Dieta Antoine’a

Dieta Antoine’a.

Kuracja odchudzająca.

Dieta Antoine’a  trwa 7 dni i można ją stosować tylko raz na miesiąc.Kuracja odchudzająca w dużej mierze oparta jest na zahamowaniu apetytu. Jedzenie cały dzień tego samego prawie, że organizm traci apetyt na jedzenie, bo ile razy można jeść to samo.

Dieta Antoine’a jest bardzo rygorystyczna i nie każdy może ją stosować. Dieta Antoine’a może być problemem dla osób które jedzą na mieście lub prowadzą intensywne życie towarzyskie.

Dieta Antoine’a nie dostarcza wszystkich niezbędnych witamin i wartości odżywczych a wynika to z monotonności jadłospisu dlatego można ją stosować maksymalnie raz w miesiącu przez tydzień czasu. W czasie trwania diety występują niedobory witaminy B 12. Podczas stosowania diety trzeba pamiętać, żeby ściśle trzymać się wyznaczonej diety. A odstępstwa jest nie trudno np. połączenie ryby z cytryną w jednym posiłku.

Z pewnością dużym plusem, który ucieszy wiele osób jest fakt, że w trakcie trwania diety nie powinno się ćwiczyć. Wynika to z prostego faktu dieta może osłabiać organizm i nie będzie sił na ćwiczenia fizyczne. W trakcie trwania diety w danym dniu i w czasie określonej grupy produktów można jeść wszystkie rodzaje produktów z danej kategorii np. ryby pod każdą postacią co może być bardzo przyjemne dla wielu osób.

Rozmawiałem z osobami, które stosowały dietę Antoine jak wspominają najgorzej jest wytrwać pierwszy raz na diecie. Według nich najgorsze jest przestawienie się od razu na inny model odżywiania. Jednak na tym polega cała dieta Antoine’a na całkowitym przewróceniu do góry nogami dotychczasowego sposobu odżywiania.

Po zakończeniu diety trzeba bardzo ostrożnie uważać na to co się je i nie jeść za dużo, żeby nie nastąpił efekt jo-jo. Dieta Antoine’a  jest bardzo radykalna, ale też bardzo skuteczna.Diety nie powinny stosować osoby, które prowadzą intensywny tryb życia.

Zobacz też: Dieta strefowa i  3 porady na początek odchudzania

Dieta Antoine’a menu na tydzień.

Poniedziałek- warzywa.

Wtorek – owoce.

Środa – mięso.

Czwartek – jaja.

Piątek – produkty mleczne.

Sobota – produkty skrobiowe.

Niedziela – ryby.

Oczywiście to jest przykładowy schemat jedzenia. Kolejność dni możesz zmienić. Ważne żeby w czasie diety jeść tylko produkty z jednej  kategorii.

Monotonność składnika sprawia, że istnieje ryzyko wystąpienia efektu jo-jo po zakończeniu diety. Pamiętać trzeba, że dieta Antoine’a ze względu  na swoją monotonność może powodować u pewnych osób skutek odwrotny czyli tycie.

Dlatego trzeba bardzo uważać w trakcie trwania diety. I zastanowić się czy tak dieta jest dla mnie najlepsza ?

Posiłki na diecie można smażyć, piec i gotować. Możesz do nich dodać odrobinkę cukru, soli, przypraw i ziół.

Dieta Antoine’a napoje.

•  Woda, zioła, małe ilości wina, kawa bez mleka w dniu bez nabiału, herbata bez cytryny w dniu poza „owocowym”.

W diecie nie wolno pić przed posiłkiem.

Plusy dieta Antoine’a.
  1. Szybki ubytek wagi.
  2. Nie trzeba liczyć kalorii.
  3. Jest prosta, jasne zasady i reguły odchudzania.

Minusy dieta Antoine’a.

•   Monotonność sprawia, że możesz czuć się osłabiona. Dlatego w czasie diety najlepiej jest nie ćwiczyć.

•   W opinii wielu osób najgorszym dniem w czasie diety jest dzień w którym należy przez cały dzień jeść jajka.

Wyobraź sobie w czwartek zgodnie z tym co podałem możesz zjeść jajka, ale już omletu nie możesz zrobić z dodatkiem mleka, mąki, pomidorów, szczypiorku i kiełbaski, a to może kusić… 🙂