Guma do ćwiczeń

Guma do ćwiczeń to ciekawy sposób na odchudzanie. Ale nie tylko. Jeśli chcesz się trochę po gimnastykować. W domu to guma do ćwiczeń jest dla ciebie.

Guma do ćwiczeń.

Sylwetka.

Ale po diabła to jest potrzebne ? Nie można bez tego ćwiczyć.

Owszem można. Jednak ćwicząc z gumą spalisz więcej kalorii. Trening będzie bardziej urozmaicony. I pobudzisz do pracy więcej mięśni. Niż podczas zwykłej gimnastyki. Guma do ćwiczeń jest bardzo elastyczna. I wygodna do treningu. Wiele osób pisze do mnie. Że chętnie by ćwiczyli, ale mają kontuzję. Albo inne problemy zdrowotne. I nie mogą ćwiczyć intensywnie. Dlatego w takiej sytuacji świetnym rozwiązaniem jest guma do ćwiczeń. Prosta, tania i łatwa w ćwiczeniach.

– Guma do ćwiczeń nie kosztuje wiele. Około kilkunastu złotych.Oczywiście zależy jaką wybierzemy. Istnieje wiele rodzajów. A niektóre kosztują nawet około stu złotych. Jednak ta najprostsza i najtańsza. To wydatek około kilkunastu złotych.  Dużą zaletą jest fakt, że można na niej ćwiczyć praktycznie bezszelestnie. Co może być dużym udogodnieniem jeśli mieszkamy w bloku. Lub nie chcemy budzić pozostałych domowników. Na przykład stepper strasznie hałasuje podczas ćwiczeń. Zwłaszcza jak jest już wyrobiony. To tak trzaska jak by ktoś młotkiem uderzał o podłogę. Ja tak przynajmniej miałem.

  • Guma do ćwiczeń to trening który można wykonywać w domu. Pobudza do pracy wiele parti mięśni. Może służyć w celach rehabiltacyjnych. Albo do stretchingu. Podczas ćwiczeń z gumą. Szczególnie pracują mięśnie pleców, ramion. I pośladków. Dzięki temu guma do ćwiczeń wzmacnia mięśnie grzbietu. Oraz poprawia sylwetkę. Wiele osób przestaje się garbić. Sylwetka staje się bardziej wyprostowana.

Podczas pilatesu guma do ćwiczeń również może być używana.Więcej o pilatesie możesz przeczytać na blogu. We wpisie: Pilates na odchudzanie

Dla kogo guma do ćwiczeń ?

Mogą z niej korzystać praktycznie wszyscy. I kobiety i mężczyzni. Nie ma również ograniczeń wiekowych. Dodatkowo guma do ćwiczeń nie zawiera obciążników. A tym samym nie obciąża stawów. Szczególnie polecana jest dla osób. Które prowadzą siedzący tryb życia. Guma do ćwiczeń jest używana do ćwiczeń delikatnych. Wiem że nie wszyscy lubią wychodzić z treningu spoceni i zmęczeni. Dlatego guma do ćwiczeń to świetne rozwiązanie dla osób które chcą poćwiczyć. Dla zdrowia, odchudzania ale bez nadmiernego forsowania organizmu.

Plan odchudzania guma do ćwiczeń.

Najpierw wykonaj rozgrzewkę przez około 3 minuty.

I –  maszeruj dość szybkim krokiem. W miejscu. Przez około 2 minuty.

II – etap. To zwiększenie tempa. Przez około 2 minuty.

III – etap. To szybki marsz przez około 3 minuty.

Na końcu przywróć organizm do spokojnej pracy. Czyli spokojnie maszeruj przez około 3 minuty.

Taki trening należy wykonywać przez 6 tygodni. Ale z podziałem na serie. W każdym tygodniu. Czyli w 1 i 4 tygodniu. Wszystkie ćwiczenia należy powtórzyć dwa razy. Natomiast w 2 i 5 tygodniu trzy razy. Z kolei w 3 i 6 tygodni. Ćwiczenia należy powtórzyć cztery razy.

Dzięki temu że guma do ćwiczeń ma uniwersalne zastosowanie. Można ją używać do odchudzania różnych części ciała. W zależności od tego na które partie ciała będziemy ćwiczyć. To z tych części ciała będziemy tracić tkankę tłuszczową. Oczywiście sama guma do ćwiczeń nie wystarczy. Dlatego najlepiej jest ją połączyć z jakąś dietką na odchudzanie.  Zobacz wpis: Dieta arbuzowa

Guma do ćwiczeń świetnie ujędrnia całe ciało. Systematyczne ćwiczenia z gumą. Sprwiają że twoje ciało nabierze ładnej sylwetki. Stanie się bardziej wysportowane. I lepiej umięśnione. Poza tym wzmocnisz wiele parti mięśni. Które urzymują szkielet. I zapewaniają lepsze funkcjonowanie organizmu.

Jak wyglądają trening z guma do ćwiczeń. To proste zobacz film instruktażowy.

[jwplayer mediaid=”17100″]

Guma do ćwiczeń może również pomagać w rehabiltacji. Osób które po wypadku chcą wrócić do formy. Dużą zaletą takiego treningu jest znikome obciążenie.Zupełnie inaczej niż w przypadku treningu na siłowni. Guma do ćwiczeń może być również stosowana jako rozgrzewka przed ćwiczeniami. Guma do ćwiczeń jest tak mała i poręczna. Że można ją również zabrać na urlop. Świetnie sprawdza się. Kiedy chcemy się trochę poruszać w czasie wakacji.

Według mnie jest to świetny przyrząd do ćwiczeń. Jest tani, poręczny. Poza tym można go wyprać w pralce. A można z nim ćwiczyć różne partie mięśni. To jakie ćwiczenia będziemy ćwiczyć zależy tylko od nas. Zobacz być może guma do ćwiczeń jest dla Ciebie.