Dieta 1000 kcal

Dieta 1000 kcal.

Sałatka.

Dieta 1000 kcal polega na nie przekraczaniu dziennej dawki 1000 kcal zawartego w posiłkach spożywanych w ciągu dnia. Świetna dietka. Wcale nie głodowa. Wiele osób jak słyszy 1000 kcal. To do razu myśli: O Boże diet głodowa. A wcale tak nie musi być. Poza tym są jeszcze mniej kaloryczne diety. O których pisałem na blogu. Zobacz wpis: Dieta kalifornijska. Ta to dopiero jest nisko kaloryczna. Wiele osób mówi dieta 1000 kcal albo 1500 kcal. Ale o co tak właściwie chodzi z tymi kaloriami. To jest proste.

Żeby schudnąć trzeba mieć ujemny bilans energetyczny Czyli musisz spalić więcej niż jesz kalorii. I teraz tak średnio naukowcy mówią, że 1 kg schudniesz jak spalisz 7000 kcal. Zanim zaczniesz się odchudzać. Zobacz w tabeli kalorii. Swoją dzienną dawkę kalorii. Jeśli w ciągu dnia powinnaś jeść około 2000 kcal. A przejdziesz na dietę 1000 kcal. To łatwo obliczyć, że po tygodniu. Stosowania diety. Bez AKTYWNOŚCI FIZYCZNEJ. Schudniesz 1 kg. Bo 1000 kcal razy 7 dni. Daję 7000 kcal. Natomiast jeśli będziesz uprawiać sport. To schudniesz jeszcze więcej.

Co jeść dieta 1000 kcal.

Chude mięso  ryby, kasze gryczane. Produkty zbożowe, owoce. Zwłaszcza pieczywo pełnoziarniste. Ponieważ takie zawiera błonnik. Składnik który przyspiesza odchudzanie.Natomiast z owoców. Najlepiej jest jeść te które mają niską zawartość węglowodanów.

W odpowiednich proporcjach powinniśmy spożywać tłuszcze, białka, węglowodany.

Z czego należy zrezygnować w czasie trwania diety 1000 kcal.

Ograniczyć spożywanie tłustego mięsa oraz żółtego sera. Można jeść chude wędliny. Takie jak drób czy indyk. Albo gotowana pierś z kurczaka. Zamiast tłustego żółtego sera. Można jeść serek light. Na przykład serek wiejski z dodatkiem szczypiorku.

Ograniczyć słodzenie. W ciągu dnia najlepiej. Jest słodzić tylko jeden napój. Na przykład kawę lub herbatę.

Nie spożywać alkoholu. Przeczytaj także wpis: Alkohol a odchudzanie .Alkohol zwiększa apetyt. Dlatego w czasie odchudzania najlepiej. Jest z niego całkowicie zrezygnować.

W tym czasie zalecane jest picie do 3 litrów wody dziennie. Można również pić Zioła na odchudzanie. Dobra jest czerwona i zielona herbata. O których pisałem na blogu. Dodatkowo w tej diecie należy pamiętać o wysiłku fizycznym. Na blogu znajdziesz także: Dieta 1000 kcal jadłospis na tydzień

Dieta 1000 kcal opiera się na 5 posiłkach dziennie. Posiłki należy jeść co kilka godzin. Wtedy nie czuć głodu. Posiłki należy jeść małe. A często. Tu nawet nie chodzi o to, że mają być mało kaloryczne. Tylko chodzi o to by organizm do swojej pracy wykorzystywał energie. Z tego co zjedliśmy. A następnie sięgał po rezerwy z tkanki tłuszczowej. A jak zjesz ogromny obiad. Nasz tradycyjny. Czyli kotlet, ziemniaki, sos. I do tego popijesz słodkim napojem. Na przykład sokiem. To dostarczysz organizmowi na raz OGROMNĄ ilość kalorii. I organizm sobie nie poradzi. Z jego metabolizmem. I co zrobi w takiej sytuacji ? A odłoży sobie w tłuszczyk. A co się będzie przejmować.

Bilans energetyczny poszczególnych posiłków powinien wyglądać tak.

Śniadanie 250 kcal. II śniadanie 100 kcal. Obiad 350 kcal. Kolacja 200 kcal.

Stosowanie tej diety pozwala na zrzucenie od 0,5 – 1 kg / tygodniowo. Schudniesz więcej jeśli będziesz aktywna fizyczna. Wybór sportu zależy od Ciebie. Na blogu przedstawiam różne sposoby na odchudzanie. Zobacz wpis: Rolki na odchudzanie .Dieta 1000 kcal powinna trwać około jednego miesiąca. Później należy powoli i stopniowo zwiększać kaloryczność posiłków.