Choroby wynikające z otyłości

 

Choroby wynikające z otyłości.

Choroby wynikające z otyłości to duży problem współczesnych czasów.

Nie prawidłowe odżywianie może z czasem doprowadzić do otyłości. Ta z kolei prowadzi do różnych chorób. Otyłość uznana została za jedną z chorób cywilizacyjnych. I jest równie niebezpieczna dla zdrowia ludzi co choroby serca czy nowotwory.

Choroby wynikające z otyłości.

•  nadciśnienie tętnicze – naukowo udowodniono, że wzrost masy ciała o 20% powoduje ośmiokrotny wzrost ryzyka wystąpienia nadciśnienia. Czyli jeśli ważysz 60 kilogramów to wystarczy, że przytyjesz 6 kg. A ryzyko wystąpienia nadciśnienia tętniczego zwiększy się 8 razy !

 żylaki – spowodowane gorszym krążeniem krwi. Bardzo często żylaki występują u osób z otyłością.
Osoby otyłe mają problem z prawidłowym krążeniem krwi. Zła dieta i nie prawidłowy tryb życia prowadzi do odkładania się komórek tłuszczowych w żyłach. To kolei może prowadzić do zatorów i zawałów serce.

•  cukrzyca typu II – typ, który stanowi 90% chorób cukrzycowych. Większość chorujących na ten typ cukrzyc to osoby otyłe. Więcej przeczytasz we wpisie: Otyłość a cukrzyca

•  większe ryzyko wystąpienia nowotworów. Otyłość sprzyja rozwojowi nowotworu. O diecie przeciwko rakowi pisałem we wpisie: Dieta dr Budwig . Badania naukowe jasno wskazują, że zmniejszenie wagi, zmniejsza ryzyko wystąpienia nowotworu.

Zobacz też inne wpisy na blogu np. Dieta biblijna lub Dieta Beyonce

•   wyższy poziom cholesterolu w konsekwencji może prowadzić do choroby wieńcowej. Z reguły osoby o dużej otyłości mają podwyższony poziom złego cholesterolu. Wysoki poziom cholesterolu może prowadzić do wielu chorób, a nawet śmierci. Jedną z najczęstszych przyczyn zawałów serca jest otyłość. Nie prawidłowa dieta prowadzi do odkładania się blaszek miażdżycowych. Co w konsekwencji prowadzi do zawału.

•  zwyrodnienia stawów – pod naporem dodatkowych kilogramów, nasz układ kostno-stawowy szybciej ulega zniszczeniu. Najbardziej narażony jest kręgosłup i staw biodrowy. Otyłość sprawia, że kręgosłup i staw biodrowy szybciej ulega zniszczeniu. Osoby otyłe często cierpią na zwyrodnienia kręgosłupu.

Znasz inne choroby wynikające z otyłości pisz na facebooku !