Dieta zegarowa

 

Dieta zegarowa.

Zegar.

Dieta zegarowa polecana jest osobom, które mają kilka dni wolnego i chcą schudnąć.Przestrzegać należy godzin spożywania posiłków.Podczas stosowania diety zegarowej.Ważne jest, aby ściśle trzymać się zasad diety .Dieta zegarowa wskazuję, że należy pić spore ilości wody mineralnej niegazowanej. W trakcie odchudzania nie wolno używać soli i cukru.

W trakcie trwania kuracji odchudzającej dobrze jest pić zieloną i czerwoną herbatę, która dodatkowo wspomoże proces odchudzania.

– Dieta zegarowa świetnie sprawdza się zwłaszcza po okresie większego przejedzenia np. wakacje, święta, wesele. Świetnie oczyszcza organizm z toksyn, dodatkowo pozbywa się tkanki tłuszczowej.

Lekkie posiłki w czasie trwania kuracji odchudzającej sprawiają, że organizm lepiej radzi sobie z oczyszczeniem organizmu zwłaszcza po przejedzeniu.

Jadłospis dieta zegarowa.

•  Godz. 7.00 – szklanka czerwonej lub zielonej herbaty.

•  Godz. 9.00 – Jajko na twardo, filiżanka kawy.

•  Godz. 11.00 – 100 g chudego twarogu.

•  Godz. 13.00 – 200 g gotowanego chudego mięsa lub ryby.

•  Godz. 15.00 – 200 g owoców np. śliwki, banan, grejpfrut, jabłko.

•  Godz. 17.00 – jajko na twardo,  szklanka czarnej herbaty.

Godz. 19.00 – do wyboru albo szklanka barszczu czerwonego lub soku pomidorowego lub kieliszek czerwonego wina wytrawnego.

Plusy dieta zegarowa.

Dużą zaletą diety jest fakt, że krótko trwa.W dodatku oczyszcza organizm z toksyn.Kuracja odchudzająca ma jasne zasady. Dla jednych jest to pewnie wadą dla innych zaletą. Posiłki są konkretnie podane o której godzinie należy zjeść. I co na posiłek należy zjeść. Dieta zegarowa skutecznie odchudza. Przerwy między posiłkami są małe. Więc w czasie odchudzanie nie czujesz się głodna. Dieta zegarowa może być wstępem do stosowania innej. Dłużej trwającej diety odchudzającej.

Wady dieta zegarowa.

  1. Jest to dieta rygorystyczna.
  2. Występuje w niej dużo białka.
  3. Jest dość monotonna.

Opinie dieta zegarowa.

„…Ja na diecie zegarowej schudłam 2 kg w ciągu 4 dni. Tyle właśnie chciałam schudnąć z 57 do 55 kg w tydzień więc jestem zadowolona. Trzeba tylko uważać, żeby się nie rzucić do lodówki po skończonej diecie. Więc dla mnie dieta zegarowa jest idealna na szybkie odchudzanie…”

Vera28

 

„…Super dieta zegarowa na odchudzanie stosowałam przez tydzień. Trochę szkoda, że ciągle to samo no…ale to jest dieta zegarowa !

Karolina

Dlaczego warto pic zielona i czerwoną herbatę w trakcie trwania diety zegarowej ?

Zielona herbata – tradycyjna chińska herbata od wieków uznawana jest za jedną z najzdrowszych herbat. Nie tylko pomaga na odchudzanie, ale także ma właściwości antynowotworowe. Dodatkowo zielona herbata posiada właściwości antybakteryjne i antywirusowe co jest bardzo ważne w czasie odchudzania. Większość z nas nie zwraca uwagi na to, że w trakcie odchudzania pozbywamy się części własnego ciała pod postacią tkanki tłuszczowej.

To sprawia, że organizm siłą rzeczy jest osłabiony. Natomiast picie zielonej herbaty na odchudzanie wzmacnia organizm i chroni nas przed różnymi infekcjami. Dlatego warto jest pić zieloną herbatę w czasie trwania diety zegarowej. Dodatkowo zielona herbata chroni układ pokarmowy przed niebezpiecznymi bakteriami. Zielona herbata pobudza organizm do działania i można ją pić zamiast kawy. Picie zielonej herbaty obniża poziom cholesteroli i trójglicerydów w organizmie.

Czerwona herbata – Posiada podobne właściwości jak zielona herbata. W czasie diety zegarowej dobrze jest pić czerwoną herbatę. Zresztą o wspaniałych właściwościach odchudzających czerwonej herbaty pisałem już we wpisie: Test czerwonej herbaty na odchudzanie. Zawiera wiele cennych dla organizmu enzymów i polifenoli.

Poprawia proces trawienia i wydzielanie żółci. Czerwona herbata przyspiesz proces spalania tłuszczy i obniża poziom złego cholesterolu w organizmie. Czerwona herbata na odchudzanie najlepiej działa jeśli będziesz pić ją 30 minut po posiłku. Dieta zegarowa jest ciekawą propozycją dla tych którzy chcą jeść dokładnie o określonych godzinach.