Mata treningowa

mata treningowa na odchudzanie

Witaj !

Na samym wstępie uprzedzam, że wpis nie jest sponsorowany. Producent maty pewnie nie ma bladego pojęcia, że istnieje taki blog jak odchudzanieplus.pl Ostatnio natknąłem się na ciekawe rozwiązanie. A mianowicie mata treningowa do jazdy rowerem. Istota maty polega na tym, że mocowany jest do niej rower i można swobodnie trenować. Wystarczy rozłożyć matę, przypiąć rower i można trenować. Przyznacie, że jest to świetne rozwiązanie, prawda ?

Mata treningowa na odchudzanie.

Jest to ciekawe rozwiązanie dla osób, które mają już rower, a chcą korzystać z roweru w domu. W ten sposób jeden rower może służyć jako dwa rowery.  Jako stacjonarny czyli do użytku domowego. I drugi jako rower do wycieczek w plenerze. Jak widać na zdjęciu mata ma specjalne stabilizatory, więc nie ma obawy że “odjedziemy” w domu 🙂

Mata treningowa nie jest droga, bo kosztuje zaledwie 199 zł. W porównaniu do możliwości treningu cena nie jest wygórowana. Ceny najtańszych rowerów stacjonarnych wynoszą od 200 zł wzwyż. Tylko bądźmy szczerzy dobry rower stacjonarny to wydatek około 1000 zł.

Ale ważny jest także komfort jazdy. Wiele osób jest przywiązanych do swoich zwykłych rowerów. Spędzaj na rowerze mnóstwo godzin. Jak na przykład Maja Włoszczowska, która jeden ze swoich rowerów ochrzciła imieniem…”Gucio”. Nie wiem co Gusio myśli na temat maty treningowej. Jedno jest jednak pewne mata treningowa zajmuję mało miejsca w domu. Dodatkowo odchudzasz się na rowerze, którym w lecie możesz jeździć na świeżym powietrzu.

Ok, mata treningowa jest. Rower też jest. Czy to wystarczy, żeby schudnąć w domu ? No, nie do końca. Sama jazda na rowerze nie odchudza. Trening na rowerze musi odbywać się na odpowiednim pulsie, żeby spalić tkanką tłuszczową. Pisałem o tym we wpisie: Odchudzanie na rowerze Mimo wszystko mata treningowa na odchudzanie to ciekawe rozwiązanie. Zastanwiają mnie tylko dwie kwestie:

1. Ile mata udźwignie kg ?

2. Jak wytrzymała jest i na ile km czy lat wystarczy ?

A wy co tym sądzicie ? Mata treningowa to dobry czy zły pomysł na odchudzanie ?

Piszcie na facebooku !

Jeśli masz i korzystasz z takiej maty to napisz do mnie i podziel się swoimi wrażeniami.