Dieta pszeniczna

 

Dieta pszeniczna.

Pszenica.

Dieta pszeniczna to dieta, która wywodzi się z medycyny chińskiej. Pozwala nie tylko schudnąć, ale także usuwa z naszego organizmu toksyny. Usuwa kwasy żółciowe oraz cholesterol z dróg pokarmowych.

Kuracje oczyszczająca najlepiej jest stosować na przełomie kwietnia i maja.Przełom tych dwóch miesięcy to najlepszy czas na oczyszczenie organizmu z toksyn nagromadzonych w sezonie jesienno zimowym. Poza tyn długi weekend majowy sprzyja oczyszczeniu organizmowi. Większość z nas w tym czasie ma wolne od pracy. I można poświęcić ten czas na poprawę swojego zdrowia.

Pamiętaj, żeby ziarna pszenicy kupować w sklepie z żywnościa ekologiczną wtedy masz największe szanse że ziarna są świeże i dobrej jakości. Pszenicy nie możesz ugotować na zapas tzn. na następny dzień. To co ugotujesz musisz zjeść tego samego dnia.

Świetną sprawą w trakcie trwania diety jest podział ludzi na dwie grupy. W zależności od energetyczności. Po prostu jedni są większymi. Inni mniejszym zmarzluchami. Jest to bardzo dobra rzecz. Ponieważ wiele osób narzeka, że podczas odchudzania-oczyszczania organizmu z toksyn. Jest im zimno. W dodatku przełom wiosennych miesięcy sprzyja stosowaniu kuracji. Z reguły jest wtedy cieplej. I organizm przestawia się na tryb wiosenno-letni.

Dieta pszeniczna wyróżnia dwa typy osobowości:

1. Jang to ludzie energetycznie ciepli.

2. Jin to ludzie energetycznie wychłodzeni.

Osoby z pierwszej grupy powinny stosować dietę przez 7 dni. Natomiast osoby z drugiej grupy przez 3 dni.
W czasie trwania diety należy 3 razy w ciągu dnia spożywać ugotowaną pszenicę. Osoby z drugiej grupy dodatkowo mogą spożywać gotowane warzywa np. buraki, marchew, seler.

Jak rozpoznać do której grupy energetycznej należymy ?

Jak rozpoznać czy jesteśmy osobą jang czy jin ? .Jang to osoby, które mają z reguły podwyższone ciśnienie. Lubią i dobrze się czuja w trakcie upałów. W pomieszczeniach w których przebywają często otwierają okna. Natomiast osoby jin. To osoby które powszechnie określa się zmarzluchami. Czyli mają niskie ciśnienie krwi. Wiecznie im zimno w ręce i stopy.

Przed rozpoczęciem diety warto jest do niej się przygotować. Tydzień przed rozpoczęcie diety pszenicznej dobrze jest zrezygnować z tłustych. I ciężkostrawnych posiłków. Na przykład z mięsa.

Zasady dieta pszeniczna.

•  W ciągu dnia należy zjadać trzy razy gotowaną pszenicę. Na śniadanie, obiad i kolację.

•  Do pszenicy dla lepszego smaku możesz dodać mniszka lekarskiego, pokrzywę.

•  Osoby z grupy Jin czyli „wychłodzone” do gotowanych warzyw powinny dodawać zioła „na ogrzanie”. Takie jak: rozmaryn, koper, tymianek, kminek. Na ogrzanie można także przygotować napary z: anyżu, kopru, ziaren kardamonu, kminku.

•  W trackie trwania diety pij wodę mineralną niegazowana lub wodę oligoceńską.

Jak przyrządzić pszenicę na odchudzanie ?

Gotujemy na wolnym ogniu dwie szklanki umytych ziaren pszenicy. Czas gotowania około 2 godziny.  Zawartość wody w garnku: 5 szklanek.Pszenicę  można jeść tylko przez jeden dzień. Każdego dnia należy przygotować nową pszenicę. A starą wyrzuć, albo najlepiej wysyp ją ptakom.

Plusy dieta pszeniczna.

Stabilizuje poziom cukru we krwi. Mogą ją stosować osoby które mają nie stabilny poziom glukozy we krwi.

Usuwa zalegające w jelitach resztki pokarmowe. Więc oczyszcza przewód pokarmowy z pozostałości po jedzeniu.

Obniża poziom cholesterolu. Tego złego cholesterolu. Zalecana jest dla osób, które mają problemy z cholesterolem.

Usuwa kwasy żółciowe z przewodu pokarmowego.

Przeciwwskazania dieta pszeniczna.

Kuracji odchudzającej i oczyszczającej nie powinny stosować osoby uczulone na pszenicę. Lub chorujące na celakie. Więcej o tej chorobie możesz przeczytać we wpisie: Dieta Miley Cyrus

Ciekawostką jest fakt, że pszenica wyciąga z organizmu wszelkie toksyny. Ja wcześniej stosowałem różne diety na oczyszczenie. I nie sądziłem, żebym miał zanieczyszczony organizm. Ale dieta pszeniczna w 100 % oczyściła mój organizm. Kuracje oczyszczająca stosowałem przez 12 dni. UWAGA ! Zanim zaczęłem stosować dietę pszeniczną wiele osób mówiło mi. Że na początku nie ma praktycznie żadnych efektów.I faktycznie. Dopiero po 3 dniu stosowania kuracji poprawiło się samopoczucie. Widać było pierwsze oznaki oczyszczenia. I organizm rozpoczyna właściwe odtruwanie.

Według mnie dietę pszeniczną najlepiej jest stosować raz w roku. Dieta pszeniczna jest dość monotonna. Ja po 6 dniu trochę zmęczony jedzeniem ciągle tego samego. Ale w sumie można się przyzwyczaić. Z kolei nie polecam jedzenia w tym czasie jogurtu. Wiadomo, że trudno jest wytrzymać na samej pszenicy. Więc człowiek coś tam od czasu do czasu zje. Ale nie polecam jogurtu. Zresztą sam ich nie jadłem. Tylko sałate i marchewkę. Jak królik 🙂 Jogurty nie są dobre, bo w połączeniu z pszenicą zapychają żołądek.