Dieta 2 dniowa

Dieta 2 dniowa to szybka kuracja oczyszczająca, która również pozwala zrzucić zbędne kilogramy. Autorami kuracji odchudzającej są Michelle Harvie i Tony Howell. Obaj panowie napisali książkę o takim samym, tytule dieta 2 dniowa. Z pewnością jest to ciekawy sposób na odchudzanie. Dla tych osób które nie mogą całego tygodnia poświęcić na odchudzanie. Dlatego wystarczy stosować dietę tylko przez dwa dni w tygodniu, żeby schudnąć.

Dieta 2 dniowa

Dwa.

Dużą zaletą takiego odchudzania jest fakt, że nie trzeba liczyć kalorii. Co dla wielu osób jest dużym plusem. Wystarczy jeść wskazane produkty. Oczywiście w małych ilościach. A waga sama będzie spadać. Oczywiście osoby które chcą schudnąć jeszcze więcej mogą połączyć dietę ze sportem. Wtedy schudną jeszcze więcej. Jak przekonują autorzy diety 2 dniowej wystarczy już tylko 3 minuty ćwiczeń, żeby schudnąć.

Autorzy książki dieta 2 dniowa.

Michelle Harvie na co dzień jest dietetykiem. Posiada tytuł doktora. I pracuje z osobami które mają problemy z wagą i odżywianiem biografia autora diety 2 dniowej .Natomiast Tony Howell jest profesorem. Na co dzień pracuje w szpitalu jako onkolog.

– Cała kuracja odchudzająca polega na schudnięciu bez większego wysiłku. Dlatego dieta 2 dniowa powinna szczególnie przypaść do gustu osobą. Które nie dokładnie przestrzegać tradcyjnych diet.

Wystarczy tylko przez dwa dni stosować dietę, żeby schudnąć. Przez to że trwa tylko dwa dni w tygodniu. Łatwiej jest ją stosować. I łatwiej jest ją przestrzegać. Dodatkowo dieta 2 dniowa pozwala stopniowo zmieniać swoje nawyki żywieniowe.co również prowadzi do spadku wagi.

Chleb.

Chleb na diecie 2 dniowej.

Początki dieta 2 dniowa.

Początkowo dieta 2 dniowa zawierała dzienną dawkę kalorii na poziomie 650 kcal. Później ta dzienna dawka kalorii została zwiększona do 1100 kalorii. I w ciągu tych dwóch dni można było jeść takie produkty jak: owoce, mleko, warzywa, jogurty. Pić można było wode mineralną niegazowaną, napoje dietetyczne, wodę czy herbatę. Natomiast przez kolejne dni tygodnia można było jeść produkty typowe dla diety śródziemnomorskiej.

Jednak z czasem dieta 2 dniowa została wzbogacona o produkty białkowe.

Co oprócz tego można znaleźć w książce ?

Oprócz w książce podane są przykładowe tabele kalorii. Różnych produktów spożywczych.  Podane są również różne ćwiczenia na odchudzanie. Oraz przykładowe kompozycje posiłków. Podane są również porcje posiłków zarówno dla kobiet jaki mężczyzn. Dieta 2 dniowa mówi także ile kalorii możemy zjeść w pozostałe dni wolne od diety. Czyli 5 dni. I jest to uzależnione od tego:

  1. 1) Ile ważymy
  2. 2) Ile mamy lat.
  3. 3) Jaki tryb życia prowadzi.

I tak z reguły dieta 2 dniowa zakłada że w ciągu tych 5 dni należy jeść każdego dnia od 1400 do 2500 kalorii. Różnice w kalorie są duże bo prawie 1000 kalorii. Jednak nie ma czym się przejmować. Bo każdy z nas jest inny. I ma inny metabolizm. Inaczej będzie wyglądać odchudzanie u osoby która chcę schudnąć tylko 3 kilogramy. A inaczej u osoby która chcę schudnąć 20 lub więcej kilogramów.

Z pewnością w czasie trwania diety 2 dniowej nie można jeść pizzy, makaronu i wina.

Produkty które można jeść dieta 2 dniowa.

  •  Produkty pełnoziarniste np. pieczywo pełnoziarniste.
  •  Warzywa strączkowe, fasola.
  •  Warzywa i owoce, chudy drób i nabiał.Oliwa z oliwek. Przy okazji zobacz wpis: Oliwa z oliwek na odchudzanie .Oraz orzechy, ale w małych ilościach.

Autorzy kuracji odchudzającej podkreślają, że w czasie odchudzania należy jeść jak najmniej przetworzone produkty spożywcze.

Pytanie najważniejsze czy dieta 2 dniowa jest skuteczna ?

Postaram się rozwiać wszelkie wątpliwości. Dieta 2 dniowa jest zbliżona do innej diety odchudzajęcej 5 na 2. O której pisałem we wpisie: Dieta Mosleya . Nie wymaga ona wielkiego wysiłku. Bo dietę wystarczy stosować tylko dwa dni w tygodniu. Według autorów diety taki sposób odchudzania w 75 % jest skuteczny. Ważne jest żeby w pozostałe dni jeść dietetyczne zamiennik. Zamiast białego pieczywa chleb pumpernikiel. Poza tym na diecie nie trzeba liczyć kalorii. Co jest bardzo wygodne dla każdego. Przeprowadzono nawet badania naukowe. Dotyczące odchudzania i liczenia kalorii. Na ich podstawie okazało się, że osoby które nie liczą kalorii. Chudną szybciej i więcej niż osoby które liczą kalorii. Zgodnie z tymi badaniami dieta 2 dniowa pozwala więcej schudnąć. Niż inne diety odchudzające.

Tutaj możesz zobaczyć film z autorem diety 2 dniowej.

[jwplayer mediaid=”16735″]

Poza tym dieta 2 dniowa jest bardziej korzystna dla zdrowia. Bo trwa tylko dwa dni. A przez resztę dni nie trzeba się odchudzać. Organizm szybciej się regeneruje.Oczywiście trzeba pamiętać, żeby w ciągu tych dwóch dni. Pić jak najwięcej wody mineralnej niegazowanej. Najlepiej od 1.5 do 2 litrów wody niegazowanej dziennie.

Dużą zaletą takiej kuracji jest również książką. Która została napisana przez wspomnianych autorów. Książka nosi nazwę dieta 2 dniowa.Znajduję się w niej wiele ciekawych przepisów, rad. Oraz ćwiczeń na odchudzanie. Bez wątpienia dieta 2 dniowa to bardzo dobra dieta na odchudzanie.