Ananas na odchudzanie

Ananas na odchudzanie foto.

Ananas.

Ananas na odchudzanie to dobry sposób na pozbycie się tłuszczyku z różnych części ciała.Ananas to owoc, który na dobre zadomowił się w naszej kulturze. Podawany jest na wiele sposobów. Dodajemy go do sałatek i surówek. Jemy jako surowy owoc. A też wiele osób uwielbia ananas w innej postaci. Sama nazwa owocu pochodzi z połączenia dwóch słów. Sosny i jabłka czyli pine i Apple.

Wymyślili ją amerykańscy kupcy. Ananas do Europy trafił dzięki Krzysztofowi Kolumbowi. Który przywiózł ten owoc z wysp karaibskich. Podczas swoich wypraw przywoził różne produkty. I właśnie jedną z takich zdobyczy był ten owoc. Ananas na odchudzanie wciąż jest niedoceniany w walce z otyłością. Nie tylko pomaga w odchudzaniu. Ale także usuwa toksyny z organizmu. Można go kupić w sklepie spożywczym. Ale także ananas na odchudzanie można dostać w innych formach. Istnieją tabletki na odchudzanie zawierające ananas. Można również wzbogacić swoją dietę o ananas w płynie. Są to specjalne wyciągi i soki z ananasa. Jednak wszelkie suplementy zawierające ananas na odchudzanie najlepiej jest kupować w aptece.

Dlaczego ananas na odchudzanie ?

Posiada właściwości, które skutecznie pomagają walczyć ze „zbędnym tłuszczykiem”. Zawiera spore ilości bromeliny i biotyny. Dodatkowo jest bardzo zdrowy. Dostarcza wielu witamin. I wartości odżywczych. Wiele osób ceni sobie świeży i orzeźwiający smak i zapach tego owocu.

W 100 gramach ananasa znajduje się aż 85 gram wody. Ananas na odchudzanie zawiera tylko 55 kalorii. Natomiast plasterek świeżego ananasa to średnio około 80 gramów. Cały ananas ma około 350 kalorii.

Ciekawą sprawą jest, że ananas w puszce nie jest już tak dobry na odchudzanie. Mało tego jest już prawdziwą bombą kaloryczną ! Przy okazji przeczytaj wpis: 5 bomb kalorycznych.W celu poprawy jakości i smaku wielu producentów zalewa ananas w puszcze syropem cukrowym. Wtedy taki ananas zawiera ogromne ilości cukru. A jak wiadomo nadmiar cukru. Szybko prowadzi do odkładania się tkanki tłuszczowej. Dlatego w czasie odchudzania unikaj ananasa z puszki. A jedz świeży ananas na odchudzanie.

Ananas dobrze wpływa na prace żołądka. Reguluje jego pracę. Dlatego polecany jest wszystkim. A w szczególności osobą które chcą schudnąć, a mają problemy zdrowotne z żołądkiem. Świeżych ananasów nie powinny jeść osoby cierpiące na wrzody żołądka lub dwunastnicy. Świeże ananasy mają właściwości zakwaszające. Ciekawostką jest fakt, że sok z ananasów można dodawać jako składnik do marynat z mięsa.  Sok z ananas dzięki swoim właściwościom zmiękcza rybę w trakcie pieczenia.

Ananas na odchudzanie właściwości odchudzające ?

1. Bromelina – ananas na odchudzanie.

Bromelina jest enzymem trawiennym, który zajmuje się rozkładem białka do aminokwasów. Bromelina poprawia trawienie i posiada właściwości przeciw zapalne. Bromelina pozytywnie wpływa na prace układu krwionośnego i chroni serce przed licznymi chorobami. Dodatkowo posiada właściwości antynowotworowe i co ważne w czasie odchudzania oczyszcza organizm z toksyn.

2. Biotyna – ananas na odchudzanie.

Natomiast biotyna szybciej spala i przetwarza węglowodany. Co ma również istotne znaczenie w trakcie odchudzania. Węglowodany szybciej przetwarzane są w energie. Co za tym idzie węglowodany nie odkładają się w organizmie. Tylko od razu przekształcane są w energie.

I trzecim bardzo ważnym składnikiem ananasa jest mangan. Mangan odpowiedzialny jest za silne i zdrowe kości. Dlatego ananas na odchudzanie jest szczególnie polecany kobietą. Które chcą się odchudzać po 50 roku życia. Oraz tym które są narażone na osteoporozę.  Jednak mangan to składnik który w swojej diecie powinni wszyscy przyjmować. Zarówno mężczyźni jak i kobiety. Przeprowadzono badania naukowe potwierdzające skuteczność manganu w przypadku osteporozy. Kobiety które wraz z jedzeniem dostarczały organizmowi manganu rzadziej zapadały na osteporoze. Mangan poprawia wchłanianie wapnia. Na blogu znajdziesz także wpis: Błonnik na odchudzanie.

•  Oprócz tego ananas na odchudzanie posiada inne cenne dla naszego organizmu właściwości. Na przykład posiada właściwości antynowotworowe, oczyszcza organizm, pomaga w licznych schorzeniach żołądkowych oraz pomaga w lepszym i skuteczniejszym wchłanianiu wapnia istotne zwłaszcza dla kobiet chorujących na osteoporozę

Co ważne podkreślenia najlepiej spożywać świeże i naturalne ananasy np. jako składnik sałatki. Najlepszy ananas na odchudzanie to świeży owoc. W przypadku osób odchudzających się należy unikać ananasów z „puszki”, ponieważ posiadają dużą zawartość cukru. I wtedy zamiast schudnąć można przytyć. Zresztą więcej o ananasie możesz przeczytać http://pl.wikipedia.org/wiki/Ananas_jadalny

A jak wybrać odpowiedni owoc ananasa ?

W czasie zakupów zwróć uwagę na kolor ananasa. Najlepszy w smaku jest ananas o kolorze złocistożółtym. Powinien mieć zielone liście, które mocno się trzymają owocu. Pióropusz ananasa nie powinien być suchy. Zielony kolor podobnie jak w przypadku bananów oznacza, że owoc jest nie dojrzały. Ananas powinien być lekko miękki w dotyku. Dojrzały ananas powinien mieć delikatny słodki zapach. Dlatego najlepszy ananas na odchudzanie to ten o słodkim zapachu.