Dieta jabłkowa

Dieta jabłkowa oparta jest o spożywanie jabłek. Owoce te mają mało kalorii. Za to zawierają sporo ilości błonnika. Niezbędnego w czasie odchudzania. Oprócz tego istnieje wiel odmian tego jabłka. Jabłka przyspieszają proces trawienia. Wystarczy jeść tylko jedno jabłko. A przemiana materii przyspieszy.

Dieta jabłkowa.

Jabłko.

Ciekawostką jest fakt, że jabłka dobrze wpływają na dziąsła. Jedzenie twardych jabłek sprawia, że dziąsła są masowane. Czyli lepiej ukrwione.

Dlatego też dieta jabłkowa polecana jest osobą które mają częste zaparcia.

Więcek o samych jabłkach na odchudzanie. możesz przeczytać we wpisie: Jabłka na odchudzanie

Dieta jabłkowa szczególnie popularna jest w Anglii. Gdzie jabłka zjadane są w ogromnych ilościach.  Często Anglicy powtarzają, że zjedzenie jednego jabłka dziennie. Chroni człowieka przed chorobami. I wizytą u lekarza.

Jabłka dzięki swoim właściwościom oczyszczają przewód pokarmowy z resztek pożywienia. Więcej o samych jabłkach możesz przeczytać na wiki: jabłka

Oprócz tego dieta jabłkowa świetnie oczyszcza organizm z toksyn. Jabłka wzmacniają również odporność. Dlatego warto jest je jeść. Nie tylko na odchudzanie. Ale także w celu zachowania zdrowia.

Badania naukowe potwierdzają, że dieta jabłkowa obniża ryzyko wystąpienia choroby nowotworowej. Oraz obniża poziom złego cholesterolu we krwii.

Jabłka warto jeść nie tylko jako posiłek. Ale także jako przekąskę po posiłku. W ten sposób poprawimy trwanienie pokarmu, który właśnie zjedliśmy. Dlatego wskazane jest np. jedzenie jablka po obiedzie.

  •  Dieta jabłkowa występuje w dwóch odmianach. Pierwszy trwa 3 dni. Druga z kolei trwa od 5 do 7 dni.

Pierwsza pozwala schudnąć od 1,5 do 2 kilogramów. Natomiast druga pozwala schudnąć od 3-5 kilogramów.

W czasie trwania diety należy pić wode mineralną niegazowaną. Taka jest anjlepsza. Ponieważ gazowana rozszerza żołądek. Przez co możemy zjeść więcej. Dodatkowo w czasie diety jabłkowej należy pić ziołowe herbatki.

Jadłospis dieta jabłkowa 3 dniowa.

Śniadanie. Dwie kromki pieczywa chrupkiego. Szklanka herbaty ziołowej. Mały jogurt naturalny 0 % tłuszczu. Dwie łyżki kiełków soi.

II –  śniadanie. Herbatka ziołowa (rumianek) szklanka. Jedno jabłko.

Obiad. Szklanka wody. Gotowana pierś z kurczaka. Mały kawałek. Z surówką z jabłka i innych warzyw.

Podwieczorek. Sok wielowarzywny. Jedno jabłko.

Kolacja. Szklanka ziół. Warzywa na patelni. Surówka z jabłka.

W ciągu trzech dni należy jeść jabłka w dowolnych ilościach. Należy również ograniczyć spożycie kalorii. Zrezygnować ze słodyczy. Oraz potraw tłustych. Nie wolno pić alkoholu. Posiłki w ciągu dnia. Powinny być lekko strawne. I mało kaloryczne.

Tutaj możesz zobaczyć film jak przygotować pyszną i prostą surówkę. Czyli dieta jabłkowa przepis na surówkę z jabłek i marchewki.

[jwplayer mediaid=”16991″]

Po posiłku można pić ziołowe herbaty. Takie jak mięta lub rumianek. Które usprawniają trawienie.

Przed rozpoczęciem kuracji odchudzającej należy wcześniej stopniowo rezygnować ze słodyczy, alkoholu i potraw tłustych. Po zakończeniu diety aby uniknąć efektu jo-jo. Należy stopniowo wprowadzać te potrawy do swojego menu.

Dieta jabłkowa jest również tanią kuracją odchudzająca. Kilogram tych owoców kosztuje raptem kilka złotych.

Produkty dozwolone w czasie trwania diety jabłkowej.

Pieczywo pełnoziarniste, chudy nabiał. Na przykład serki wiejskie, ser twaróg chudy. Warzywa. Potrawy z ryżem.

W diecie jabłkowej warto jest rozpocząć każdy dzień od szklanki wody. Z dodatkiem soku z cytryny. W ten sposób oczyścisz organizm po nocy. Oraz przspieszysz metabolizm. Niektórzy stosują łyżkę octu jabłkowego na szklankę wody. Jednak ja takiego sposobu nie polecam. Zwłaszcza na pusty żołądek. Nie jest to dobre rozwiązanie.

Taka kuracja odchudzająca może być stosowana tylko raz na jakiś czas. I to prze krótki czas. Ponieważ dieta jabłkowa jest dietą monnotoną.

Przeciwwskazania dieta jabłkowa.

Takiej kuracji odchudzającej nie powinny stosować dzieci i młodzież. Oraz kobiety w ciąży.i karmiące.

Osoby które mają wrażliwy żołądek. Mogą jeść jabłka gotowane na parze. Lub bez skórek. Natomiast pozostałe osoby mogą jeść jabłka ze skórką. Skórka w jabłkach zawiera najwięcej witamin. I właściwości odżywczych. Dlatego warto jeść te owoce właśnie ze skórką. Bez wątpienia dieta jabłkowa to pyszna kuracja odchudzająca.