Dieta Andersona

Dieta Andersona.

Naturalny sok.

Dieta Andersona została stworzona przez amerykańskiego dietetyka. Henry L.N. to słynny dietetyk pracujący i mieszkający w Los Angeles.  Istota diety polega na nie łączeniu produktów, które zawierają białka i węglowodany. Przykładem posiłku zawierającego białko jest mięso. Natomiast posiłek zawierający węglowodany to ziemniaki, ryż, makaron.

Dieta Andersona dowodzi, że za trawienie tych dwóch składników pokarmowych odpowiedzialne są różne enzymy. Według niego, gdy spożywamy białka i węglowodany dochodzi do odkładania toksyn w komórkach. Z kolei toksyny te odpowiedzialne są za odkładanie tkanki tłuszczowej w organizmie. Jak to jest możliwe ? Toksyny blokują prawidłowe spalanie posiłku. Czyli spalanie kalorii. Organizm zamiast zająć się spalaniem posiłku. Zajmuje się oczyszczeniem organizmu z toksyn. Dlatego dieta Andersona polega na tym, aby NIE ŁĄCZYĆ węglowodanów z białkami.

Dieta Andersona nie wymaga liczenia kalorii. Ta informacja z pewnością wiele osób ucieszy. Żmudne liczenie kalorii może być naprawdę trudne. Zwłaszcza jak ktoś prowadzi intensywny tryb życia. Dieta Andersona często nazywana jest dietą niełączna. Ze względu na fakt, że w trakcie jej trwania nie należy łączyć dwóch grup produktów spożywczych.

  • Dieta Andersona pozwala zrzucić średnio kilogram tłuszczu w tydzień.

Posiada dużą grupę zagorzałych zwolenników ze względu na fakt redukcji/zapobiegania cellulitu podczas jej stosowania.

Świetną sprawą w trakcie trwania diety jest to, że nie trzeba jeść posiłków o konkretnej godzinie. Inne diety jasno określają godzinę spożycia posiłku. Tutaj jest to sprawa indywidualna.Dieta Andersona jedynie wyznacza zarys tego co można jeść. Reszta zależy od naszych upodobań.

I tak dieta Andersona zakłada, że od północy do południa należy pić jedynie soki owocowe i jeść owoce. Dobrze jeśli są to soki świeże. Oczywiście nie każdy z nas ma czas na przygotowanie każdego dnia świeżego soku. Dlatego można skorzystać ze świeżych soków sprzedawanych w sklepach. Z reguły takie soki znajdują się w lodówkach. Mają krótki termin przydatności. Ale są najbardziej świeże. Pozostałe soki. Zwłaszcza te w kartonikach mają wydłużoną datę ważności. I często są mocno konserwowane. Z kolei od południa do 18 wieczorem należy pić soki warzywne plus zielone warzywa. Na przykład sałata 30 minut od wypicia soku. Spośród warzyw najlepiej jest wybrać te które mają najmniej skrobi. Zresztą o warzywach w czasie odchudzania. Pisałem już na blogu. We wpisie: Warzywa na odchudzanie

16-20 godziny można jeść dowolne posiłki byle nie łączyć ze sobą węglowodanów z białkami. Ważne jest, żeby nie objadać się a skończyć jeść jak poczujesz, że jesteś już najedzona.

Często nazywana jest wymiennie dietą Andersona lub cellulitową.

Jadłospis dieta Andersona.

Śniadanie : Naturalne soki, owoce. Ważne żeby soki były naturalne. W sklepach można dostać soki jednodniowe.

Obiad: Soki, a następnie w odstępie 30 minut powinniśmy zjeść sałatkę.

16-20 godziny. Swoboda jedzenia, ale z zachowanie zasady nie łączenia węglowodanów z białkami. Czyli tradycyjny obiad. Ziemniaki plus kotlet odpada. Bo ziemniaki to węglowodany. Z kolei kotlet to źródło białka.

Co wolno jeść dieta Andersona.

•  Orzechy, warzywa, owoce. Z warzyw i owoców najlepiej jest wybierać te które zawierają największe ilości błonnika.

Czego nie wolno jeść dieta Andersona.

•  Kawa, herbata, alkohol, soki „sztuczne”. Sosy zwłaszcza te na bazie śmietany i na zasmażce. Bardzo kaloryczne i tuczące.

Umiar zachować w przypadku.

• Ryby, mięso, sery. Z ryb i mięsa najlepiej jest wybrać te które mają niską zawartość tłuszczu. Sery najlepiej jeść light.

Plusy dieta Andersona.

Nie trzeba jeść posiłków o konkretnej godzinie. Co z pewnością zadowoli wiele osób. Na blogu przeczytasz także o: 24 godzinna dieta owocowa

Szczególnie polecana dla osób pracujących. Można ją stosować w południe. Czasami trudno jest pogodzić dietę z pracą.

Nie jest to dieta drastyczna. Dla wielu osób jest to zaleta.

Nie jest monotonna. Nie trzeba ciągle jeść tego samego. Posiłki można samemu układać sobie.

Nie trzeba liczyć kalorii. Posiłki wystarczy komponować według zasad. Nie trzeba martwić się kaloriami.

Dieta Andersona jest dieta antycellulitową. Pozwala ograniczyć rozstępy na skórze.

Poprawia przemianę materii. Szybsza przemiana. To szybsze spalanie kalorii. Czyli łatwiej jest schudnąć.

Można samemu dowolnie komponować posiłki.

Wady dieta Andersona.

Diety nie powinny stosować osoby ze sporą otyłością.

Dieta Andersona ma więcej zalet niż wad. Jest prosta i łatwa w stosowaniu. Jednak pamiętaj, że najlepsze efekty uzyskasz jak połączysz ją z ćwiczeniami fizycznymi. Problem mogą stanowić świeże soki w diecie. Dlatego warto je samemu przygotować ze świeżych owoców. Lub znaleźć w pobliżu swojego miejsca zamieszkania sklep ze świeżymi sokami i bez dodatków konserwantów. Z pewnością dieta Andersona pozwala schudnąć.