Mandarynki na odchudzanie

Mandarynki na odchudzanieMandarynki na odchudzanie  to bardzo pyszne owoce. Które z powodzeniem można jeść w czasie odchudzania. I nie tylko. Są soczyste. Mają dużo witamin. A do tego mają mało kalorii. Owoce te uprawiane są w wielu krajach świata. Głównie o ciepłym klimacie. Ale nie tylko. Nazwa tego owocu pochodzi od wyspy na Oceanie Indyjskim. Czyli Mauritius bardzo popularną wśród turystów wyspą. Wysokość drzewka na którym rosną owoce mandarynek. Sięgają nawet do 2 piętra !

Oprócz tego, że mandarynki na odchudzanie są dobre. To również mają właściwości zdrowotne. Spożywanie tych owoców chroni organizm przed cukrzycą drugiego typu. I chroni organizm przed miażdżycą.  W Polsce owoce te szczególnie popularne są w okresie zimowy. Zwłaszcza świątecznym.

Dlaczego mandarynki na odchudzanie.

Mandarynki mają właściwości zasadotwórcze. Co jest bardzo dobre dla naszej diety. Ponieważ większość produktów, które jemy. Ma charakter kwasotwórczy. Czyli zakwasza nasz organizm. Jedzenie mandarynek wprowadza równowagę. I stabilizuje przemiany trawienne. Przez co lepiej trawimy. I łatwiej jest nam schudnąć. Oprócz tego mandarynki na odchudzanie są dobre, bo mają sporo błonnika. Czyli składnika odżywczego. Który wypełnia żołądej. I przyspiesza trawienie. Błonnik przyspiesza i wspomaga odchudzanie.

Owoce te również mają właściwości antynowotworowe. A to dzięki antyoksydantom zawartm w tych owocach.

W 100 gramach mandarynki na odchudzanie zawierają około 42 kcal.

Istnieje kilka odmian mandarynek. Jednak u nas najbardziej popularna jest odmiana o nazwie klementynka. Jest to mandarynka, która ma najmniej pestesk. Spośród wszystkich mandarynek. I powstała na wskutek połączenia pomarańczy z mandarynką. Poza tym świeże klementynki łatwo jest oddzielić skórkę od samego owocu (miąższu).

Oprócz tego w sklepach możemy kupić inne odmiany mandarynke. Takie choćby jak: tangerynka. Czy tangela.

Jak jeść mandarynki na odchudzanie ?

Można je jeść na wiele sposobów. Na przykład dodawać do deserów. Sałatek. Czy lodów.Nawet tych dietetycznych. Można jeść jako przekąskę między posiłkami. O których pisałem na blogu. Zobacz też inne produkty i przepisy na odchudzanie.