Odchudzanie po 40

Odchudzanie po 40.

Kobieta.

Odchudzanie po 40 wydaje się być skomplikowane. Jednak tak nie musi być. Po 40 roku życia metabolizm spowalnia. Bardzo łatwo wtedy przybrać dodatkowe kilogramy. Jednak istnieją skuteczne sposoby na odchudzanie po 40 stce.

Odchudzanie po 40 wskazówki.

Krokomierz.

Kup krokomierz i zabieraj go na spacery. Badania naukowe wskazują, że wystarczy raptem 3000 kroków żeby zacząć spalać kalorie.Zabierz krokomierz ze sobą nawet jak będziesz szła na zakupy ! Jeśli nie masz krokomierza, chcesz kupić to wybierz krokomierz dobrej jakości.Nie kupuj taniego chińskiego bubla. W przeciwnym razie więcej. się namęczysz z naprawą, gwarancją krokomierza niż na tym skorzystasz.

Jedz częściej, a mniej.

Z reguły jemy 3 posiłki w ciągu dnia. Z upływem czasu metabolizm człowieka spowalnia. Dlatego dobrym rozwiązaniem na odchudzanie po 40 jest jeść 4-5 posiłków dziennie.Słuchaj możesz pozostać przy dotychczasowych 3 posiłkach w ciągu dnia. Rozłóż je na dwa razy np. śniadanie i obiad na dwa razy. W ten sposób także uzyskasz 5 posiłków przy tylu samych kaloriach.

Kup odzież 2-3 rozmiary mniejsze.

Kupno odzieży o 2-3 rozmiary mniejszej jest dobrym sposobem na zmotywowanie się do odchudzania. Czasami trudno jest o odpowiednią motywację po 40 roku życia. A ten sposób z pewnością jest skuteczny. Jeśli brakuje Tobie motywacji.

Dodawaj do każdego posiłku 10 % więcej kalorii.

Odchudzanie po 40 powinno zawierać 10% więcej kalorii do każdego posiłku. Dlatego, że z wiekiem przemiana materii spowalnia możesz zastosować proste rozwiązanie. Polega ono na dodawaniu do każdego posiłku 10 % wartości kalorii.Jeśli jesz posiłek, który ma 300 kcal uznaj to jako posiłek mający 330 kcal. To zmotywuje Cie, żeby dostarczyć organizmowi mniej jedzenia, a tym samym mniej kalorii. Na blogu znajdziesz także: Dieta biurowa

Wskazówki odchudzanie po 40.

Zaplanuj ile kilogramów chcesz zrzucić.

Pamiętaj o odpowiednim nawodnieniu organizmu w czasie wykonywania ćwiczeń. Woda nie tylko oczyszcza organizm. Ale także przyspiesza odchudzanie.

•  Spaceruj każdego dnia. Ruch to zdrowie. Schudniesz więcej jeśli wprowadzisz aktywność fizyczną.

Jeśli wcześniej nie ćwiczyłaś to musisz się liczyć, że w pierwszych dniach mogą pojawić się „zakwasy”. Jak widać odchudzanie po 40 nie musi być trudne.