Dieta kefirowa

Dieta kefirowa to z pewnością jedna z najtańszych kuracji odchudzających. Nie tylko pozwala schudnąć. Ale również oczyszcza organizm z toksyn.

Co mnie najbardziej zdziwiło w diecie kefirowej ?

Że nie czuć na niej głodu. Kefir wystarczająco syci. Myślałem, że będę głodny. Jednak nie czułem się głodny. A w późniejszym czasie włączyłem warzywa. I nie było żadnego problemu. Ja stosuję dietę kefirową na oczyszczanie organizmu. I zawsze jestem zaskoczony ile toksyn mam w organizmie. mimo że prowadzę normalny tryb życia. Jednak toksyny otaczają nas z każdej strony. I dostają się do naszego organizmu przez jedzenie, środowisko. Spaliny a także na co dzień.

Jeśli będziesz stosować dietę kefirową. Musisz pamiętać, że po kilku dniach. Albo wcześniej to zależy od stopnia zanieczyszczenia organizmu. Wystąpią bóle głowy. Jest to normalne zjawisko. Jak przy kacu., z tym, że tym razem organizm. Pozbywa się z organizm toksyn. Które w nim głęboko zalegały.

Trzeba pamiętać, że dieta kefirowa trwa tylko kilka dni. Maksymalnie 7 dni. I jest to krótka dietka na odchudzanie.

Dieta kefirowa pozwala szybko schudnąć.

Jadłospis dieta kefirowa.

Na początku należy jeść same kefiry. Po kilku dniach do diety można włączyć warzywa. Jeden dzień warzyw gotowanych. Później jeden dzień warzyw surowych. Ważne jest żeby zachować taką kolejność. Ponieważ surowe warzywa szybko „powiększą” żołądek. W ciągu dnia z reguły spożywa się od 500 do 1000 ml kefiru. To zależy od apetytu.

Czy można jeść maślanki i np. jogurty ?

Jogurty nie. Bo dieta kefirowa to kefiry. Maślanki jeśli ktoś chce to owszem. Jednak owocowych nie polecam. Bo mają więcej tłuszczu i węglowodanów. W swoim składzie. Oprócz kefirów można jeść chudy twaróg.

Bez efektu jo-jo dieta kefirowa ?

Tak owszem. Ale dłużej trwa. Wtedy trzeba dodać 6 dni. 3 dni przed dietą. I 3 dni po diecie. Wtedy stopniowo wprowadzamy kefir do jadłospisu. Na przykład pierwszego dnia. Kefir na kolację. Drugiego dnia na obiad i kolację. Tak by przygotowac organizm do kuracji odchudzającej. I podobnie po zakończeniu. Stopniowo rezygnowac z kefiru. Zastępując go innymi posiłkami.

Co warto wiedzieć dieta kefirowa ?

Kefiry mają krótki termin wazności. Dlatego to kefiry a nie jogurty. Które w lodówce mogą być przez kilka miesięcy. Więc lepiej jest patrzeć na datę wazności. Ja dwa razy byłem w sklepie po jogurty. A myślałem, że za jednym razem kupie wszystko.

•  Poza tym nie można zapomnieć o wodzie. Najlepiej mineralnej niegazowanej. W ciągu dnia należy pić od 1,5 do 2 litrów wody.

I moja praktyczna wskazówka. Jest taka. Żeby przyjmoac suplementy diety. Na przykład witaminy w tabletkach musujących. Ja np. kupiłem multwitaminę, magnez. W tabletkach w netto po 3 złote. Cney kefirów są niskie. I można już dostać duży czyli około 500 ml za 0,99 zł.  Musze szczerze przyznać, że dieta kefirowa to jedna z najtańszych kuracji. Na odchudzanie jakie dotychczas widziałem.

Dieta kefiorwa można stosowac raz na 3 miesiące. Nie częściej.

Jak chcesz więcej schudnąć to możesz pić ziołowe herbatki na odchudzanie. na przykład zieloną i czerwoną herbatę. Natomiast w trakcie odchudzania trzeba zrezygnować z kawy i herbaty zwykłej.

Moje wrażenia.

Świetna dieta ! Ja ją stoswałem po dłuższym czasie picia kaw. Wapń z kefirow świetnie odbudowuje co wypłukała kawa. Pierwszy dzień nie był taki zły.Ale na drugi dzień miałem spadek nastroju. Tak zwany dół. To spowodowane zmianą diety. I zrezygnowaniem z kawy. Po 10 dniach diety schudłem 7 kg. Tak 7 kg bez wody. Bo z reguły na początku traci się wodę. Jednak jeśli będziesz pić sporo wody. To nie odwodnisz się. Zdecydowanie poprawiła się cera. I wygląd skóry. Po 3 dniu miałem bóle głowy. Ale po kilku godzinach przeszły. Dieta kefirowa mocno oczyściła organizm. Ja w czasie odchudzania piłem tylko kefiry.

Co chciałbym mocno podkreslić KEFIRY mają właściwości antynowotworowe. Pisałem o tym we wpisie: Kefir na odchudzanie

Tylko wspomnę tak. Każdego dnia z jedzenie dostarczamy do organizmu chemię. Toksyny które prowadzą do powstania i rozwoju choroby nowotowrowej. Natomiast picie kefirów. Czy też ich jedzenie. Sprawia, związki chemiczne zawarte w kefirze. Wychwytują te toksyny. I je likwidują.

Uwaga !

Picie kefirów zapobiega wystąpieniu raka jelita grubego. Oraz raka piersi u kobiet. Dlatego Kochane Kobitki pijemy kefir na zdrowie !

Poza tym kefiry są zdrowsze niż jogurty. Ale jogurty też są dobre. I warto je jeść.

Większość produktów spożywczych. Które jemy. I ma krótki termin ważności. Jest najzdrowsza. Na przykład owoce. Są zdrowe, ale szybko gniją. Podobnie jest z kefirem. Dlaczego kefir ma być bardziej zdrowy niż jogurt ? Bo ma krótki termin ważności. A poza tym zawiera inne pro zdrowotne bakterie. Które regulują pracę żołądka.

Ściąga na zakupy. Jaki kefir kupić ?

  1. Najlpiej jest kupić odtłuszczony. Czyli taki który ma w 100 gramach około 40 kalorii. I 4 g białka.
  2. 100 gram-40 kalori-4g białka

Co jeść dieta kefirowa ?

Ja może powiem co ja jadłem. Czyli był to chudy twaróg ze szczypiorkiem. Kefir z ogórkami. Kefir z pomidorami i ogórkiem. Póżniej z warzyw sałata i marchew.

Aha jeszcze dwie praktyczne porady na końcu.

Jeśli chcesz stosować dietę kefirową. To pamiętaj, że przeczyszcza. A więc najlepiej jest sprawdzić. Jak twój organizm będzie się zachowywał po kefirze. Dlatego lepiej nie jeść dużego kefiru. Przed wyjściem do pracy lub szkoły. Ja np. stosowałem dietę kiedy miałem wolny czas.

I druga przydatna sprawa. Kup kefir w butelce. Można go zabrać ze sobą. I pić jak wodę z butelki mineralnej. Jest wygodniejszy. Poza tym dieta kefirowa to smaczna kuracja odchudzająca.