Dieta dr Oz 90 dniowa

Dieta dr Oz 90 dniowa.

łosoś

Dieta dr Oz 90 dniowa zasady i przykładowy jadłospis.Wielu osobą dieta dr Oz 90 dniowa przypadnie do gustu, bo nie trzeba liczyć kalorii. Co prawda dieta dr Oz 90 dniowa jest długa, bo trwa aż 3 miesiące. Jednak jest to dieta, która pozwala schudnąć dużo kilogramów. Przeznaczona jest dla osób, które chcą schudnąć dużo, ale stopniowo.

Dieta dr Oz 90 dniowa zasady.

•  Zmniejsz dotychczasową dawkę kalorii o 100 kcal. Jeśli dotychczas jadłaś np. 2400 kcal dziennie to od następnego dnia dostarczaj organizmowi 2300 kcal.Na początku kuracji zmierz swój obwód w talii.

Unikaj białych produktów spożywczych takich jak: cukier, mąka biała, syrop kukurydziany. Każdego dnia spaceruj minimum 30 minut. Znajdż osobę z którą wspólnie będziesz się odchudzać.

Nie licz kalorii. Dieta dr Oz nie zakłada liczenie kalorii. Jedz dziewięciu garści warzyw i owoców każdego dnia.Kupuj zdrową żywność.

Nie licz węglowodanów.Jedz jak jesteś głodna. Jak jesz jak nie jesteś głodna to nadmiar kalorii odkłada się w postaci tkanki tłuszczowej.Stosuj mniejsze talerze zamiast 11 cali używaj talerzy o średnicy 9 cali.

Jedz małą garść orzechów codziennie. Orzechy dobrze wpływają na pracę mózgu. Warto jest wzbogacić dietę o orzechy.

– W czasie trwania kuracji odchudzającej dr Oz należy zrezygnować z pewnych tłuszczy. Unikaj tłuszczów nasyconych i trans. Pij 1-2 szklanki przed posiłkiem. Picie wody przed posiłkiem sprawi, że zjesz mniej jedzenia.Spożywaj ryby 3 razy w tygodniu np. flądra, łosoś.

Wzbogać dietę o suplementy diety np.800 mikro gramów kwasu foliowego, 400 jednostek witaminy D, 1200 mg wapnia, 400 mg magnezu, 2 g omega -3 tylko w te dni omega, kiedy nie jesz ryb. Na blogu znajdziesz też: Dieta Omega

Ciekawostka dieta dr Oz 80 dniowa…

Ciekawostką jest fakt, że dr Oz nie zmusza do forsowania się ciężkimi ćwiczeniami fizycznymi.Aktywność fizyczna musi się znaleźć w diecie, ale jak przyznaje autor kuracji powinna mieć umiarkowany charakter.

Dieta dr Oz 90 dniowa produkty zakazane.

  1. Syrop kukurydziany zawiera dużą ilość fruktozy, a ta ma wpływ na hormon.
  2. Tłuszcze trans: są niebezpieczne dla funkcjonowania mięśnia sercowego o tęrnicwie leptyna pisałem o tym hormonie na blogu.
  3. Biała mąka:  Praktycznie nie ma żadnych właściwości odżywczych, wiele razy przetwarzana.
  4. Cukier: Dr Oz uważa, że jedzenie białego cukru zwiększa apetyt na cukier i słodycze. Dlatego w diecie należy unikać jedzenie białego cukru.
  5. Tłuszcze nasycone: czyli produkty mleczne i mięso. Dostarczają ogromne ilości cholesterolu niebezpiecznego dla organizmu człowieka.

Dieta dr Oz 90 dniowa co jeść ?

Orzechy.  należy jeść zwykłe nie pieczone, ani przygotowane w inny sposób orzechy włoskie, migdały, orzechy laskowe.

Sos pomidorowy/pomidory:  każdego tygodnia według zaleceń doktora należy spożyć 10 łyżek gotowanych produktów pomidorowych. Pomidory zawierają likopen, który chroni przed wolnymi rodnikami. Szczególnie polecany jest mężczyzna, ponieważ chroni przed prostatą.

Granaty.Dieta dr Oz 90 dniowa zakłada spożywanie granatu. Zobacz wpis: Granat na odchudzanie Mają właściwości antynowotworowe i zapobiegają starzeniu się. Jeśli nie możesz zjeść tego owocu to pij 100 % sok z granatu.

Zdrowe oleje. Dieta dr Oz 90 dniowa zakłada spożywanie oleju z nasion lnu, oleju rzepakowego i oleju sazamowego. Zobacz także wpis: Kalorie w oleju

Szpinak:  jedzenie szpinaku opóźnia proces starzenia się, zawiera kwas foliowy istotny dla dobrego i sprawnego funkcjonowania mózgu i wielu innych narządów.

Czosnek : wspiera pożyteczne bakterie jelitowe, posiada właściwości anty bakteryjne.

Jaka aktywność fizyczna ?

30 minut spaceru minimum każdego dnia. Według lekarza dr Oz kobieta 30-letnia powinna zrobić 45 pompek na wygiętych nogach, a mężczyzna w tym samym wieku 35 zwykłych pompek. Dieta dr Oz 90 dniowa poleca także: jogę i trening siłowy.

Dieta dr Oz 90 dniowa czy jest skuteczna  ?

Stosując dietę eliminujesz z diety tłuszcze nasycone co powoduję, że dostarczasz organizmowi mniej kalorii. Jak bilans energetyczny (czyli różnica między tym co zjadłaś a co spaliłaś) jest ujemny to spalasz tłuszcz i chudniesz. Dlatego dieta dr Oz 90 dniowa jest skuteczna. Poza tym dr Oz jest znanym ekspertem od odchudzania, cenionym i uznawanym w USA już od lat. Bardzo ważne i warte podkreślenia jest to, że dieta dr Oz 90 dniowa jest powolna, ale systematyczna.