Chrom na odchudzanie

chrom na odchudzanie

Chrom na odchudzanie jest dobrym pomysłem, ponieważ hamuje apetyt na jedzenie zwłaszcza słodyczy. I jest to prawda, bo chrom wpływa na poziom cukru we krwi, a co za tym idzie  na częstotliwości jedzenia Chrom bierze udział w spalaniu węglowodanów i tłuszczy w organizmie.

Dzienna dawka chrom na odchudzanie.

•  Niestety chrom występuję w niektórych produktach spożywczych.  Jest ich bardzo mało.Przyjmuję się, że dzienna dawka chromu powinna wynosić od 50 do 200 mcg. Niektórzy producenci  żywności podają na swoich produktach zawartość chromu.

Efekty chrom na odchudzanie.

Dużo osób mówi chrom na odchudzaniu, chrom, chrom wszędzie można znależć reklamy z preparatami na odchudzanie. ale konkretnie ile trzeba brać chromu, żeby schudnąć ? Jeśli chcesz stosować chrom na odchudzanie to musisz zwiększyć dzienna dawkę najlepiej między 200 a 400 mcg taka dawka jest dobra w przypadku intensywnego odchudzania. Najlepsze efekty uzyskasz jak połączysz chrom z dietą i aktywnością fizyczną. Warto wiedzieć, że tabletki z chromem często zawierają również inne składniki takie jak: efedrynę i kofeinę, które także pomagają w odchudzaniu.

Jedzenie a chrom na odchudzanie.

Największa zawartość chromu znajduję się w małżach. Oprócz tego składnik ten znajduję się w gruszkach, mące razowej, pomidorach, grzybach, brokułach i orzechach laskowych.

Chrom w produktach spożywczych.

Ten składnik odżywczy możesz znależć w takich produktach jak:  wątróbka, drób.
– Kiełki pszenicy.Przetwory zbożowe, suszone śliwki. Drożdże piwne, jabłka, orzechy, ryby i owoce morza.

Zioła zawierające chrom na odchudzanie to szkłakł amerykański i skrzyp polny.

Innym sposobem dostarczania chromu do organizmu jest zakup chromu w tabletkach. To wydatek około 10 złotych.

Ciekawostka chrom na odchudzanie.

Produkty spożywcze, które zawierają sporą ilość cukrów powodują usuwanie chromu z organizmu. Dlatego w czasie brania chromu na diecie warto jest przynajmniej na jakiś czas ograniczyć lub całkowicie zrezygnować z dżemów, słodyczy, miodu i słodzonych napojów. Swoją drogą to też jest dziwna zależność. Bo tak brak chromu skutkuje tym, że mamy większy apetyt. Częściej sięgamy po słodycze. Natomiast jedzenie słodyczy usuwa chrom z organizmu.

Jak działa chrom na odchudzanie ?

Przede wszystkim reguluje poziom cukru we krwi. Łagodzi również zmęczenie. Ogranicza odkładanie tłuszczu w tkankach.

Opóźnia proces starzenia. Warto dodać, że chrom na odchudzanie dobrze wpływa na cholesterol. I ten zły i ten dobry. Podwyższa poziom dobrego cholesterolu we krwi. A zarazem zmniejsz poziom „złego” cholesterolu. I najważniejsze czyli zmniejsza apetyt na słodycze. Dlatego jeśli odżywiasz się różnie. To masz momenty, że zjesz wszystko co słodkie. A to właśnie chromu ci brakuje. Twojemu organizmowi brakuje pierwiastka chromu.

  1. Przeciwwskazania chrom na odchudzanie.

– Chrom na odchudzanie nie powinny stosować kobiety w ciąży, karmiące. Osoby cierpiące na cukrzyce, osoby z depresją czy tez problemami psychiatrycznymi.

Skutki uboczne chrom na odchudzanie.

Może powodować bezsenność. U niektórych osób może wystąpić rozdrażnienie. Oczywiście każdy człowiek jest inny. Więc u każdego objawy mogą być inne. Badania naukowe dowiodły, że u niektórych osób wystąpiły wahania nastrojów. A nawet bóle głowy. Oczywiście nie ma sense stresować się na zapas. Ale warto jest wiedzieć jakie są ewentualne skutki uboczne przedawkowania chromu.

Przekraczanie spożycia tego pierwiastka (około 1000 mcg) prze dłuższy czas może doprowadzić do uszkodzenia struktury DNA, a nawet być przyczyną powstania choroby nowotworowej. Dlatego uważajcie na siebie i bierzcie chrom na odchudzanie  „z głową”.