardzo fajny przepis na paluszki z makiem.

[jwplayer mediaid=”19185″]

Tanie odchudzanie czyli paluszki na odchudzanie.

Poza tym paluszki na odchudzanie mają jeden bardzo duży plus. Są bardzo tanie. Paczki 100-200 gramowe to koszt około 1, 50 zł. W biedronce z kolei wielka paka paluszków kosztuje około 2,5 zł.  Trzeba tylko pamiętać, że paluszki na odchudzanie mają troszkę kalorii. 100 gram paluszków na odchudzanie dostarcza organizmowi około 350 kcal. Jednak paluszki na odchudzanie nie można traktować jako posiłek. A jedynie przekąskę lub posiłek zamiast fast foodu.  Z reguły paluszki jemy w małych ilościach. Paluszki na odchudzanie świetnie sprawdza się jeśli się odchudzasz. I będziesz na jakiejś imprezie. Wtedy zamiast chipsów czy orzeszków możesz siegnąć po paluszki. W ten sposób dostarczysz organizmowi pełno wartościowe kalorie. A nie puste kalorie.

  • Minusy paluszki na odchudzanie.

Niestety paluszki na odchudzanie mają również swoje minusy. Większość dostępnych w sklepach paluszków. Jest solonych. A jak wiadomo w czasie odchudzania lepiej jest ograniczyć spożycie soli. Bo sól zatrzymuje wodę w organizmie. Co spowalnia odchudzanie. Jednak moim zdaniem teraz jest mniej soli w paluszkach niż kiedyś. Jak przypomnę sobie paluszki sprzed kilku lat. To miały zdecydowanie więcej soli. Być może trafiłem na mocno solone paluszki. W każdym razie teraz kupując paluszki w największych sklepach. Mają zdecydowanie mniej soli.

Poza tym świetnym sposobem na paluski na odchudzanie. Są paluszki na odchudzanie z makiem lub sezamem. Wtedy takie paluszki mają bardzo małą zawartość soli.