Dieta redukcyjna

Dieta redukcyjna to idealna kuracja na odchudzanie. Pozwala spalić tkankę tłuszczową i wyrzeźbić sylwetkę. Dzięki takiej diecie można ładnie wyszczupić różne partie ciała. I podkreślić swoją figurę.

Dieta redukcyjna

Odchudzanie a redukcja.

Jest to super dietka dzięki której nie tracisz tkanki tłuszczowej. I nie tracisz zdolności wysiłkowej. Dieta redukcyjna oparta jest o węglowodany. Jeśli ktoś uważa że nie można schudnąć jedząc węglowodany. To gada bzdury. Sam stosowałem dietę opartą o węglowodany.

I można na niej schudnąć. I to bez problemu. Ważne jest tylko by wybierać odpowiednie węglowodany. Tak zwane dobre. To podobnie jak jest z cholesterolem. Czy każdy cholesterol jest zły ? Otóż nie istnieje dobry i zły cholesterol.

Najważniejsze zalety dieta redukcyjna.

Dzięki odpowiedniej zawartości weglowdanów w diecie. Można trenować na odpowiednim poziomie intensywności. Wiele osób ćwiczy na głodniak.a bo myśli że w ten sposób schudną. A prawda jest taka, że szybko zakończą trening bo nie będą mieć siły. To tak jak jest z samochodem.l czy samochód daleko zajedzie na rezerwie. Do najbliższej stacji benzynowej, owszem. Ale czy dalej ?  Raczej, nie. Sam Adam Małysz przed treningiem jadł bułkę z bananem. Dlaczego ? Bo dostarcza węglowodany potrzebne do intensywnego treningu. Podobnie jak dieta redukcyjna.

Kolejną zaletą tego składnika jest fakt. Że organizm szybko się regeneruję. Dodatkowo zmniejsza aktywność katabolicznego kortyzolu. Więcej można o nim przeczytać na wiki kortyzol

Odpowiednia ilość węglowodanów w diecie. Ma również wpływ na poziom leptyny. O której pisałem we wpisie: Hormony a odchudzanie .Leptyna ma silny wpływ na wagę człowieka. Ponieważ wplywa na samopoczucie człowieka, łaknienie. I jego metabolizm.

Od czego zacząć dieta redukcyjna ?

Na początku należy rozpocząć od ustalenia dziennej dawki kalorii. Skoro dieta redukcyjna to kalorii musi być mniej. O kaloriach w ciągu dnia.Pisałem na blogu. We wpisie: Dzienna dawka kalorii .Później trzeba określić poziom tkanki tłuszczowej w organizmie. istnieje wiele przyrządów do tego. Może to być aplikacja na telefon lub fałdomierz.

Teraz gdy mamy dostępne dwie wartości. Czyli dzienna dawkę kalorii. I poziom tkanki tłuszczowej. Deficyt energetyczny nie może być większy niż poziom tkanki tłuszczowej.

  •  Założmy że Jan Kowalski ma 30 lat. I według dziennej dawki kalorii. Jego zapotrzebowanie na kalorie wynosi 2500 kalorii. Jan po zmierzeniu tkanki tłuszczowej uzyskał rezultat 12 %.

Czyli 2500 kalorii x 12 % = 300 kalorii. 2500-300=2200 kalorii.

Na tej podstawie określiłem, że w ciągu dnia Jan będzie mógł dostarczyć 2200 kalorii. Oczywiście jest to wartość podana na początek odchudzania. Później ta wartość zostanie jeszcze zmniejszona.

Trzeba pamiętać, że dieta redukcyjna na początku musi mieć co najmniej 200 kalorii mniej.

Przykładowy jadłospis dieta redukcyjna.

W ciągu tygodnia należy jeść ryby. Najlepiej 2-3 razy w tygodniu. Oprócz tego każdego dnia należy dostarczyć organizmowi kilku orzechów.  Dosłownie kilku chodzi o to by dostarczyć witaminy i wartości odżywcze. Zawarte w orzechach. Oprócz tego dieta redukcyjna powinna zawierać świeże warzywa.

Oprócz tego dieta redukcyjna powinna zawierać jak najmniej przetworzone produkty. Takie produkty są najzdrowsze i najlepsze dla naszego organizmu. Pomagają również w schudnięciu. A później w utrzymaniu odpowiedniej wagi.

Produkty dieta redukcyjna .

Te produkty można jeść w czasie odchudzania. I są to: ryż. Chudy ser .Chude wędliny. Chude mięso np. kurczak. Cukier ale w małych ilościach. Nisko tłuszczowe mleko. Ryby o niskiej zawartości tłuszczu. Takie jak: dorsz czy leszcz.

I – Z warzyw takie produkty jak: marchew. Kabaczek. O którym pisałem na blogu: Kabaczek na odchudzanie . zielona sałata, dynia, groszek. Czy buraki, pomidory, kalafior.

II – Natomiast z owoców. To brzoskwinie, jabłka, porzeczki, pomarańcze.

III – W czasie odchudzania. Dieta redukcyjna pozwala na stosowanie delikatnych przypraw. Takie jak: kminek, wanilia, zielony koperek.

UWAGA –DIETA REDUKCYJNA.

W kuracji odchudzającej należy ograniczyć spożycie owoców.  I można je jeść jedynie rano. Lub po treningu. Jak posiłek który regeneruje organizm po intensywny wysiłku fizycznym. Także owoce w diecie jedynie sporadycznie.

W ciągu dnia należy jeść 5 posiłków. Dzienna dawka białka powinna wynosić około 2-2,5 grama na kilogram. Produkty zawierające białko. Powinny znajdować się w każdym z kilkuposiłków. Zjadanych w ciągu dnia.

1. Białko jest szczególnie polecane osobą które mają duży apetyt. Ponieważ zmniejsza łaknienie.

2. Jeśli jesz produkty zawierające białko masz mniejszy apetyt. Składnik ten można dostarczać w postaci ryb i chudego mięsa. Nawet orzechy zawierają proteiny(białko).

W ciągu dnia należy jeść około 20-30 % tłuszczów. Z całej dziennej dawki kalorii. Czyli jeśli twoje zapotrzebowanie na kalorie wynosi około 2000 kalori. To około 400 kalorii. Powinno stanowić produkty zawierające tłuszcz. Na przykład ryby.BARDZO ważne żeby nie były to byle jakie tłuszcze. Dieta redukcyjna zawiera tak zwane „dobre” tłuszcze.Czyli tłuszcze jednonienasycone.No dobrze ale co oznacza i gdzie ich szukać. Już mówie. Są to tłuszcze które znajdziesz w oliwe z oliwek. Albo w oleju rzepakowym, mgdałach. Lub awokado.