Nie mogę schudnąć

 

Nie mogę schudnąć

brak efektów odchudzania

Dlaczego nie mogę schudnąć to częste pytanie które pada z ust osób, które się odchudzają, a efektów nie widać. Dlaczego tak się dzieje o tym we wpisie poniżej. Na blogu znajdziesz także: 3 porady na początek odchudzania

Czasami zdarza się, że nie możemy schudnąć nie ze swojej przyczyny. Na naszą wagę mają wpływ także czynniki zdrowotne. Wiele osób uważa, że nadwaga jest tylko i wyłącznie wynikiem złego trybu życia. Jednak tak nie musi być. W wielu przypadkach nadwaga wynika z innych czynników niż tylko obżarstwo.

Dlaczego nie mogę schudnąć.

Niektóre osoby w celu uzyskania idelnej figury stosują różne metody oraz diety.Mimo to wskazówka na wadze nadal nie drgnie. W takich przypadkach w  odchudzaniu mimo usilnych prób nie pozwala stan zdrowia.Wynika to z pewnych schorzeń oraz zaburzeń hormonalnych.

Choroby utrudniające odchudzanie.

Choroby jajników.

A dokładniej mówiąc zespół policystycznych jajników. Jest to schorzenie, które zakłóca produkcję insuliny. Insulina odpowiedzialna jest za przyswajanie cukru. Nie odpowiedni poziom insuliny w organizmie prowadzi do odkładani się tkanki tłuszczowej.

Problemy z tarczycą – nie mogę schudnąć.

Tarczyca.

Tarczyca jest odpowiedzialna za produkcje hormonów. Choroba niedoczynności tarczycy spowalnia przemianę materii, a tym samym spowalnia proces odchudzania. Często przyczyną otyłości jest tarczyca. Czyli nie odpowiednia gospodarka hormonalna.

Leki – nie mogę schudnąć.

Stosowanie lekarstw.

Stosowanie niektórych lekarstw może uniemożliwić schudnięcie.Do takich leków należą tzw. sterydy. Podczas stosowania sterydów lekarze zwykle zalecają stosowanie specjalnej diety. Stosowane są w leczeniu chorób reumatologicznych, astmy oskrzelowej, chorób skóry czy w przypadku stwardnienia rozsianego. Leki te zawierają hormony, które zaburzają przemianę materii. Zresztą o wpływie hormonów na wagę pisałem już na blogu. Zobacz wpis: Hormony a odchudzanie .Co ciekawe podobna sytuacja występują również w przypadku przyjmowania antybiotyków. Przyjmowanie przez dłuższy czas antybiotyków może prowadzić do osłabienia organizm. Oprócz osłabienia spowalnia również metabolizm czyli spalanie kalorii. A to ostatecznie przyczynia się do odkładania tkanki tłuszczowej.