Dieta modułowa

Dieta modułowa.

Winogrona.

Dieta modułowa została stworzona przez dr Petre Ambrosius. Taka kuracja pozwala schudnąć do jednego kilograma tygodniowo.Oczywiście na początku można schudnąć więcej. Nawet 2-3 kilogramy. W pierwszym tygodniu. Jednak później waga będzie średnio spadać po kilogramie tygodniowo.

Dzięki temu, że dieta modułowa pozwala chudnąć mało. A systematycznie. To rzadko po niej występuję efekt jo-jo !

Każdego dnia dieta modułowa zakłada picie do 2 litrów wody mineralnej niegazowanej. Oprócz tego można również pić herbatki na odchudzanie. takie jak czerwona i zielona herbata. I herbatki ziołowe.

W każdym tygodniu trzeba wybrać jeden dzień. W którym trzeba oczyścić organizm. Czyli pełny detoks organizmu. Co dobrze wpływa na samopoczucie.

W ciągu dnia należy jeść 5 posiłków. Czyli śniadanie, drugie śniadanie, obiad, podwieczorek i kolacja. Dobrze jeśli odstępy między posiłkami są stałe. Na przykład co 3 godziny. Wiele posiłków w ciągu dnia sprawia, że nie chodzimy głodni. I zawsze czujemy sytość. Dodatkowo dieta modułowa może przypaść do gustu. Osobą które mają problemy z cukrem we krwii. Ponieważ częste jedzenie dobrze wpływa na poziom cukru we krwi. Reguluje poziom cukru we krwi. Poza tym częste posiłki. Sprawiają, że nie sięgamy po batonika. Lub inną bardziej kaloryczną przekąskę.

Cała dieta podzielona jest na moduły. Czyli segmenty. Każdego dnia jemy co innego. I co innego możemy dodać do danego posiłku. Dzięki czemu dieta modułowa nie jest monotonna. Wyjątkiem w tworzeniu modułów do posiłków. Jest obiad. W czasie obiadu ważne żebyśmy nie zjeść zbyt dużo naraz. Ale nie trzeba liczyć kalorii. I to z pewnością jest duża zaleta takiej diety odchudzającej. Na obiad można jeść praktycznie wszystko. Ale w rozsądnych ilościach.

Przykładowy jadłospis dieta modułowa.

I – dnia.

Śniadanie. Produkty zbożowe.

II – dzień.

Śniadanie. Nabiał.

Według autorki diety. Dieta modułowa jest skuteczna jeśli przestrzega jej się. Nie należy również zapomnieć o żadnym module.

Dlaczego dieta modułowa ?

Podział jedzenia na części. Ma na celu dostarczanie zroźnicowanego jedzenia. Tak by dostarczyć wszystkie niezbędne witaminy. I właściwości odżywcze. Szczegóły na temat diety modułowej. Można znaleźć w książce. Którą napisała dr Petre Ambrosius. Więcej o autorce diety możesz przeczytać w google

Najważniejsze zasady dieta modułowa.

W ciągu dnia pijemy 2 litry wody mineralnej.

1 dniowe oczyszczenie organizmu. Raz w tygodniu.

Każdego dnia należy jeść 5 posiłków. Z pewnością dieta modułowa to ciekawa dieta na odchudzanie.

Przykładowa sałatka w czasie kuracji odchudzającej.

•  45 gram makaronu. 50 gram kukurydzy. 30 gram kiełbasy. Sok z cytryny. 50 gram groszku z dresingiem. Dwie łyżki kwaśnej śmietany.

W czasie odchudzania. Dieta modułowa zakłada etap oczyszczania organizmu z toksyn. W tym czasie nie trzeba jeść 5 posiłków dziennie.