Dieta miodowa

Dieta miodowa.  Dieta miodowa jest bardzo zdrowa. Pozwala zrzucić parę kilogramów. Oczywiście kuracja nie polega na jedzeniu samego miodu. Miód należy dodawać do posiłków. I dodawać miód do napojów. Zamiast cukru. Dieta miodowa dostarcza wielu witamin. I wartości odżywczych organizmowi. Poza tym dieta miodowa wzmacnia organizm.

Już nasze babcie stosowały miód na przeziębienia. I stany zapalne. Sam miód zawiera węglowodany. Dlatego w czasie trwania diety. Należy ograniczyć spożycię węglowodanów prostych. Na rzecz węglowodanów złożonych. Czyli np. zrezygnować z jedzenia białego pieczywa. W zamian za to jeść pieczywo razowe.

W ciągu dnia można jeść miód. Jednak do godz. 18. Nie należy jeść miodu na kolacje. I na krótko przed snem. Bo miód dostarcza organizmowi cukru. A wieczorem metabolizm ludzki spowalnia. I wolniej spalane są kalorie.

Dlaczego dieta miodowa ?

Jedzenie miodu w odpowiednich ilościach przyspiesza metabolizm.Miód świetnie hamuje apetyt. Zwłaszcza jeśli chodzi o słodycze.Miód należy dodawać do różnych posiłków.Poza tym dieta miodowa. Wskazana jest dla osób o słabszej odporności. Warto ją stosować zwłaszcza w okresie jesienno-zimowy. Kiedy nasz metabolzim spowalnia. I bardziej jesteśmy narażeni na infekcję.

Ja np. dodawałem miód do herbaty. Do zielonej herbaty. Do szklanki wody z cytryną. Którą piłem zaraz po przebudzeniu. Zresztą o samej wodzie z cytryną. Pisałem we wpisie: Szklanka wody z cytryną. Oprócz tego miód można dodawać do jogurtu naturalnego. W czasie odchudzania najlepiej jest jeść jogurt 0 % tłuszczu. Można go również dodać do muesli czy owsianki. Ja smarowałem chleb miodem. Zamiast masła. I bez żadnych dodatków. Tylko pieczywo razowe lub chrupkie z miodem.

Inne węglowodany złożone. To brązowy ryż i makaron.

Oprócz tego w ciągu dnia. Jeden posiłek powinno stanowić białko.

Posiłek białkowy. To np. indyk, fasola, chude ryby. W czasie trwania diety nie można łączyć wieprzowiny, wolowiny z miodem. W czasie trwania diety można jeść owoce. Ale tylko te które mają małą zawartość węglowodanów. Jednak w czasie trwania diety. Najlepiej jest jeść warzywa. Też i niskiej zawartości skrobii.

Zrezygnowac należy z używek. Kawy, mocnej herbaty. Produktów przetworzonych.Oraz tłustych posiłków. Z nabiału można jeść tylko jogurty. Nisko tłuszczowe. I naturalne. Nie słodzone. Ponieważ miód sam w sobie zawiera cukier. Dlatego dieta miodowa pozwala jeść jogurty naturalne.

Taka dieta miodowa trwa 7 dni. Można ją stosować raz na 3 miesiące. Ważne jest aby w czasie odchudzania. Jeść naturalny miód.Pochodzący z ekologicznej pasieki. A nie z masowej produkcji. Z fabryki.

Czy dieta miodowa odchudza ?

Ponieważ miód ma składnik. O nazwie grelina. Który wpływa na apetyt. A co za tym idzie na wagę. Poza tym dostarcza wielu witamin. W czasie odchudzania. W organizmie dochodzi do wielu zmian biochemicznych. Z reguły w czasie odchudzania. Jesteśmy osłabieni. I nie ma czemu się dziwić. Skoro tracimy na wadze.  Natomiast dodawanie midou do posiłków poprawia samopoczucie. Dzięki zawartym w nim cukru. Oraz wzmacnia organizm. Organizm osłabiony odchudzaniem.Miód posiada niski indeks glikemiczny.Miód wskazany jest dla osób z problemami układu trawiennego.

1 łyżeczka miodu zawiera około 25 kcal.

Tak dieta miodowa nie powinna być stosowana. Przez młodzież. Kobiety w ciąży. I karmiące. UWAGA ! Diety miodowej nie powinny stosować osoby uczuolone na miód. A także na pyłki. Na przykład pyłki akacji.Według mnie dieta miodowa jest pyszna.