Hipnoza na odchudzanie

 

Hipnoza na odchudzanie.

Krzesła.

Hipnoza na odchudzanie jest jedną z alternatywnych metod odchudzania.  Metoda ta jest jeszcze stosunkowo mało popularna w naszym kraju. Natomiast hipnoza na odchudzanie cieszy się dużą popularnością  m.in. w Wielkiej Brytanii.

Na czym polega hipnoza na odchudzanie ?

Hipnoza na odchudzanie nie spowoduje, że nagle zrzucimy kilka kilogramów po jednym seansie. Jednak hipnoza na odchudzanie ma na celu wprowadzenie naszej świadomości w taki stan abyśmy mogli zmienić swoje nawyki żywieniowe.

Jak wygląda hipnoza na odchudzanie w praktyce ?

Z hipnoza na odchudzanie składa się z dwóch seansów.  Co ciekawe hipnoza na odchudzanie odbywa się w…grupach 2 – 4 osobowych. W trakcie wizyty uczestnicy wymieniają się swoimi spostrzeżeniami, opiniami i przemyśleniami ( to tak jak na wzór klubów AA 🙂 Hipnoterapeuta ma wtedy czas na poznanie problemu z odchudzaniem danej osoby. Następnie oddziałuje na nią słowną sugestią. Taki seans hipnotyczny trwa około 90 minut i kosztuje od 100 zł wzwyż, ceny są różne, ale średnio 100 zł. Na blogu znajdziesz także: Akupunktura na odchudzanie

Warto jest podkreślić, że hipnoterapeuta w trakcie seansu nie nasuwa konkretnej diety, nie mówi masz tak jeść, a nie inaczej.

To często mylny pogląd na temat hipnozy na odchudzanie. Hipnoza na odchudzanie nie „zaprogramuje” mózgu na odchudzanie. Hipnoza na odchudzanie ma na celu uporać się z niezdrowymi i prowadzącymi do otyłości nawykami żywieniowymi pacjenta.

Hipnoza na odchudzanie efekty.

Efekty hipnozy na odchudzanie są różne. W dużej mierze zależy to od osoby, która chcę się podać hipnozie. Trzeba mieć na uwadze, że hipnoza jest możliwa tylko wtedy kiedy osoba, która jej się podaje jest chętna do tego typu terapii.

W przypadku, kiedy dana osoba jest sceptycznie nastawiona, a tym bardziej negatywnie, wtedy taka osoba ma większą możliwość, że hipnoza na odchudzanie nie zadziała.
Przypomnę tylko, że sama hipnoza wykorzystywana jest w innych przypadłościach takich jak np. podczas rzucania palenia papierosów etc.

Bardzo ciekawe są wyniki badań dotyczących skuteczności hipnozy na odchudzanie. Otóż 20-30 % osób korzystających z terapii chudnie i utrzymuje wagę. Natomiast kolejne 20-30 % osób waha się nad zmianą swoich nawyków żywieniowych. A wynika to z różnych przyczyn np. rodzina, znajomi, otoczenie, praca. Ostatnia grupa czyli od 40-60 % osób. Nie zmieni swoich nawyków żywieniowych.

Plusy hipnoza na odchudzanie.

•  Podobno hipnoza pozwala zmienić nawyki żywieniowe w 60 % pacjentów.

•  Pozwala łatwiej zaakceptować swoje ciało.

•  Jeśli hipnoza na odchudzanie jest skuteczna, a zależy to od osoby to świetnie, bo nie wymaga ćwiczeń, diety itp.

Hipnoza wpływa na zmianę zachowania, nawyków żywieniowych.

Minusy hipnoza na odchudzanie.

  1. Nie na wszystkich działa.
  2. Trzeba za nią zapłacić.

Techniki hipnoza na odchudzanie.

Fleischera – terapeuta dzięki „sugestią” uświadamia osobę o korzyściach jakie płyną ze zdrowego trybu życia, właściwego odżywiania. Jednocześnie pacjent uświadamiany jest o negatywnych skutkach objadania się i nadwagi. Terapeuta dzięki „sugestii” obrzydza pacjentowi pewne posiłki np. fast-foody…ciekawe, nie ?

Druga technika hipnozy na odchudzanie  nazywa się Zlockera ta technika dzięki „sugesti” ma wywołać szybsze spalanie tłuszczu…ciekawe czy to pomaga ?

Natomiast trzecią techniką jest technika stworzona przez dr Jeannot Hoareau i ta technika jest zupełnie inna od poprzednich. Doktor Horeau absolutna sława i gwiazda wśród hipnoterapeutów; w seansach z pacjentem skupia się na pozytywnej motywacji pacjenta do odchudzania. Jego hipnoza na odchudzanie ma na celu zwiększenie motywacji pacjenta do jeszcze lepszego i bardziej skutecznego odchudzania. Co ciekawe i warte podkreślenia, póżniej pacjent już bez obecności terapeuty może wykonać autohipnoze. I jest to też hipnoza na odchudzanie.