Dieta Fitness

Dieta fitness to odżywianie nie tylko dla osób, które uprawiają sport ale także dla tych którzy chcą zachować zgrabną sylwetkę. Dzienna dawka kalorii zależy od tego czy chcemy schudnąć. Czy też chcemy utrzymać wagę. Jeśli chcemy schudnąć to kalorii w ciągu dnia musi być mniej. Natomiast przy utrzymaniu dotychczasowej wagi kalorii może być więcej. Oczywiście jeśli uprawiamy sport czyli np. fitness. W ciągu dnia dobrze jeść częściej a mniej. Najlepiej jest jeść 4-5 posiłki dziennie.

Małe posiłki organizm lepiej trawi. Duże posiłki są bardziej kaloryczne. I organizm potrzebuje więcej czasu na ich strawienie. Poza tym jedzenie małych posiłków dostarcza energii na bieżąco. Czyli zbędne kalorie nie odłożą się w postaci tkanki tłuszczowej. Jeśli nie jemy regularnie to organizm zaczyna źle funkcjonować. Czyli odkłada kalorie z jedzenia. W postaci tkanki tłuszczowej. Tworzy zapasy. Dlatego dobrze jest jeść w miarę regularnie. Na przykład co 3 godziny.

Co jeść dieta fitness ?

Produkty bogate w białko. Które przekształca kalorie w energie.

  • Dobrze jest pić spore ilości wody. Która oczyszcza organizm.

W czasie trwania diety fitness nie należy podjadać. Często podjadamy między posiłkami. I nawet nie zdajemy sobie sprawy z tego ile kalorii dostarczamy organizmowi. A już 100 gram orzeszków zawiera około 500 kalorii. Kolejne przekąski takie jak batoniki, ciasteczka to kolejne kalorie.

Większość z tych produktów to tak zwane puste kalorie. Które nie mają wartości odżywczych. Podjadanie między posiłkami sprawia, że organizm nie spala tkanki tłuszczowej, bo nie sięga po rezerwy.

Jadłospis dieta fitness.

Takie menu zakłada pięć posiłków dziennie.

Śniadanie to posiłek składający się z węglowodanów.

Czyli np. 50 płatków owsianych z muesli. Szklanka ciepłej wody.

  1. II śniadanie. Kromka chleba razowego, sałata, pomidor.
  2. III posiłek. Owoc jabłko.

Obiad. 100 g pierś z kurczaka gotowana. Sałatka wielo warzywna. Jogurt naturalny 0 % tłuszczu mały.

V posiłek. Czyli kolacja. Jest to posiłek białkowy.

100 gram chudej ryby np. tuńczyk w sosie własnym. Do tego warzywa gotowane na parze.

W codziennym jadłospisie nie można również zapomnieć o warzywach i owocach. Które są bardzo zdrowe i dostarczają wielu cennych witamin i wartości odżywczych. Oprócz tego oczyszczają organizm z toksyn.Dlatego dieta fitness powinna zawierać owoce i warzywa. W czasie odchudzania dobrze jest jeść te które mają niską zawartość cukru, skrobi. Jeśli wybierasz się na siłownie lub fitness. Dobrze jest zjeść coś zanim wyjdziesz z domu. Trening na głodzie nie spali dużo kalorii. Dobrze jest zjeść posiłek na godzinę przed treningiem. Wtedy nie będziesz mieć pełnego żołądka podczas treningu.

Czego nie jeść dieta fitness ?

•  Słodyczy, posiłków ciężkostrawnych. Zobacz też wpis: Dieta lekkostrawna .Posiłków tłustych.

Posiłki ciężkostrawne spowalniają metabolizm. Gorzej jest także trenować z pełnym żołądkiem.Poza tym wiele osób źle się czuje z pełnym żołądkiem. W czasie trwania kuracji  nie należy dodawać sosu do posiłków. Sosy mocno tuczą. Jeśli już to sos na bazie jogurtu naturalnego 0 % tłuszczu. Zresztą wiele ciekawych i dietetycznych przepisów znajdziesz w dziale Dukana na moim blogu. Zobacz jak przygotować Ketchup Dukana

W czasie trwania diety fitness należy zrezygnować z jedzenia słodyczy. Chociaż dla wielu osób może to być trudne. To chociaż warto jest ograniczyć jedzenie słodyczy. Słodycze zawierają spore ilości węglowodanów. Jednak są to węglowodany proste. Czyli od razu dostarczają energii. Ale zaraz potem jesteśmy nadal głodni.