Kiwi na odchudzanie

Kiwi na odchudzanie.  Kiwi na odchudzanie to jedno ze smaczniejszych owoców. Mało osób wie, że kiwi to świetny owoc odchudzanie. Owoc ten dostarcza organizmowi wiele witamin. I wartości odżywczych. Między innymi magnezu, fosforu. Oraz witaminę C. Szczególnie warto jeść kiwi. W okresie jesienno zimowy. Kiedy jesteśmy narażeni na infekcję. I przeziębienia. Witamina C zawarta w tym owocu chroni nasz organizm przed infekcjami.Kiwi to ulubiony owoc wielu z nas.

Ciekawostką jest fakt. Że kiwi jest świetnym lekartswem na astmę i kaszel. Takie badania przeprowadzili włoscy naukowcy. Na podstawie badań stwierdzono. Że dzieci które jadły kiwi na co dzień. Miały mniejsze problemy z układem oddechowym. Niż ich rówieśnicy. Którzy nie jedli kiwi.

1 owoc kiwi zawiera dzienną dawkę witaminy C.

Co ciekawe kiwi na odchudzanie nawet po dłuższym czasie. Kilku miesiącach dalej zawiera sporo witamin C.

Kiwi nie tylko na odchudzanie.

Kiwi na odchudzanie można jeść jako surowy owoc. Jako przekąskę. Lub dodawać do sałatek.Jedzenie kiwi na odchudzanie chroni organizm przed zaparciami. W medycynie chińskiej kiwi używane było. W leczeniu nowotwrów piersi i jelita.

Oprócz tego kiwi na odchudzanie obniża poziom złego cholesterolu we krwii. Naukowcy z Oslo przeprowadzili badania naukowe. Na podstawie których. Osoby które każdego dnia jadły od 2-3 sztuk kiwi. Po kilku tygodniach miały niższy poziom złego cholesterolu. A wszsytko to dzięki temu. Że kiwi na odchudzanie regeneruje płytki krwi o 15 %.

I kolejna ciekawostką. Nigdy nie dodawaj kiwi na odchudzanie do galaretki. Przy okazji zobacz wpis: Galaretka na odchudzanie .Dlaczego ? bo kiwi zawiera enzymy. Które powodują, że żelatyna. Czyli głowny składnik galaretki. Nie gęstnieje.

 Jakie kiwi na odchudzanie jeść ?

Najlepiej jeść te dojrzałe. Które są delikatnie miękkie. Natomiast jeśli kupisz kiwi nie dojrzałe. To wystarczy położyć je w ciemnym miejscu. W temperaturze pokojowej. Przez kilka dni. I wtedy owoc będzie dojrzały.  Jeszcze szybciej kiwi dojrzeje jeśli włożysz je do worka foliowego z innym owocem. Na przykład gruszką, jabłkiem. Czy bananem. Owoce te wytwarzają etylen. Jest to związek który przyspieszają dojrzewanie. Natomiast nie polecam umieszczania kiwi w papierowej torebce. Żeby szybciej dojrzało. Tylko w worku foliowym. Skoro inne owoce powodują, że kiwi na odchudzanie szybciej dojrzewa. Jeśli masz już dojrzałe te owoce. To nie umieszczaj je razem. Bo szybciej będą przejrzałe. Jest to charakterystyczne, że wiele osób. Umieszcza w misce wiele owoców. W tym kiwi. Jednak jeśli kiwi na odchudzanie jest dojrzałe. To w ten sposób szybciej przejrzeją.

Kiwi na odchudzanie to bardzo orzeżwiający owoc. Oprócz tego kiwi na odchudzanie można dodawać do deserów.

  • Kalorie – kiwi na odchudzanie w 100 gramach zawiera około 55 kcal.

Wiele osób zastanawia się ile waży jedno kiwi. Otóż jedno kiwi na odchudzanie waży średnio około 100 gram.Najwięcej błonnika pokarmowego. W kiwi na odchudzanie zawierają pestki.

Przepis na dietetyczne kiwi na odchudzanie.

Przygotuj 2 kiwi na odchudzanie. opłucz. Obierz ze skórki. Pokrój na mniejsze kawałki. Następnie wsyp je do miski. Dodaj mały jogurt naturalny 0 % tłuszcz. Możesz też przygotwać dietetyczny shake. Wystarczy, że te same składniki wymieszasz blenderem. Całość możesz przyprawić. Na przykład cynamonem. Lub liścmi mięty.

I kolejny przepis na kiwi na odchudzanie.

To sałata. Plus sok z cytryny. Którym należy skropić całość. Oliwa z oliwel. I pokrojona na kawałki kiwi. Świetnie smakuje do tego. Woda z cytryną.

Przeciwwskazania kiwi na odchudzanie.

Niektóre osoby są uczulone na kiwi. Owoc ten ma podobne enzymy co papaja i ananas. Więcej o ananasie. Możesz przeczytać we wpisie: Ananas na odchudzanie .Znasz inne przepisy na kiwi na odchudzanie. Napisz do mnie.