Krewetki Dukana

Przepis na krewetki dukana.

Krewetki.

Krewetki Dukana to jeden z bardziej popularnych posiłków w czasie odchudzania. Faktem jest, że dieta Dukana ogranicza spożycie tłuszczu. I posiłki na diecie mają małą zawartość tłuszczu. Jednak krewetki Dukana zawierają zupełnie inny rodzaj tłuszczu. Jest to tłuszcz bogaty w kwasy omega 3. Danie można przygotować w kwadrans. Ważne żeby wcześniej kupić krewetki w sklepie. Bo nie w każdym sklepie możesz je dostać.

Przepis na krewetki Dukana.

Składniki krewetki Dukana.

•  50 ml wina białego wytrawnego.4 ząbki czosnku.Cytryna.Natka pietruszki.Kilogram krewetek królewskich. Zamrożone krewetki można dostać w markecie kosztują około 30 zł za kilogram.

Do nie dawna krewetki uchodziły za drogi posiłek. Jednak ich cena ostatnimi laty mocno spadła. Krewetki stały się co raz bardziej popularne. W czasie odchudzania dobrze jest spróbować nowych smaków. Do takich smaków z pewnością należą krewetki Dukana. Mięso jest bardzo delikatne i bardzo zdrowe. Dodatkowo mają mało kalorii. Zobacz także wpis: Owoce morza kalorie .Podczas zakupów zwróć uwagę, aby owoce morza były świeże. Poznasz to po kolorze. Chociaż niektórzy producenci żywności tak mrożą jedzenie. Że widać tylko sam lód.

Przygotowanie krewetki Dukana.

  1. Rozmroż krewetki. Opłucz pod wodą. Oderwij ogon od krewetki.
  2. Przygotuj patelnie, wrzuć krewetki. Nie używaj tłuszczu – patelnia teflonowa. Posiekaną natkę, czosnek i dodaj kieliszek białego wina. Możesz, ale musisz dodawać. Wino musi być wytrawne.
  3. Mieszaj co jakiś czas aż krewetki będą różowe.
  4. Wyłóż krewetki na talerz, skrop je cytryną. I gotowe. Smacznego !

Na blogu znajdziesz także: Pasta z makreli Dukana zobacz tez inne dietetyczne przepisy które znajdziesz na blogu odchudzanieplus.pl

Mój komentarz:

Dieta Dukana zakazuje picie alkoholu. Jednak podczas smażenia wino szybko wyparuję. Jeśli chcesz zawsze możesz przygotować krewetki Dukana bez dodawania wina. Pamiętaj, żeby to było wino wytrawne. Innego wina nie dodawaj do krewetek.

Dodatkowo z krewetkami możesz zjeść pomidory i sałatę, ale tylko w dniach warzywno-proteinowych. Krewetki Dukana możesz podawać z Chlebem Dukana