Bułki Dukana

Bułki Dukana

Pieczywo.

Bułki Dukana to przepis na dietetyczne pieczywo w czasie odchudzania. Niektórym bułki Dukana kojarzą się ze smakiem grahamki. Pieczywa nie trzeba jeść od razu. Można je przechowywać w plastikowym pojemniku w lodówce. Bułeczki są pyszne i mają mało kalorii. W czasie odchudzania najlepiej jest zrezygnować z białego pieczywa.

Zamiast białego pieczywa jedz pieczywo pełnoziarniste. Jest bardziej wartościowe. I bardziej zdrowsze. Dodatkowo pomaga utrzymać wagę. Pełny przepis na bułki Dukana podaje niżej. Na blogu znajdziesz także inne przepisy Dukana. Zobacz wpis: Pasztet Dukana . Czas wykonania pieczywa wynosi około 20 minut. Wystarczy tylko kilka składników i już możesz się cieszyć własnoręcznie wykonanymi bułeczkami. Autor diety podał wiele ciekawych przepisów. Które sprawiają, że odchudzanie nie jest monotonne.

Składniki bułki Dukana.

– 3 łyżki otrąb pszennych. 25 dkg chudego twarogu.Ważne żeby był to ser chudy suchy. Czyli jeśli jest mokry to go wysusz ręcznikiem papierowym.6 łyżek otrąb owsianych. 3 jajka. Dla smaku przyprawy czosnek granulowany lub vegeta. Odrobina proszku do pieczenia.

Co ciekawe można zrobić bułki Dukana cebulowe. Wystarczy dodać prażoną cebulę.

Przygotowanie bułki Dukana.

Najpierw zmiksuj twaróg. Następnie dodaj jajka i też miksuj. Potem dodaj 3 łyżki otrąb pszennych i 6 łyżek otrąb owsianych. Dodaj pół łyżeczki proszku do pieczenia. Do tego przyprawy według twojego uznania dla smaku. Możesz również dodać vegetę i czosnek granulowany. Teraz czas na formowanie bułek. Najpierw zamocz ręce w wodzie. To praktyczna wskazówka. Wtedy ciasto-masa nie będzie się kleić do rąk. A następnie uformuj bułki dukana w dłoniach.

• Może się zdarzyć taka sytuacja. Że zamiast bułki Dukana wyjdzie ci chlebek pita. To dlatego, że łyżki z otrębami muszą być mocno czubate. Przy mocno czubatych łyżkach możesz zjeść od 1 do 2 bułek na dobę.

Żeby bułki Dukana ładnie wyrosły musisz mieć suchy ser. Jeśli kupilaś ser i jest on zbyt mokry. To odciśnij go w ręczniku papierowym. Wtedy bułeczki ładnie wyrosną. Znasz inne ciekawe przepisy niż bułki Dukana. Pisz na facebooku.