Dieta bezglutenowa

 

Dieta bezglutenowa.

Kłos zboża.

Dieta bezglutenowa polega na nie spożywaniu produktów, które zawierają owies, jęczmień orkisz pszenicę, żyto. Istnieją specjalne sklepy w których można dostać produkty bezglutenowe.Warto wiedzieć, że znak przekreślonego kłosa jest międzynarodowym symbolem produktów bezglutenowych. I żywności z taki znakiem powinniśmy szukać w sklepie. Na blogu znajdziesz też wpis: Produkty zawierające gluten

Na czym polega dieta bezglutenowa ?

Produkty zawierające wysoki poziom glutenu dostarczone do organizmu powodują wzrost insuliny. Ta z kolei odpowiada za przetransportowanie cukru z krwi do komórek. Wysokie stężenie insuliny w organizmie skutkuje odkładaniem się tłuszczu. Wysokie stężenie insuliny. Powoduję, że we krwi znajduję się mniej cukru. A więc jesteśmy głodni. Niedobór cukru chcemy zaspokoić czymś słodkim np. czekoladą.

Co wolno jeść dieta bezglutenowa ?

• Kasza: jaglana, gryczana. Mąka kukurydziana, ziemniaczana. Owoce, herbata, mleko jaja, warzywa, mięso.

Czego nie wolno jeść dieta bezglutenowa ?

Makarony, kawa zbożowa. Z pieczywa mąka pszenna, żytnia. Ocet. Z kaszy jęczmienna, manna.

Odchudzanie a dieta bezglutenowa.

Bez wątpienia dieta bezglutenowa jest dobra na odchudzanie. Ponieważ część produktów zawiera spore ilości błonnika. Jak wiadomo błonnik bardzo pomaga w odchudzaniu. W trakcie trwania diety bezglutenowej warto jest wybierać te produkty. Które zawierają najwięcej błonnika. A są to: kasza gryczana, quinoa. Takie produkty pomagają szybciej schudnąć. Zobacz także wpis: Komosa ryżowa na odchudzanie .Oprócz tego kasza jaglana, ryż naturalny. Jedną z bardziej znanych artystek. Która schudła na diecie bezglutenowej jest Miley Cyrus. Piosenkarka schudła bardzo dużo kilogramów. Właśnie stosując dietę bezglutenową. Zobacz wpis: Dieta Miley Cyrus .Warto pamiętać, że gluten występuje w różnych produktach. Nawet w śladowych ilościach. Mogą to być takie produkty jak: parówki, zupki instant, żywność konserwowana.

Jeśli chcesz schudnąć stosując dietę bezglutenową to.

  1. Dostarczaj organizmowi 1300-1500 kcal dziennie.
  2. Jedz posiłki 4-5 razy dziennie.
  3. Zachowaj przerwy między posiłkami trzy do czterech godzin.

Ciekawostką jest fakt, że gluten występuję w takich produktach jak: whiskey czy panierka. Dlatego dieta bezglutenowa jest dobra, bo w czasie jej trwania nie można pić alkoholu i jeść słodyczy. A to również pomaga w odchudzaniu. Pewnie większość z nas pomyśli, że dieta bezglutenowa to raczej post niż dieta odchudzająca. Jednak dieta bezglutenowa skutecznie odchudza.

Zasady dieta bezglutenowa.

Śniadania. Dostarczaj organizmowi węglowodany. I białka z owoców i warzyw.

Obiad. Zboża, białko czyli kasz gryczana. Mięso, warzywa gotowane. Kolejne zboża na następny obiad, dzień później.

Zalety dieta bezglutenowa.

Dieta ubogo resztkowa tak często nazywana jest dieta bezglutenowa. Czyli taka która sprawia, że jej resztki nie zalegają w jelitach. Co również sprzyja odchudzaniu. Polecana jest zwłaszcza dla tych. Którzy mają problem ze wzdęciami. Innymi słowy to co zjesz. Praktycznie w całości pozbywasz się z organizmu.

– Dieta bezglutenowa sprawia, że jesz owoce i warzywa. A nie puste kalorie jak w zwykłej diecie.

Jest bardzo zdrowa. Jagła i gryka zawiera więcej wartości odżywczych niż np. pszenica.

Jadłospis dieta bezglutenowa.

Śniadanie. Muesli, masło greków. Pasta z serka tofu. Kasza jaglana z orzechami. Maca ryżowa, ogórek kiszony. Chleb bezglutenowy, pomidor, sałata.

II śniadanie. Sok owocowo – warzywny plus przecier. Owoc, wafle ryżowe i sałatka warzywna.

Obiad. Zupa: krem z brokułów, pieczarkowa. Warzywa z kaszą kukurydzianą, krupnik z kaszy jaglanej.

II danie. Gulasz z soczewicy, ryba pieczona w piekarniku. Surówka wielowarzywna, kasza gryczana, kluski ziemniaczane. Udziec z indyka duszony w warzywach, ryż. Udziec z kurczaka w piekarniku.

Deser. Makowiec, galaretka, szarlotka sypana, sałatka owocowa.

Kolacja. Warzywa z kaszą gryczaną, pizza ziemniaczana. Zapiekanka ze słonecznikiem i marchewką.

Dieta bezglutenowa, kiedy stosować i jakie są objawy nietolerancji glutenu ?

Jednak musisz bardzo uważać w trakcie zakupów. Producenci żywności często ukrywają gluten pod różnymi nazwami.  Czytaj i zwracaj uwagę na etykiety produktów.

Producenci żywności często używają zamienników słowa gluten na swoich opakowaniach.

•  Białka zbożowe.

•  Zagęszczacze i wypełniacze.

•  Skrobia spożywcza.

O diecie bezglutenowej możesz też przeczytać na wikipedii jedzenie bezglutenowe .No dobrze ale jak rozpoznać w sklepie które produkty zawierają gluten. A które nie ? Najlepszym rozwiązaniem w takiej sytuacji jest robienie zakupów w specjalnych sklepach dla diabetyków. Producenci żywności specjalnie oznaczają żywność dla osób uczulonych na gluten. Takie produkty z reguły mają ikonkę przekreślonego kłosa. Dieta bezglutenowa nie musi być uciążliwa. Jeśli wiesz co jeść. I jakich produktów unikać. Wtedy dieta bezglutenowa nie jest trudna.