Dieta HCG

Dieta HCG.

Hormon odchudzania.

Dieta HCG czyli trzy litery, które budzą zgroze lekarzy i trzy litery, które dla wielu ludzi jest symbolem szczupłej sylwetki. Dieta HCG budzi wiele kontrowersji wśród ekspertów od odchudzania. Kuracja odchudzająca została opracowana przez amerykańskiego endykronologa Simeons.

Czyli czym jest dieta HCG ?

Dieta HCG została opracowana w latach 50-tych ubiegłego wieku. Głównym założeniem diety jest fakt, że u kobiet w czasie ciąży występuję naturalny hormon o nazwie hcg, który może być skuteczny w walce z otyłością. Współcześnie taki sposób odchudzania bardzo mocno popularyzuje Kevin Trudeau – amerykański dietetyk i autor książki ”They” Don’t Want You to Know About.”

Turbo odchudzanie dieta HCG odchudza do 1 kg dziennie !

Nie ma wątpliwości, że dieta HCG to prawdziwy killer nadwagi. Dieta HCG pozwala można schudnąć UWAGA ! nawet 1 kg dziennie !!!

• Z czego to wynika ?

To proste takie rezultaty daje połączenie hormonu oraz baaardzo rygorystycznej diety 500 kcal.Na świecie istnieją nawet kliniki (we Włoszech i w USA), które zajmują się odchudzaniem pacjentów metodą HCG. Cała kuracja odchudzająca odbywa się pod czujnym okiem lekarzy.

Hormon HCG.

Hormon hcg wytwarzany jest w łożysku kobiety w ciąży. Hormon używany jest w leczeniu niepłodności i w zaburzeniach miesiączkowania. Ciekawostką jest fakt, że wielu mężczyzn stosuje ten hormon zwłaszcza kulturystów, bo zwiększa on poziom testosteronu w organizmie.

Dieta HCG no mówie ci rewelacja !

Przed napisaniem tego postu rozmawiałem z kilkoma osobami, które stosowały HCG na odchudzanie. Szczerze muszę przyznać, że zaskakujące było ich zadowolenie z kuracji HCG na odchudzanie. Wszyscy zgodnie potwierdzali, że chudnie się szybko i później nie ma efektu jo-jo.

– Skąd ten fenomen HCG na odchudzanie ?

Żeby zrozumieć fenomen HCG trzeba zrozumieć istotę odchudzania. Wiele osób wiele razy pdejmowało próbę odchudzania, ale i tak zawsze przynosiło to mizerny efekt. A dokładniej rzecz ujmując efekt jo-jo.

Doktor Simeons w czasie trwania swojej kariery medycznej zauważył, że osoby z nadwagą mają nienaturalnie rozmieszczone zasoby tłuszczu. Po podaniu hormonu waga spadła i obwód tali zmniejszył się.

Dieta Hcg być może jest skuteczna jednak skutki jej stosowania są delikatnie mówiąc są przerażające.

Wady dieta HCG.

  1. Powoduję niedobory witamin
  2. niedokrwistość.
  3. wymioty i nudności to jest dobre ! mężczyzna może poczuć się jak kobieta w ciąży.
  4. Nadmierna nerwowość.
  5. wahania nastrojów.

Co ciekawe stosowanie HCG przez mężczyzn w niektórych przypadkach skutkowało powiększeniem gruczołów sutkowych. Tak drogie Panie nie przesłyszałyście się po prostu mężczyzną zaczeły rosnąć PIERSI !

Dieta HCG składa się z kilku etapów.

I etap to oczyszczenie wątroby i jelit.

II etap to spadek wagi i trwa 23 dni.

III etap realizacja zaleceń dietetyka.

Przez ten czas hormon hcg podawany jest do organizmu w formie zastrzyku. Dawka hormonu wynosi d 125 do 200 jednostek.

Podczas pierwszych trzech dni stosowania kuracji dieta HCG nie jest uciążliwa. Jednak wszystko zmienia się w kolejnych dniach. Od czwartego dnia drastycznie zostaje zmniejszona dawka kalorii do 500 kcal !!! czyli tyle ile ma tabliczka czekolady !

Jadłospis a dieta HCG.

Jadłospis opiera się głównie na produktach białkowych, ograniczyć należy spożycie tłuszczy i węglowodanów.

Pod koniec drugiej fazy diety, a dokładniej rzecz ujmując na trzy dni przed jej zakończeniem hormon już nie jest podawany. Jednak poziom hormonu we krwi nadal jest wysoki.

Opinie i kontrowersje dotyczące na temat dieta HCG.

No, właśnie kontrowersje wielu ekspertów od żywienia budzi skuteczność takiej diety. Opublikowano dwa raporty („Journal of American Medical Association” i „American Journal of Clinical Nutrition” ) dotyczące skuteczności diety hcg. Wykazano w nich, że spadek wagi występuje w wyniku dostarczania bardzo małej dawki kalorii, a nie w wyniku działania hormonu o nazwie hcg.

Co ciekawe przyjmowanie hormonu przez osoby odchudzające się może powodować takie objawy jakie mają kobiety w stanie błogosławionym czyli wymioty i mdłości.

I teraz uwaga !

Skutki dieta HCG.

Jak to w życiu bywa wszystko ma swoje plusy i minusy. Podczas trwania diety zalecane jest spożycie na bardzo niskim poziomie węglowodanów, które mogą prowadzić do gorszego funkcjonowania mózgu i nerek ! w organizmie dochodzi do powstania niedoboru wielu cennych witamin i składników mineralnych. U osób stosujących dietę zauważono duże niedobory witaminy D i B 12.

Jeśli chcesz się odchudzać to odpuść sobie dietę hcg. W każdym razie ja jej nie polecam. Istnieje wiele ciekawszych i bardziej skutecznych kuracji odchudzających niż dieta HCG.