Czereśnie na odchudzanie

Czereśnie na odchudzanie  Czereśnie na odchudzanie najlepiej jest jeść w diecie lekkiej. Bez mięsnej. Ponieważ co ciekawe czereśnie spowalniają trawienie mięsa. To ciekawe, bo z reguły owoce przyspieszają trawienie. Jednak w tym przypadku jest akurat inaczej.Czereśnie na odchudzanie oczyszczają jelito grube ze złogów. Które tam zalegają. A praktycznie każdy z nas je ma. I jest to wynikiem tego, że nie wszystko organizm trawi do końca.

Dlaczego czereśnie na odchudzanie ?

Mają mało kalorii. W dodatku w większości. Bo w 80 % składają się z wody. W 100 gramach czereśni jest tylko 60 kcal. Czereśnie na odchudzanie nie tuczą. Zawierają sporo pektyny. Jest to składnik. Który wypełnia żołądek. Przez co uczucie sytości utrzymuje się dłużej. Słodki smak owoców sprawia, że czereśnie na odchudzanie można jeść jako słodką przekąskę. Oprócz tego czereśnie na odchudzanie są dobr, bo obniżają poziom cholesterolu we krwii. Jednak najwazniejszą kwestią jest fakt, że czereśnie na odchudzanie mają niski indeks glikemiczny. Wynosi on 20. Dlatego owoce te mogą jeść osoby cierpiące na cukrzyce.

Czereśnie na odchudzanie dostarczają wielu witamin. I wartości odżywczych.Spora zawartość witamin. I wartości odżywczych sprawia. Że owoce te szczególnie polecane sa w przypadku anemi.

Przeciwwskazania czereśnie na odchudzanie.

Owocy tych nie powinny jeść osoby o wrażliwym żołądku. Z tego względu, że żołądek wolno trawi te owoce.

Jak jeść czereśnie na odchudzanie ?

Z pewnością nie należy ich popijać. Ponieważ owoce te w połączeniu z płynami. Mogą spowodowac bardzo szybkie oczyszczenie organizmu z jedzenia. Czereśnie na odchudzanie najlepiej jest jeść same. Bez wody. A już tym bardziej bez popijania mlekiem.

100 gram czereśni zawiera około 60 kcal.

Znane są również właściwości zdrowotne czereśni. Bardzo dobrze wpływają na układ moczowy. Zapobiegają jego infekcją. Z owoców tych produkowana jest również herbata na infekcje układu moczowego. Poza tym czereśnie to prawdziwe bogactwo anty rakowe. Flawonoidy zawarte czereśniach usuwają wolne rodniki z organizmu. Które przyczyniają się do rozwoju chorób nowotworowych.Spora zawartość witaminy C. w tych owocach wzmacnia układ odpornościowy. A wiele osób uważa, że jedzenie czereśni poprawia wygląd skóry i włosów. No ale w sumie nie ma co się dziwić. Skoro czereśnie mają aż tyle witamin. I wartości odżywczych.Poza tym owoce te wzmacniają naczynia krwionośne.

Przykładowe posiłki z czereśni w diecie odchudzającej.

Omlet z otrębami. I czereśniami. Świetna sprawa. Naprawdę polecam. W sezonie kiedy te owoce są. Sam przygotowuje sobie taki omlecik. Czereśnie to bogactwo witamin. I wartości odżywczych. Natomiast otręby zawierają sporo błonnika. Czyli składnika niezbędnego w czasie odchudzania. Który wypełnia żołądek jak balon. Przez co człowiek jest dłużej syty. Jest to sycący posiłek. A do tego bardzo dietteyczny i zdrowy !

Knedle z czereśniami. Zupa na bazie czereśni z goździkami. I dodatkiem cytryny.

Dietteyczny kompot. Na bazie samych owoców. Bez cukru. Ewentualnie z dodatkiem słodzika.

Słatka z czereśni. Sałata, czereśnie. Ser feta. Wszystko skropić sokiem z cytryny. I oliwą z oliwek. Taką sałatkę. Można podawać z pieczywem pełnoziarnistym.

Co mnie zszokowało. To, że czereśnie na odchudzanie mają więcej JODU niż ryby morskie.