Odchudzanie na bieżni

Odchudzanie na bieżni.

Fitness.

Odchudzanie na bieżni to z pewnością jedna z ciekawszych metod na schudnięcie. Nie wymaga od nas wychodzenia z domu. Możemy spacerować w miejscu. A jednocześnie spalać kalorie i chudnąć. Taki sprzęt na schudnięcie jest świetny. Ponieważ z reguły posiada program, który dopasowuje kroki do naszej kondycji. Dlatego nawet jeśli zaczynasz przygodę z bieżnią. To możesz dostosować aktywność do swojej kondycji. Każdy sprzęt posiada odpowiednie nachylenie co sprawia, że spacerowanie jest bardziej wygodne.

Ile można schudnąć spacerując na bieżni. No właśnie to jest dobre pytanie. Nie ma przelicznika kalorii na godzinę. Istnieje tylko jeden wzór spalania kalorii na bieżni.

Spalane kalorie a odchudzanie na bieżni.

1 kcal to 15 metrów.

Dlatego to ile schudniesz zależy tylko i wyłącznie od ciebie. Jeśli będziesz chodzić szybciej spalisz więcej kalorii. Jeśli będziesz chodzić wolniej to spalisz mniej kalorii. Średnio w trakcie godziny chodzenia można spalić od 300-600 kalorii. Ale zależy to również od wagi osoby która ćwiczy. I kondycji.

Pamiętaj, żeby przed rozpoczęciem treningu skonsultować się z lekarzem.

Najlepsze efekty uzyskasz jak połączysz odchudzanie na bieżni z dietą. Na blogu znajdziesz wiele ciekawych diet odchudzających. Przeczytaj wpis: Dieta Fitness .Trenować możesz w domu lub na siłowni.

Przykładowy plan treningowy odchudzanie na bieżni.

Chodzić należy przez 45 minuty. Dopiero po 20 minutach organizm spala tkankę tłuszczową. Wcześniej spalana jest energia pochodząca z jedzenie. I zapasu glikogenu w organizmie. Dlatego żeby schudnąć. Trening powinien trwać minimum 40 minut. Na początku warto jest rozpocząć od krótkiego treningu. Oczywiście wszystko zależy od kondycji. I możliwości danej osoby. Później w miarę upływu czasu może zwiększyć czas na bieżni.  I tak każdego tygodnia może zwiększyć czas o 10 minut. Najlepsze jest odchudzanie na bieżni trzy razy w tygodniu. Jest to najbardziej optymalna ilość. I to w odstępach 1-2 dniowych. Tak by organizm się zregenerował.

Nie ma sensu ćwiczyć każdego dnia. Jest to największy błąd. Jaki wiele osób popełnia na początku. Trening każdego dnia sprawia, że na drugi dzień pojawiają się zakwasy. Czyli następnego dnia trening jest mniej wydajny. Organizm potrzebuje przerw, żeby zregenerować się. Zwłaszcza jeśli chudniesz to organizm potrzebuje czas na zregenerowanie sił.Pamiętaj, żeby każdy trening poprzedzić rozgrzewką. Która uchroni cie przed kontuzją i naciągnięciem mięśnia. Rozgrzewka jest bardzo ważna. Bo trening bez rozgrzanych mięśni. Może doprowadzić do wielu kontuzji. I naciągnięć mięśni. Na blogu przedstawiałem już przykładowe ćwiczenia na rozgrzewkę. Ale równie dobrze mogą to być ćwiczenia które pamiętasz ze szkoły.

•  Dużą zaletą bieżni jest fakt, że nie obciąża stawów. Dzieje się tak dlatego, bo bieżnia zawiera amortyzacje. Dlatego podczas spaceru na sprzęcie. Chronisz swój organizm przed obciążeniami stawów. Jest to szczególnie ważne. Dla osób które nie mogą obciążać stawów. Lub po kontuzji chcą wrócić. Do pełnej sprawności fizycznej.

Pierwsze efekty zobaczysz już po 2 tygodniach. Oczywiście samo chodzenie spali kalorie. Natomiast jeśli chcesz schudnąć więcej. To najlepiej jest stosować trening interwałowy. Pisałem o nim we wpisie: Interwały na odchudzanie .Czyli wystarczy chodzić raz szybciej. Raz wolniej na bieżni. Wtedy odchudzanie na bieżni będzie szybsze.

Zalety takiego treningu.

  1. Ćwiczysz w domu. Nie musisz wychodzić na spacer na zewnątrz.
  2. Nie obciąża stawów. Nie każdy może się odchudzać ćwicząc intensywnie.

Prawidłowa postawa.

Chodząc na bieżni trzeba być wyprostowanym. Patrzeć przed siebie. Ręce powinny być lużne. Kroki na bieżni powinny być zgodne z tempem. Najlepiej jest trenować słuchając muzyki.  Wtedy trening szybciej mija. I jest bardziej energiczny. Co ciekawe naukowcy przeprowadzili badania. Na podstawie których stwierdzono. Że osoby które słuchają energicznej muzyki. W czasie treningu. Spalają o 10 % więcej kalorii. Dzieje się tak dlatego, ponieważ trening wtedy jest bardziej efektywny. A tym samym więcej jest spalanych kalorii.

Pamiętaj o prawidłowym oddechu. Mimo że odchudzanie na bieżni jest w miejscu. To warto pamiętać o prawidłowym oddechu. Osobiście nie polecam czytać prasy lub książek w czasie treningu. Co prawda czytać warto. Jednak spacerowanie i czytanie sprawia, że człowiek robi się senny. Podczas treningu dobrze jest posiadać pulsometr. Ćwiczenia na odpowiednim pulsie pozwalają szybciej schudnąć.

Dieta a odchudzanie na bieżni.

W takim razie co jeść żeby schudnąć trenując na bieżni.na początku należy zrezygnować z białego pieczywa. Z diety należy również usunąć ciastka, słodycze i ziemniaki. Z mięsa najlepiej jest wybrać to które ma małą zawartość tłuszczu. Czyli chude np. gotowany kurczak. Jeść należy często, ale w małych ilościach.Odchudzanie na bieżni wymaga również odpowiedniego nawodnienia organizmu. Dlatego każdego dnia należy pić około 1,5 litra wody. Najlepiej wody mineralnej niegazowanej. Dobrze jest zrezygnować z używek czyli alkohol, kawa, papierosy. Przed odchudzanie pamiętaj, aby organizm oczyścić. Wtedy szybciej schudniesz. Jeśli masz organizm pełen toksyn. To organizm w pierwszej kolejności będzie oczyszczać się. Dopiero później będzie spalał tkankę tłuszczową. Nie wątpliwe odchudzanie na bieżni może być bardzo przyjemne.