Owoce morza kalorie

 

Owoce morza kalorie.

Mauże.

 Owoce morza kalorie czyli ile kalorii znajduję się w popularnych przysmakach. Owoce morza szczególnie popularne są w kuchni śródziemnomorskiej. Co raz więcej diet na odchudzanie zawiera owoce morza.

• Bo mają mało kalorii i są bardzo zdrowe dla człowieka.  Ostatnimi czasy owoce morza stały się popularne. Społeczeństwa które na co dzień spożywają owoce morza są z reguły szczuplejsze. Są to z reguły społeczeństwa basenu morza śródziemnomorskiego.

Zresztą owoce morza nie są już przysmakiem niedostępnym. Coraz więcej restauracji w swoim menu posiada owoce morza. Owoce morza to także typowy jadłospis podczas wakacji w ciepłych krajach.  Z reguły mają mniej kalorii i sprawiają, że dieta na odchudzanie jest o wiele smaczniejsza. Dodatkowo owoce morza są ekologiczne. Pochodzą prosto z morza, gdzie nie są stosowane środki chemiczne.

Tabela owoce morza kalorie.

Owoce morza kalorie na 100 g.

  1. Ostrygi 82 kcal.
  2. Kraby   87 kcal.
  3. Krewetki gotowane 102 kcal. Zobacz także wpis: Krewetki Dukana
  4. Langusta 84 kcal.
  5. Kalmary 73 kcal.
  6. Małże – małgiew 54 kcal.
  7. Małże – omułek jadalny 69 kcal.
  8. Homary 81 kcal.
  9. Raka-szyjki 77 kcal.

Jak widać owoce morza kalorie najwięcej mają gotowane krewetki. Natomiast najmniej kalorii mają małże. Warto dodać, że są to kalorie dla owoców morza bez dodatków. Często w restauracjach czy w domach podawane są z różnymi sosami. Wtedy kaloryczność potrawy zwiększa się. Jednak większość owoców morza ma mniej niż 100 kcal na 100 gram. To bardzo mało kalorii. Zwłaszcza, że dostarczają one wielu cennych dla organizmów witamin i właściwości odżywczych.Na blogu znajdziesz także przepis na: Krewetki Dukana .

Kiedy owoce morza są kaloryczne ?

Owoce morza kalorie mają więcej jeśli podawane są z tłustymi dodatkami np. mięsem. Warto jest dodawać owoce morza do codziennej diety. Jedzenie owoców morza z pewnością pomoże w odchudzaniu. Niektóre owoce morza nie tylko dobrze wpływają na odchudzanie. Ale także mogą być afrodyzjakiem np. ostrygi. Znasz inne owoce morza kalorie ? Pisz na facebooku.