Dieta dr Oz

dieta dr oz

Dieta dr Oz która została opracowana przez dr Oz we współpracy z dietetyk dr Joel Fuhrman.

Dieta dr Oz zasady:

Jedz śniadania.

Zdaniem lekarza śniadanie jest bardzo ważne w diecie każdego człowieka. Po 8 godzinach snu należy zaspokoić głód.

Dieta dr Oz wskazuję, że nawet jeśli nie lubisz jeść śniadania to spróbuj zjeść lekkie śniadanie, drobną przekąskę.

  • Dlaczego to tak ważne ?

Dieta dr Oz mówi, że nie jedzenie śniadania przyczynia się do powstawania wrzodów na żołądku.Dodatkowo zdaniem doktora brak śniadania zaburza cykl odżywiania.Zużywają o niskiej tłuszczów i słodyczy. Na blogu znajdziesz także: Dieta dr Oz 90 dniowa

Unikaj tłustych posiłków.

Autor diety podkreśla, że tłuste jedzenie zawiera sporą dawkę cholesterolu. Z kolei cholesterol w łatwy sposób „przyciąga” cukry z posiłków co powoduję nadwagę.

Ćwicz ! 

Dr Oz chętnie namawia do aktywności fizycznej, gdyż jego zdaniem ćwiczenia bardzo pomagają uzyskać upragnioną sylwetkę. Według doktora najlepsze efekty uzyskasz, gdy połączysz dietę z ćwiczeniami.

Produkty na spalenie tłuszczu.

Dieta dr Oz zaleca spożywanie produktów, które pomagają w szybszym spaleniu tkanki tłuszczowej i zapobiegają jej odkładaniu. Te produkty to: cebula, jagody, grzyby. Pokarmy te odcinają dopływ krwi do tkanki tłuszczowej i w ten sposób nie powstają nowe komórki tłuszczowe. Dodatkowe produkty te mają właściwości anty nowotworowe.

Zasada 90/10.

Dieta dr Oz mówi o tym, że w ciągu dnia należy jeść 90 % produktów, które są najbardziej wartościowe dla organizmu np. owoce, pieczywo pełnoziarniste, warzywa, orzechy i nasiona. Natomiast pozostałe 10 % to inne produkty np. produkty mleczne, zdrowe mięso, oleje.

Dieta dr Oz przykładowy jadłospis opracowany wspólnie z dietetyk dr Joel Fuhrman.

Śniadanie:  Najlepiej jest zacząć dzień od warzyw lub owoców. Unikać jajka i jogurtu. Najlepiej jest zjeść płatki owsiane.

Obiad:  idealny przysmakiem na obiad jest fasola. Zdaniem ekspertów pozwala zmniejszyć stężeniu cukru we krwi, szybko zaspokaja głód, jest źródłem protein, błonnika, żelaza a te pomagają w procesie odchudzania. Dodatkowo fasola pęcznieje w żołądku i dłużej jesteś najedzona.

Kolacja: warzywa można dodać kurczaka.

Oczyszczanie organizmu.

W tym celu najlepiej jest spożywać koktajle i soki. Detoksykacja jest bardzo ważna w czasie odchudzania, bo pozwala na usunięcie toksyn z organizmu. Zdaniem specjalistów najlepsze soki to: truskawki, granat, cytryny.

Truskawki zabijaja wolne rodniki mają właściwości anty nowotworowe.

Sok z cytryny witamina C dba o odporność i obronę przed infekcjami człowieka, poprawia trawienie.

Sok z granatu zmniejsza stany zapalne.