Chleb Dukana

Chleb Dukana.

Pieczywo.

Chleb Dukana jest to specjalny dietetyczny chlebek. Który można jeść w czasie odchudzania. Jest to przepis, który pochodzi wprost z książki dr Dukana. Jest to przepis na chleb Dukana bez przypraw. Powszechnie wiadomo, że białe pieczywo nie jest wskazane w czasie odchudzania. Dlatego dr Pierre Dukan przygotował przepis na chleb Dukana. Lepszy smak uzyskasz jeśli dodasz zioła lub sól. Lecz dodanie ziół to już kwestia gustu.

Składniki i przygotowanie chleb Dukana.

• Składników jest mało, bo tylko trzy. 1 łyżka serka homogenizowanego 0% tłuszczu.2 łyżki otrąb owsianych.1 jajko.

Zmiksuj blenderem wszystkie składniki. Przygotuj patelnie – rozgrzej. Oczywiście patelnie teflonową. Nie dodawaj tłuszczu. Nałóż ciasto na patelnie i smaż z dwóch stron. Wyciągnij ciasto z patelni i pokrój je w kromki. Pamiętaj, że  w II fazie można spożywać 2 łyżki. A w III fazie 3 łyżki otręb. Na blogu znajdziesz także przepis na: Krewetki Dukana

Chleb Dukana przygotowany w domu z pewnością będzie lepiej smakował niż chleb kupiony. W czasie odchudzania najlepiej jest jeść chleb razowy lub pełnoziarnisty. Takie chleby podobnie jak chleb Dukana bogate są w błonnik. Jest to bardzo ważny składnik którego nie może zabraknąć w czasie odchudzania.  Błonnik przyspiesza odchudzanie. Dodatkowo reguluje procesy trawienne. Pisałem o nim we wpisie: Błonnik na odchudzanie .Warto dodać, że chleb Dukana nie zawiera soli. Dla wielu osób może to być dużą zaletą. Wiele osób ze względu na problemy z nadciśnieniem i układem krążenia musi ograniczać spożycie soli.

– Jak wiadomo sól to jeden z głównych składników chleba. Natomiast chleb Dukana to jeden z nie wielu chlebów, który nie zawiera soli. Większość dostępnych w sklepach chlebów zawiera sól spożywczy oraz inne przyprawy. Chleb Dukana ze względu na tylko 3 składniki można polecić osobą uczulonych na różne dodatki spożywcze i konserwanty.

Nadmiar soli nie jest dobry dla organizmu. Sól obecna jest praktycznie we wszystkich produktach spożywczych. Producenci żywności chętnie dodaj sól nie tylko w celu poprawy smaku. Ale także dlatego, że sól konserwuje żywność. Dlatego chleb Dukana z czystym sumieniem można polecić każdemu kto się odchudza.